• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ AÇIKLADI: SAMSUN KUŞ CENNETİNE TURİST AKINI OLACAK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Golf Sahasında yerel gazete, ajans ve Samsun internet medya temsilcileri ile toplantı yaptı. Başkan Yılmaz, Kuş Cenneti'ne turist yağacağını belirtti.

07 Eylül 2016 Çarşamba 09:59
Yusuf Ziya Yılmaz açıkladı: Samsun Kuş Cennetine turist akını olacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Golf Sahasında yerel gazete, ajans ve Samsun internet medya temsilcileri ile yaptığı toplantıda, "Çarsamba'da köprü inşaatının son rötuşlarını atıyoruz. Köprü tamamlanacak. Unesco'da Türkiye'nin temsilcisi aradı, 'gözünüz aydın Kizilirmak Kuş Cenneti doğal miras listesine girdi' dedi. Unesco'nun internet sitesinde de bu yayınlandı. Kuş cenneti'nin Unesco'nun dogal miras geçici listesine girmesi dolayısıyla çok mutlu olduk" şeklinde konuştu


Başkan Yılmaz, "Gecici listeye girmek daimi listeye aday olmak demektir. Biz kesin listeye girmek icin yoğun bir tempo göstereceğiz. Kızılırmak deltasının kesin listeye girmesini saglayacağız. Kesin listeye girmemizi engelleyen birşey yok. Samsun bundan ne kazanacak; Kesin listeye girmemiz halinde dünyanın korunması gereken alanlarından birine sahip olmak turizmin en önemli unsuru olacak. Turist akını getirecek, bir turizm populiteresi yaratacak" dedi.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

OMÜ Veterinerlik Fakültesi'ne başlayan 90 öğrenciye beyaz önlük töreni yapıldı

OMÜ Veterinerlik Fakültesi'ne başlayan 90 öğrenciye beyaz önlük töreni yapıldı OMÜ Veterinerlik Fakültesi'ne başlayan 90 öğrenciye beyaz önlük töreni yapıldı. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Veterinerlik Fakültesi’ne bu yıl başlayan 90 öğrenci için ’Beyaz Önlük Takdim Töreni’ düzenlendi.

Samsun'da Murat Köse ile Günay Yılmaz estetik merkezinde nişan yaptı

Samsun'da Murat Köse ile Günay Yılmaz estetik merkezinde nişan yaptı Samsun'da estetik merkezinde tanışarak birbirlerine aşık olan Murat Köse ile Günay Yılmaz, estetik tıp merkezinde nişan yaptı.

Samsun Ayvacık'ta Yozgat'tan gelen şehit aileleri ağırlandı

Samsun Ayvacık'ta Yozgat'tan gelen şehit aileleri ağırlandı Samsun'un Ayvacık ilçesinde hayata geçirilen “Bir Şehit Olur Bin Diriliriz” projesi kapsamında Yozgat’tan gelen şehit yakınları ve gaziler Ayvacık’ta ağırlandı.

Samsun'un Tekkeköy ilçesine örnek spor kompleksi

Samsun'un Tekkeköy ilçesine örnek spor kompleksi Tekkeköy Belediyesi, Kutlukent mevkisine çok amaçlı spor kompleksini kazandırmak için temel kazı çalışmalarına başladı.

KÖŞE YAZARLARI