• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ'DAN SAMSUN İÇİN ESTETİK ELEŞTİRİSİ

Yusuf Ziya Yılmaz'dan Samsun için estetik eleştirisi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  eski ve çirkin bina ile evlerin görüntülerini eleştirerek, "Bizim çok güzel evlerimiz vardı ne oldu bize" dedi.

24 Nisan 2017 Pazartesi 12:47
Yusuf Ziya Yılmaz'dan Samsun için estetik eleştirisi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İşitme Engelliler Olimpiyatları öncesi şehirde ki tüm çirkin görüntüleri ortadan kaldıracaklarını açıkladı.

 


Samsun'da yayın yapan gazete, televizyon ve internet gazetesi temsilcileri ile birlikte ajansların yetkilileri ile biraraya gelen Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'un  estetik görüntüsünü bozan unsurları ortadan kaldıracaklarını söyledi.

 

Samsun'da Temmuz ayında İşitme Engelliler Olimpiyatının yapılacağını açıklayan Yılmaz, olimpiyatların başlayacağı tarihe kadar Ankara ve Ordu karayolu üzerinde bulunan çirkin, boyasız, sıvasız bina ve evlerle birlikte estetik görüntüyü bozan tüm unsurların temizleneceğini ifade etti.


Samsun'da görev yapan basın mensupları ile sabah saatlerinde Sevgi Kafe'de bir toplantı yapan ve ardından da otobüs ile şehir turu yaparak, estetik görüntüyü bozan bina ve konutları gösteren Yusuf Ziya Yılmaz, "Estetik görüntüyü bozan unsurları temizleme çalışmalarımız başladı. İki ay içerisinde boyasız sıvasız bina ve konut kalmayacak. Bu çirkin görüntüleri ortadan kaldırılması ile ilgili ekiplerimiz boya ve onarım çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

 

Basın mensupları ile yaptığı şehir turunda Safranbolu evlerinden de örnek veren Yusuf Ziya Yılmaz, "Bizim evlerimiz Safranbolu Evleri gibiydi, Osmanlıydı. Ne oldu bize. Samsun'a bu çirkin görüntüler yakışmıyor. İnsanlarımız evlerini ne kadar çirkin gösterebilirim diye adeta özel bir çaba sarfediyor. Binasını yapmış ancak boya atmamış.  Bu görüntüleri ortadan kaldıracağız. Samsun bu çirkin görüntüleri hak etmiyor" diye konuştu. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI