• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ, SAMSUNSPOR'A DESTEK İSTEDİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kendisini ziyaret eden serbest muhasebeci ve mali müşavirlerden Samsunspor'a destek istedi.

01 Mart 2016 Salı 15:15
Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunspor'a destek istedi

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kendisini ziyaret eden serbest muhasebeci ve mali müşavirlerden Samsunspor'a destek istedi.

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, serbest muhasebeci ve mali müşavirler camiasının, ilişki sermayesi düzgün, kurumsal ve mesleki bir sivil toplum hareketi olduğunu söyledi. 


"Muhasebe Haftası" sebebiyle Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SSMMMO) Başkanı Hayrul Kayar, Başkan Yardımcısı Dilaver Öğütçü, Sayman Oktay Ergör, Sekreter Adnan Demir ile yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Hayrul Kayar, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz’a hafta boyunca düzenleyecekleri etkinlikler hakkında bilgi verdi.


SSMMMO Başkanı Hayrul Kayar, meslek odası olarak, başta sosyal güvenlik kurumları olmak üzere çok sayıda kamu kurum ve kuruluş ile firmalara her türlü bilgiyi üretme, raporlama ve sunma hizmeti verdiklerini belirtti. Çoğu zaman bunları hizmet almadan ve mesleki riskleri taşıyarak gerçekleştirdiklerini ifade eden Kayar, “Kronikleşmiş sorunlarımız var bunları çoğu temel insan haklarıyla ilgili. Hastalığımızda ve cenazemizde bile saygı görmüyoruz. Kamu kurumlarından bizimle ilgili muhasebe yapmalarını istiyoruz. Bizim oluşturduğumuz katma değer, 1 milyar TL’nin üzerinde. İş alemiyle bürokrasi arasında köprü vazifesi görüyoruz. Sorunlarımızın çözümü noktasında destek bekliyoruz. Hak ettiğimiz yere gelebilmek için gayret sarf ediyoruz. Bizlere verdiği katkılardan dolayı şahsınızda Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

 


Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın kurumsal yapısına dikkat çekerek, övgüyle söz etti. Odanın oturmuş, kurumsal bir harcı olduğunun altını çizen Başkan Yılmaz, “Geçmişten gelen bu kurumsallık ve kurumsal kimlik, ciddiyetle devam ediyor. Bu camia şehirlerde hep şehrin belli bürokratik kesimleriyle güzel ilişkiler kurmuştur. Yani ilişki sermayesi düzgün bir sivil toplum hareketidir. Çünkü bu camia, büyük bir camiadır. Bir ideal ve ilke etrafında toplanan sivil toplum hareketleri oluyor. Ama sizlerin hareketi bir mesleki sivil toplum hareketidir. Bu mesleki hareket içinde çok geniş yelpazede her görüşten, düşünceden insanlar var. Dolayısıyla her türlü siyasi görüşe angaje olmaktan uzak durmuş, her türlü görüş ve düşünceye saygılı olmuştur. Bu saygıyı da aslında ilişki sermayesine katmışsınız. Başarı da buradan geliyor. Siyasi akım ve hareketler, varlıklarını sürdürebilmek için kendilerini bir yerlere akıma kaptırmak zorunda hissediyor. Ama siz öyle değilsiniz. Ben de belediye başkanı olarak, her türlü görüş ve düşünceye sahip insanlarla ilişki kuruyorum. O bakımdan çok önemli bir mesafe kat etteniz. Tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

SAMSUNSPOR’A DESTEK İSTEDİ
Ziyaret sırasında Samsunspor konusunu da açan Başkan Yılmaz, Samsunspor Başkanı Erkut Tutu ve yönetimine güvendiklerini vurgulayarak, muhasebecilerden Samsunspor’a sahip çıkmalarını istedi. Hizmet verdikleri kurum ve firmalara takımın mali durumunu anlatıp destek istemeleri ricasında bulunan Başkan Yılmaz şöyle konuştu: “Samsunspor Başkanı Erkut Tutu ve yönetimi, son derece başarılıdır. Kendilerini olan güvenimiz ve desteğimiz var. Takımımızın şu anki puansal ve mali durumu, şehrimize yakışmıyor. Daha üst yerlerde olmalı, en azından Play-offa kalıp Süper Lig mücadelemizi sonuna kadar vermeliyiz. Bunun içinde ilgimizi ve desteklerimizi artırmalıyız. Sizlerden mesleğinizin gereği portföyünüzdeki kurum ve firmalarla görüşüp Samsunspor’un durumunu anlatmanızı ve destek istemenizi rica ediyorum. Önümüzdeki 3 maçı da kazandığımızda şehrimiz takımına daha çok sahip çıkacak, maddi manevi destek verecektir. Böyle bir organizasyonu yapmanız, hem şehrimiz hem de Samsunspor için çok güzel olur. Ligde Samsun kadar şehrine ve takımına sahip çıkan başka bir şehir de göremiyorum.”
Ziyaretin sonunda toplu halde objektiflere poz verildi.

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

Samsunspor

Fatih Gökyol
01 Mart 2016 Salı 21:27

Süper Lig bizi cagiriyor sizi neyi bekliyorsunuz !!!!

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Sadece Taraftar

Osman GEÇGEL
01 Mart 2016 Salı 20:08

Taraftar ve bir kaç tane (tek elin parmakları kadar) iş adamı hariç sahip çıkan yok.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI