• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ AK PARTİ SALIPAZARI TEŞKİLATINDA KONUŞTU: HİZMETTE AYRIM YOK

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Salıpazarı ilçe Teşkilatında yaptığı konuşmada hizmetlerde ayrım yapmadıklarını belirterek, "Avut mahallesi hizmet ettik diye bize daha az oy verdi" dedi.

21 Nisan 2017 Cuma 22:29
Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti Salıpazarı Teşkilatında konuştu: Hizmette ayrım yok

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Salıpazarı ilçesine bağlı Avut mahallesinin 7 Haziran, 1 Kasım ve 16 Nisan referandum seçimlerinde AK Parti'ye destek olmadığını ancak belediye olarak bu mahalleye hizmet etmeyi aksatmadıklarını söyledi.

 

Samsun'da hiç bir ilçede ve mahallede hizmetin götürülmesinde ayrım yapmadıklarını kaydeden Yusuf Ziya Yılmaz, "2023 için çok büyük iddialarda bulunduk. Bu iddiaların gereğini yapacağız diyen bir sorumluluğu hissettim. Eminim ki bunu da başarırız diye düşünüyorum. Geçtiğimiz 3 yıl içinde Salıpazarı’nı tanınmayacak hale getirdik. Belki merkezinde çok önemli işler yapmadık ama köylerini köy olmaktan çıkardık. Kimseyi ayırmadan bütünlük içinde yapmamız gerekenleri yapan bir siyasi hareket olduğumuzu gösterdik. Mesela Avut mahallesinden ne 7 Haziran’da ne 1 Kasım seçimlerinde ne de 16 Nisan referandumunda destek göremedik. Mahallelerine hizmet ettik diye bize daha az oy verdiler.  Ama biz burayı ihya etmek için her türlü fedakârlığı yaptık. Yarın yine seçim olsun Avut için yapmamız gerekenleri yine esirgemeyeceğiz. Çünkü biz insanı Allah’ımız için seviyoruz. Alevi, sünni, şu bu diyen bir ayrımla bakmayarak çalışıyoruz" dedi. 

 

 

Yusuf Ziya Yılmaz, 16 Nisan referandum seçimi sonrası partililere ve vatandaşlara teşekkür etmek üzere ziyaret ettiği AK Parti Salıpazarı İlçe Başkanlığında yaptığı konuşmada, şunları dile getirdi.

 

16 Nisan referandumu ‘Biz daha fazla demokrasi, daha fazla kalkınma istemiyoruz. Avrupa Birliği denen güçlerin bizim için biçtiği elbise neyse 1930, 1940’lı yıllarda nasıl yetindiysek şimdi de yetinelim’ diyen hayırcı anlayışla ‘Biz daha fazla refah istiyoruz, gelişmişlik istiyoruz. Ülkemizin geleceğinin garanti altına alınmasını istiyoruz. Daha güçlü bir Türkiye istiyoruz’ diyen bizlerin rekabetiydi. Bu rekabetten ‘Biz gelişmiş bir Türkiye istiyoruz’ diyenler galip çıktı. Galibiyete katkı verenler siz değerli vatandaşlarımız oldu. Allah sizlerden razı olsun. Biz bir bütünün parçalarıyız. Hepimiz birbirimize teşekkür etmeliyiz. Salıpazarı’nda teşkilatlarımız canla başla çalıştı. Kırsalda olsun, ilçe merkezinde olsun dolu dizgin mücadele etti. Bu referandum sadece evet diyenlerin değil ülkemiz insanlarının hatta bize oy vermeyen insanlarında geleceği için yaptığımız bir referandumdu. Sizlere şükran borcumuz var. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Salıpazarı içinde çok ciddi imar ve cephe kirliliği var. Sıvasız boyasız binalar var. Çatısız veya uyduruk çatılı binalar var. Son yıllarda Salıpazarı’nın kişi başına düşen geliri yükseldi. Fındıktan elde edilen gelir Türkiye’nin birçok ilçesinden daha ileri bir moda oturdu. Bu evler sıvanmayacak boyanmayacak evler değil. Düzene girmeyecek yerler değil. Belediye başkanımızın etrafında kenetlenerek ilçenizi imar kirliliği en yüksek ilçe olmaktan çıkarabilirsiniz. Çarşamba’dan Salıpazarı’na 9 dakikada geliniyor. İki ilçe arası 17 kilometre ama 25 dakikadan önce gelinemiyordu. Şimdi 9 dakika. Bunlar az şeyler değil. Daha fazlasını yapacağız ama ilçenin çehresini bir değiştirelim. Hep birlikte güzelleştirelim burayı, Bizim şu andaki mevcut yüzde 4 seviyelerinde olan kalkınma hızımız bize yetmez. En az yüzde 6 seviyelerine çıkarak 15-20 yıl içerisinde kişi başına düşen gelirimizi 25-30 bin dolar seviyesine çıkarmamız gerekir. Biz ne dedik, ‘Yeni bir anayasa olursa, yeni bir cumhurbaşkanlığı sistemi olursa bu ülke önümüzdeki 10 sene içinde dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olur’. Öyle dedik ve insanlarımızın oyunu istedik. Bu yüzden bizim önümüzdeki 10 sene boyunca çok daha fazla çalışıp verdiğimiz sözleri tutmamız lazım. Siyasi aktörler ve AK Parti mensupları olarak çok çalışıp, çok üretip ülkemizin kalkınma sürecine katkı vererek verdiğimiz sözün gereğini yerine getirmemiz lazım."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI