• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ GÜLSAN SANAYİ SİTESİ PROJESİNİN DETAYLARINI AÇIKLADI

Yusuf Ziya Yılmaz Gülsan Sanayi Sitesi projesinin detaylarını açıkladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayi sitesinde uygulanacak projenin detaylarını açıkladı. Gülsan Sanayi sitesi nereye taşınacak?

25 Nisan 2017 Salı 21:38
Yusuf Ziya Yılmaz Gülsan Sanayi Sitesi projesinin detaylarını açıkladı

Samsun'un Canik ilçesinde bulunan Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınması ile ilgili süreç hızlandı. Gülsan Sanayi Sitesi'nde 6 ay içerisinde istimlak çalışmaları tamamlanacak.

 

Canik ilçesinde taşınacak olan Gülsan Sanayi Sitesi alanına ise Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir proje uygulanacak.


Gülsan Sanayi Sitesinin taşınması sonrası hayata geçirilecek projenin detayları ile ilgili bilgiler veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 35 yıldır Canik ilçesinde kurulu bulanan Gülsan Sanayisini bulunduğu yerden taşıyacaklarını söyledi.  


Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayi Sitesi'ni Atakum ilçesi Sarıışık köyünde oluşturulan bir alana taşımayı düşündüklerini belirterek, "Canik ilçesinde bulunan Gülsan Sanayi sitesinde 6 ay içerisinde istimlak çalışmalarını tamamlayacağız.  İstimlak çalışmaları tamamlanır tamamlanmaz ise burada yıkıma başlayacağız. Bu alanda bundan sonra yapılanmaya müsade etmeyeceğiz. Yıkılacak olan Gülsan Sanayi sitesi alanında yeşil alan ve parklar oluşturacağız. Gülsan Sanayi Sitesini de Atakum ilçesi Sarıışık köyünde belirlenen 500 dönümlük bir alana taşıyacağız.  Gülsan Sanayi sitesinde ki esnaflarımız isterlerse  İlkadım, Örnek, 19 Mayıs sanayi sitelerine de gidebilir. Samsun'un önünde duran bu görsel kirlilik tamamen ortadan kalkacak. Kent estetiği ile bütünleşen proje olacak ve herkes bu projeyi örnek alacak" dedi.


Yıkılacak olan Gülsan Sanayi Sitesi'nin nasıl değerlendirileceği konusunda da açıklamalar yapan Yusuf Ziya Yılmaz, şunları dile getirdi.

"Burası Samsun'un kalbinde hastalıklı bir ur gibi duruyor. Şehrin içinde kalan, hem işlevsellik hem de estetik olarak en sorunlu alanlarından biri haline gelen sanayi sitesini boşaltacağız. Yerine ilimizin ihtiyacı olan, kentin marka değerini artırıcı özellikte tasarlanan kültürel ve sosyal tesis, rekreasyon alanları ile değerlendirilerek vizyon proje oluşturulacak. Alan için bir mimarlık bürosuna dini tesis ve sosyal alan için çizim yaptırdık. Kesinlikle ticaret ve konut alanına kapalı olacak. Yapılacak çalışma sayesinde şehrin önündeki çirkin görüntü ortadan kalkacak."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI