• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ AÇIKLADI: SAMSUN'UN ESTETİĞİNİ BOZAN TÜM UNSURLAR TEMİZLENECEK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İşitme Engelliler Olimpiyatlarının yapılacağı tarihe kadar şehir estetiğini bozan tüm kirli görüntülerin ortadan kaldırılacağını açıkladı. 

19 Nisan 2017 Çarşamba 00:04
Yusuf Ziya Yılmaz açıkladı: Samsun'un estetiğini bozan tüm unsurlar temizlenecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehirde kirlilik oluşturan tüm unsurların temizleneceğini söyledi.

 

Samsun'da çevre ve görüntü kirliliğine neden olan unsurların ortadan kaldırılacağını ve bu konu ile ilgili çalışmaların başladığını kaydeden Yılmaz, çirkin yapı, boyasız ve sıvasız konutlar, derme çatma depolar ve benzeri unsurları tek tek tespit ettiklerini kaydetti.


Samsun'un her yönü ile büyük bir değişim ve dönüşüm mücadelesi verdiğini ifade eden Yusuf Ziya Yılmaz, şehrin estetiği ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında verdiği bilgide, Samsun Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin tespit edilen tüm çirkin unsurları ortadan kaldırdığını vurguladı. Özellikle çirkin bir görüntü oluşturan Samsun'un giriş ve çıkışında bulunan reklam tabelalarının da kaldırıldığını belirten Yusuf Ziya Yılmaz, Temmuz ayında yapılacak İşitme Engelliler Olimpiyatlarına kadar bu çalışmaların tamamlanacağına dikkat çekti. 

 

Estetiği bozan, çirkin yapı ve görüntülerin Samsun'a yakışmadığını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 120 ülkeden katılımın olacağı İşitme Engelliler Olimpiyatlarında Samsun'a gelecek olan yabancı misafirlerin şehrin estetiğine de dikkat edecekleri dile getirerek, "Şehrimizde yapılacak olimpiyatlar Samsun'u dünyaya tanıtacak bir organisazyon olacak. Bu nedenle bizlerde özellikle şehrimizin estetiğini bozan tüm unsurlara karşı bir mücadele başlattık. Bu mücadele kapsamında Samsun'un estetiğini bozan, görüntü kirliliği yaratan, boyasız sıvasız yapılar ile şehrimizin giriş ve çıkışlarında yer alan reklam tabelaları ile ilgili bir çalışma yürütüyoruz. Ekiplerimiz görüntü kirliliği yaratan tüm unsurları tek tek tespit ederek ortadan kaldırıyor. Bunun yanı sıra konut ve binalarla ilgili de estetik kurulun almış olduğu karar doğrultusunda çalışmalarımız olacak.  Samsun'u utandıran tüm unsurları ortadan kaldıracağız" dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI