• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ AÇIKLADI: SAMSUN'UN ESTETİĞİNİ BOZAN TÜM UNSURLAR TEMİZLENECEK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İşitme Engelliler Olimpiyatlarının yapılacağı tarihe kadar şehir estetiğini bozan tüm kirli görüntülerin ortadan kaldırılacağını açıkladı. 

19 Nisan 2017 Çarşamba 00:04
Yusuf Ziya Yılmaz açıkladı: Samsun'un estetiğini bozan tüm unsurlar temizlenecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehirde kirlilik oluşturan tüm unsurların temizleneceğini söyledi.

 

Samsun'da çevre ve görüntü kirliliğine neden olan unsurların ortadan kaldırılacağını ve bu konu ile ilgili çalışmaların başladığını kaydeden Yılmaz, çirkin yapı, boyasız ve sıvasız konutlar, derme çatma depolar ve benzeri unsurları tek tek tespit ettiklerini kaydetti.


Samsun'un her yönü ile büyük bir değişim ve dönüşüm mücadelesi verdiğini ifade eden Yusuf Ziya Yılmaz, şehrin estetiği ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında verdiği bilgide, Samsun Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin tespit edilen tüm çirkin unsurları ortadan kaldırdığını vurguladı. Özellikle çirkin bir görüntü oluşturan Samsun'un giriş ve çıkışında bulunan reklam tabelalarının da kaldırıldığını belirten Yusuf Ziya Yılmaz, Temmuz ayında yapılacak İşitme Engelliler Olimpiyatlarına kadar bu çalışmaların tamamlanacağına dikkat çekti. 

 

Estetiği bozan, çirkin yapı ve görüntülerin Samsun'a yakışmadığını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 120 ülkeden katılımın olacağı İşitme Engelliler Olimpiyatlarında Samsun'a gelecek olan yabancı misafirlerin şehrin estetiğine de dikkat edecekleri dile getirerek, "Şehrimizde yapılacak olimpiyatlar Samsun'u dünyaya tanıtacak bir organisazyon olacak. Bu nedenle bizlerde özellikle şehrimizin estetiğini bozan tüm unsurlara karşı bir mücadele başlattık. Bu mücadele kapsamında Samsun'un estetiğini bozan, görüntü kirliliği yaratan, boyasız sıvasız yapılar ile şehrimizin giriş ve çıkışlarında yer alan reklam tabelaları ile ilgili bir çalışma yürütüyoruz. Ekiplerimiz görüntü kirliliği yaratan tüm unsurları tek tek tespit ederek ortadan kaldırıyor. Bunun yanı sıra konut ve binalarla ilgili de estetik kurulun almış olduğu karar doğrultusunda çalışmalarımız olacak.  Samsun'u utandıran tüm unsurları ortadan kaldıracağız" dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı. Samsun'da 23 Nisan Samsun'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda coşku içerisinde kutlandı.

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile Karadeniz'de birinci olduk

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile  Karadeniz'de birinci olduk Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72 oy oranı ile Evet, yüzde 28 oranı ile Hayır oyunun çıktığını açıklayarak, "Yüzde 28 Hayır neden çıktı bunu iyi analiz etmemiz gerekiyor" dedi.

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında koltuğunu  Terme Nazmiye Ünal Soğancı Ortaokulu öğrencilerine bıraktı.

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı. Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72'lik Evet oyunu nasıl yakaladıklarını açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET