• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YEDAŞ GENEL MÜDÜRÜ RIDVAN AKTÜRK, FETÖ'CÜ PERSONELİ TEMİZLEYİN TALİMATI VERDİ

Samsun'da FETÖ'cü işadamına ait binada faaliyet gösteren YEDAŞ'ın Bölge Müdürü Rıdvan Aktürk, enerji sektöründe ki şirketlere FETÖ bağlantılı kişilerin kurumlardan temizlenmesi çağrısında bulundu.

29 Temmuz 2016 Cuma 14:11
YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk, FETÖ'cü personeli temizleyin talimatı verdi

Samsun YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk, FETÖ bağlantılı tüm personelin kurumlardan temizlenmesi talimatı verdi.


Samsun YEDAŞ Genel Müdürü Rıdavan Aktürk, enerji sektöründe  faaliyet gösteren şirketlere, FETÖ/PDY ile bağlantılı kişileri bünyelerinden temizlemeye çağırdı.  15 Temmuz darbe girişimi sonrası Fethullah çı Terör Örgütü (FETÖ)/Paralel Devlet Yapılanması ile ilişkileri bulunduğu gerekçesiyle 25 personeli açığa alan EPDK, bu yöndeki çalışmalarına devam ediyor. EPDK ayrıca, enerji sektöründe faaliyet gösteren özel sektör şirketlerini de bu konuda uyardı.


Gazete Gerçek'ten Gülsüm Atik'e açıklama yapan YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk ise enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketleri uyararak FETÖ bağlantılı personellerin temizlenmesini istedi.  Enerje sektöründe ki FETÖ bağlantılı kişilerle ilgili açıklama yapan YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk, "EPDK ile koordineli çalışıyoruz. Gerekeni yaparız" diye konuştu.


İŞE ALIMLARA DİKKAT EDİN

Elektrik, petrol, doğalgaz ve LPG sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlara bir yazı gönderen Kurum, FETÖ/PDY ile ilişkisi bulunan kişilerin tespit edilip ilişiklerinin kesilmesini, yeni işe alımlarda da buna dikkat edilmesini istedi.

 

AKTÜRK: KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ

Samsun ile birlikte 5 ile enerji dağıtımını yapan Çalık YEDAŞ'ta da EPDK'nın yazısı doğrultusunda, çalışma yapacak. YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk gazetemize yaptığı açıklamada, "EPDK'nın yazısı henüz bizim elimize ulaştı. Ancak ulaşır ulaşmaz gerekeni yaparız. Sonuçta biz de kamu hizmeti yapıyoruz. EPDK başta olmak üzere Enerji Bakanlığı ve TEİAŞ ile ilişki içerisindeyiz. Dolayısıyla bu kurumların bizden taleplerini karşılamak zorundayız. Mevzuata uygun olarak bizden ne isteniyorsa yapmak durumundayız. Bu kurumlarla koordinasyon halinde olduğumuz için biz de mevzuata uygun olarak bu çalışmayı yaparız" diye konuştu.

 


HİZMET BİNASI FETÖ'CÜ İŞADAMINDAN KİRALANDI

Öte yandan YEDAŞ Genel Müdürlüğü'nün Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan hizmet binasının ise Fethullah Gülen cemaatine bağlı bir işadamından kiralandığı biliniyor. YEDAŞ Genel Müdürlüğü'nün FETÖ bağlantılı işadamından kiraladığı hizmet binası için aylık 80 bin lira civarında kira ödediği de geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti. YEDAŞ Bölge Müdürlüğü'nün kiraladığı binanın sahibi FETÖ'cü işadamının ise yurt dışında olduğu ileri sürülmüştü.  


YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk enerj sektöründe ki şirketlere FETÖ bağlantılı kişilerin temizlenmesi talimatını verirken, FETÖ'cü işadamından kiralanan hizmet binası ile ilgili hiç bir açıklama yapmaması ise dikkat çekti.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Saitektör Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hong Yang ve beraberindeki heyet, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i makamında ziyaret etti.

Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti

Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti. Spectral isimli filmde Recep Tayyip Erdoğan görüntüsü mü var. Spectral filminde duman içerisinden çıkan görüntünün Recep Tayyip Erdoğan olduğu iddia edildi.

Samsun'un Canik ilçesinde yatırım yağmuru

Samsun'un Canik ilçesinde yatırım yağmuru Kırsal bölgelere yatırımlarla topyekün gelişimi amaçlayan Canik Belediyesi, Düvecik'te önceki gün temeli atılan 1.3 milyon liralık iki yatırımın ardından Kozlu'da da bir açılışa imza attı.

Samsun'da yapılan Canik Yerel Ekonomi Platformu örnek gösterildi

Samsun'da yapılan Canik Yerel Ekonomi Platformu örnek gösterildi İstanbul'da düzenlenen 2. Uluslararası Yerel Kalkınma ve Finans Kongresi'ne Canik damgasını vurdu. Samsun Yerel Ekonomi Kalkınma Platformu ve Ekonomi Çalıştayı örnek gösterilen Canik Belediyesi adına kongreye davetli olarak katılan Başkan Yardımcısı Alican Usta'nın, "Şehir ve Ekonomi" konulu sunumu beğeni kazandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET