• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ AÇIKLADI: SAMSUN KUŞ CENNETİNE TURİST AKINI OLACAK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Golf Sahasında yerel gazete, ajans ve Samsun internet medya temsilcileri ile toplantı yaptı. Başkan Yılmaz, Kuş Cenneti'ne turist yağacağını belirtti.

07 Eylül 2016 Çarşamba 09:59
Yusuf Ziya Yılmaz açıkladı: Samsun Kuş Cennetine turist akını olacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Golf Sahasında yerel gazete, ajans ve Samsun internet medya temsilcileri ile yaptığı toplantıda, "Çarsamba'da köprü inşaatının son rötuşlarını atıyoruz. Köprü tamamlanacak. Unesco'da Türkiye'nin temsilcisi aradı, 'gözünüz aydın Kizilirmak Kuş Cenneti doğal miras listesine girdi' dedi. Unesco'nun internet sitesinde de bu yayınlandı. Kuş cenneti'nin Unesco'nun dogal miras geçici listesine girmesi dolayısıyla çok mutlu olduk" şeklinde konuştu


Başkan Yılmaz, "Gecici listeye girmek daimi listeye aday olmak demektir. Biz kesin listeye girmek icin yoğun bir tempo göstereceğiz. Kızılırmak deltasının kesin listeye girmesini saglayacağız. Kesin listeye girmemizi engelleyen birşey yok. Samsun bundan ne kazanacak; Kesin listeye girmemiz halinde dünyanın korunması gereken alanlarından birine sahip olmak turizmin en önemli unsuru olacak. Turist akını getirecek, bir turizm populiteresi yaratacak" dedi.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da Gülsüm Sami Ortaokulu'nun kapıları Türk Bayrağı ile kaplandı

Samsun'da Gülsüm Sami Ortaokulu'nun kapıları Türk Bayrağı ile kaplandı Samsun'da Gülsüm Sami Ortaokulu'nun kapıları Türk Bayrağı ile kaplandı. Samsun’da Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu öğrencileri sınıf kapılarını Türk bayrakları ve 15 Temmuz kahramanları ile süsledi.

Samsun'da İlkadım Belediyesi'nden çalışanlara motivasyon semineri

Samsun'da İlkadım Belediyesi'nden çalışanlara motivasyon semineri Samsun'da İlkadım Belediyesi'nden çalışanlara motivasyon semineri. İlkadım Belediyesi tarafından belediye çalışanlarına, iletişim, öfke kontrolü, stratejik yaşam ve etik davranış ilkeleri konulu eğitim semineri düzenlendi.

Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesi yenileniyor

Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesi yenileniyor Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesi yenileniyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesinin yenileneceğini ve personel sayısının artırılacağını söyledi.

Samsun Bafra'da trafik kazasında ölen Elif Nur Dişli toprağa verildi

Samsun Bafra'da trafik kazasında ölen Elif Nur Dişli toprağa verildi Samsun Bafra'da trafik kazasında ölen Elif Nur Dişli toprağa verildi. Samsun'un Bafra ilçesinde yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden Elif Nur Dişli, gözyaşları arasında toprağa verildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET