• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ AÇIKLADI: SAMSUN KUŞ CENNETİNE TURİST AKINI OLACAK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Golf Sahasında yerel gazete, ajans ve Samsun internet medya temsilcileri ile toplantı yaptı. Başkan Yılmaz, Kuş Cenneti'ne turist yağacağını belirtti.

07 Eylül 2016 Çarşamba 09:59
Yusuf Ziya Yılmaz açıkladı: Samsun Kuş Cennetine turist akını olacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Golf Sahasında yerel gazete, ajans ve Samsun internet medya temsilcileri ile yaptığı toplantıda, "Çarsamba'da köprü inşaatının son rötuşlarını atıyoruz. Köprü tamamlanacak. Unesco'da Türkiye'nin temsilcisi aradı, 'gözünüz aydın Kizilirmak Kuş Cenneti doğal miras listesine girdi' dedi. Unesco'nun internet sitesinde de bu yayınlandı. Kuş cenneti'nin Unesco'nun dogal miras geçici listesine girmesi dolayısıyla çok mutlu olduk" şeklinde konuştu


Başkan Yılmaz, "Gecici listeye girmek daimi listeye aday olmak demektir. Biz kesin listeye girmek icin yoğun bir tempo göstereceğiz. Kızılırmak deltasının kesin listeye girmesini saglayacağız. Kesin listeye girmemizi engelleyen birşey yok. Samsun bundan ne kazanacak; Kesin listeye girmemiz halinde dünyanın korunması gereken alanlarından birine sahip olmak turizmin en önemli unsuru olacak. Turist akını getirecek, bir turizm populiteresi yaratacak" dedi.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı

Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı. Canik Belediyesi Başkanı Osman Genç, Ankara'da düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı. Türk Ocakları Samsun Şubesi tarafından “Millet ve Milliyetçilik” başlıklı konferans düzenlendi. 

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu Canik Belediyesi tarafından düzenlenen "Bi' Dolu Medya" konulu etkinlikte ünlü sunucu Mehmet Aydın ve ünlü DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu. Oldukça renkli geçen etkinlikte, radyo-gazetecilik bölümü öğrencileri hem uygulamalı öğrendi hem de eğlendi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi. Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilciliği tarafından şehitler için 158. mevlit okutuldu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET