• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ AÇIKLADI: SAMSUN KUŞ CENNETİNE TURİST AKINI OLACAK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Golf Sahasında yerel gazete, ajans ve Samsun internet medya temsilcileri ile toplantı yaptı. Başkan Yılmaz, Kuş Cenneti'ne turist yağacağını belirtti.

07 Eylül 2016 Çarşamba 09:59
Yusuf Ziya Yılmaz açıkladı: Samsun Kuş Cennetine turist akını olacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Golf Sahasında yerel gazete, ajans ve Samsun internet medya temsilcileri ile yaptığı toplantıda, "Çarsamba'da köprü inşaatının son rötuşlarını atıyoruz. Köprü tamamlanacak. Unesco'da Türkiye'nin temsilcisi aradı, 'gözünüz aydın Kizilirmak Kuş Cenneti doğal miras listesine girdi' dedi. Unesco'nun internet sitesinde de bu yayınlandı. Kuş cenneti'nin Unesco'nun dogal miras geçici listesine girmesi dolayısıyla çok mutlu olduk" şeklinde konuştu


Başkan Yılmaz, "Gecici listeye girmek daimi listeye aday olmak demektir. Biz kesin listeye girmek icin yoğun bir tempo göstereceğiz. Kızılırmak deltasının kesin listeye girmesini saglayacağız. Kesin listeye girmemizi engelleyen birşey yok. Samsun bundan ne kazanacak; Kesin listeye girmemiz halinde dünyanın korunması gereken alanlarından birine sahip olmak turizmin en önemli unsuru olacak. Turist akını getirecek, bir turizm populiteresi yaratacak" dedi.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek. Karadeniz’in en büyük alışveriş ve sosyal yaşam merkezi Samsun Piazza, Kadınlar Kulübü etkinlikleri kapsamında 31 Mart Cuma günü Dr. Habib Demirel'i ağırlayacak. “Kaderden Aşka Eldeki ve Yüzdeki Gizem” sohbeti ile Piazza ziyaretçileri ile buluşacak olan Demirel, el ve yüz çizgilerinden geleceği okuyacak.

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mesajında Regaip Kandil’inin tüm İslam alemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar üç ayların başlangıcı ve Regaip kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Vali İbrahim Şahin, Samsun halkına teşekkür etti

Vali İbrahim Şahin, Samsun halkına teşekkür etti Samsun Valisi İbrahim Şahin, Cumhuriyet Meydanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen toplu açılış törenine katkıda bulunan tüm kurumlara ve yoğun ilgi gösteren Samsun Halkına teşekkür etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET