• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ GENÇLERE SESLENDİ: DAĞ GİBİ ARKANIZDAYIM

Yusuf Ziya Yılmaz gençlere seslendi: Dağ gibi arkanızdayım! Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,genç işadamlarına seslendi. Yılmaz,"Sizlere çok güveniyorum. Samsun için ülkemiz için yapacağınız her hayırlı işte dağ gibi arkanızdayım"dedi.

30 Eylül 2016 Cuma 11:30
Yusuf Ziya Yılmaz gençlere seslendi: Dağ gibi arkanızdayım

SAMSGİAD 5. dönemi ilk iş yemeğini gerçekleştirdi. Programa Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu,Karadeniz Genç İş Adamları Federasyonu Başkanı Levent Ö ve SAMGİAD üyesi çok sayıda genç işadamı katıldı.

 

GENÇLER İYİ İŞ YAPMAK HEP HEDEFİNİZ OLSUN

Programda SAMGİAD üyesi genç işadamlarına seslenerek sözlerine başlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,"Şehirler konuşulurken yanımızda oturan bir yabancının sorduğu ilk şey şehrinizin ekonomik dinamikleri neylerden oluşuyor sorusu oluyor. Şehriniz neyle geçiniyor diyor. Neyle geçiniyor olmak ne üretiyorsunuz demektir. Bu coğrafyada ayakta kalabilmek için mutlaka güçlü bir ülke olmamız gerekiyor. 15 Temmuz'da başımıza gelen hadisenin de sebebi bu değil mi? Türkiye'nin güçlenmesinden korkanlar ülkemizin önüne engel olmak istedi ama çok şükür başaramadılar. Güçlü bir ülkenin gücünü oluşturan güçlerin başını ekonomik dinamikler oluşturur ve bu dinamikleri de girişimciler sağlar. Bizim gibi demokratik toplumlarda devletin ekonomideki yatırımları önemli değildir halkın, girşimcinin  ekonomideki yatırım dinamikleri önemlidir. O bakımdan sizleri çok önemsiyorum ve yaptığınız işe de yürekten inanıyorum. Ama beraberinde bir şeye daha inanıyorum. Verimliliğe inanıyorum. Ne olur verimli olun.  Verimli olun derken. Ne iş yaparsanız yapın kurban olayım iyi iş yapın, kaliteli iş yapın. Hayata yeni başlıyorsunuz. İyi iş yapmak hedefiniz olsun. Kaliteli iş yapmadığımız için bir türlü verimliliğimiz yükselmiyor"diye konuştu.


ÇARŞAMBA VE BAFRA OVALARIMIZ VAR KIYMETİNİ BİLMİYORUZ

Şehrimizi geçim ve ekonomide de ilk sıralara taşımak hedefimiz olsun diyen Yılmaz,Samsun'un çok verimli iki ovası olduğuna dikkat çekerek,"Bafra ve Çarşamba ovalarımızda taşı eksen biter. Ancak  o verimli ovalarımızın kıymetini bilmiyoruz. Geçenlerde helikopterle gezdim Bafra ve Çarşamba ovalarımızı. Bu defa daha iyimser oldum. Bafra Ovası pırıl pırıl olmuş. Sınırlar,kanaletler,köyler arasındaki ulaşım aksları bir haritayı önüne alacağınız şekilde düzenlenmiş.  Ancak bu düzen Çarşamba ovasında kaybolmuş. Yukarıdan baktığınzda Çarşamba Ovası'ndan söğüt ormanından geçilmiyor. Kavak ormanından geçilmiyor. Bir ova ne hali varsa görsün dercesine kötü düzenlenmiş. Verimli olmaya ve ekonomimizi büyütmeye mecburuz. Yoksa bizi ham yapacaklar. 15 Temmuz ham yapma girişimi idi ama yapamadılar. Bizim güçlü ve zengin olmamız gerekiyor. Ekonomimizi büyütmemiz lazım. Bunun için biraz daha fazla çalışmamız ve verimli olmamız lazım. Bu coğrafyada güçlü olan durabilir, güçlü olmayanın işi zor. Daha fazla üretmek, daha fazla çalışmak, daha fazla düşüp dizinizin kanamasından korkmamak, dizimiz kanadıkça daha fazla koşma yönünde bir irade ve inisiyatif ortaya koymamız gerekiyor.”dedi.

 

 

YAPACAĞINIZ HER HAYIRLI İŞTE DAĞ GİBİ ARKANIZDAYIM

Yılmaz,son olarak şunları söyledi:"Samsun ve ülkemiz için yapacağınız her hayırlı işte ben bir belediye başkanı olarak daima dağ gibi arkanızdayım. Yapacağımız herşeyi bir kenara bırakır size destek oluruz. Hangi siyasete hangi düşünceye angaje olursanız o sizin olsun. Ama Samsun ile ilgili ülkemiz ile ilgili yapacağınız olaya o düşünceleri karıştırmayın. Bununla da insanları polarize etmeyin." Konuşmalar sonrası Başkan Yılmaz,Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD)’ne yeni üye olan işadamlarına plaket verdi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da liseli öğrenciler TSO'yu ziyaret etti

Samsun'da liseli öğrenciler TSO'yu ziyaret etti Samsun'da liseli öğrenciler TSO'yu ziyaret etti! Samsun Taflan Yalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi muhasebe 10. sınıfı öğrencileri, Samsun Ticaret ve Ticaret Odası’nı(TSO) ziyaret ederek, kurumun yapısı ve işleyişi hakkında bilgi aldı.

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Mevlit Kandil'i özel programı düzenleyecek

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Mevlit Kandil'i özel programı düzenleyecek Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Mevlit Kandil'i özel programı düzenleyecek! 11 Aralık Pazar günü Gürbüz Camii'nde İlkadım Belediyesi ve Son Peygamber Platformu ve Çevre Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (ÇEYDER) tarafından Mevlit Kandili Programı düzenlenecek.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç: Her gencin hayalleri ve hedefleri olmalı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç: Her gencin hayalleri ve hedefleri olmalı Canik Belediye Başkanı Osman Genç: Her gencin hayalleri ve hedefleri olmalı! Canik Belediyesi tarafından eğitime destek kapsamında Canik İMKB Anadolu Lisesi'ne kazandırdığı ve şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün adını taşıyan Edebiyat Atölyesi bugün düzenlenen bir törenle açıldı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç,” Her gencin hayalleri hedefleri olmalı. Bu hayallerimizi kendimiz,şehrimiz ve ülkemiz için gerçekleştirmeliyiz” dedi.

İhsan Şenocak Atakum İHL öğrencileri tarafından büyük bir coşku ile karşılandı

İhsan Şenocak Atakum İHL öğrencileri tarafından büyük bir coşku ile karşılandı İhsan Şenocak Atakum İHL öğrencileri tarafından büyük bir coşku ile karşılandı! Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrencilerini yazar, gazeteci ve akademisyenlerle buluşturmaya devam ediyor.  Öğrencilerine yönelik akademik çalışmalara aralıksız devam eden Atakum İmam Hatip Lisesi, Dr. İhsan Şenocak’a ağırladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET