• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ: BU MİLLETİ ASLA BÖLEMEYECEKSİNİZ

Yusuf Ziya Yılmaz: Bu milleti asla bölemeyeceksiniz! Samsun ve ilçelerinde vatandaşların Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) karşı başlattıkları demokrasi nöbeti 20. gününde de devam ediyor.

04 Ağustos 2016 Perşembe 09:58
Yusuf Ziya Yılmaz: Bu milleti asla bölemeyeceksiniz

FETÖ’nün 15 Temmuz akşamı yaptığı darbe girişiminin ardında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara inen Samsunlular 20. günde de alanları boş bırakmadı. 15 Temmuz akşamından bu yanan milletle birlikte nöbet tutan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da Terme ve Samsun meydanındaki demokrasi nöbetlerine katıldı.

 

“ KÜRESEL ŞER GÜÇLERİN YERLİ UŞAĞI FETÖ”

Terme'de büyük bir kalabalığın 20 gündür ilk günkü gibi demokrasi nöbeti tuttuğunu gören Başkan Yılmaz,katılımın yoğun olması karşısında hem duygulandı hem de mutluluğunu ifade etti. Kalabalığa hitap eden Başkan Yılmaz,"Ey küresel şer güçler ve onun FETÖ gibi yerli uşakları, Milletimiz 7'den 70'e hergün meydanlarda. Asla amacınıza ulaşamayacak bizi bölemeyeceksiniz.Hani derlerya bir tükürükte boğuldular işte milletimiz onları bir tükürükte boğdu rezil oldular. Çünkü onlar rezil olmaya değer insanlar"diye konuştu.

 

 

“TÜRK MİLLETİ EŞKİYALARIN KARŞISINDA DİM DİK DURDU”

Türk Milleti'nin 15 Temmuz'da bir tarihe imza attığını da kaydeden Başkan Yılmaz,"Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir kabus gecesini tekrar yaşatmasın.Bizim için kutsal olan peygamber ocağımızın içine sızarak bu milletin parasıyla alınan silahları millete doğrultular. Bu ne kadar büyük bir kahpelik. Utanç duyuyoruz o hainlerden ancak bu olay Türk Milletinin demokrasi dersini tüm dünyaya gösterdi.  Bir avuç eşkiyanın karşısına dikilen halk darbeye kalkışanlara hayır dur yapamazsın, benim demokratik hakkımın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın üzerinde bir güç tanımıyorum demiştir. Bu millet yeniden bir tarih yazdı. Milli Birliğimizle tek yumruk olduk"ifadelerini kullandı.

 

 

KALABALIK ALANA SIĞMADI, BAŞKAN YILMAZ TERME'YE MEYDAN SÖZÜ VERDİ

Terme Meydanı'ndaki kalabalıktan etkilenen Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Başkan Yılmaz,o anları ise kendi cep telefonlarından görüntüledi. Alanın kalabalığa dar geldiğini gören Başkan Yılmaz,Termelilere bir de meydan sözü verdi. 

 

 

MİLLİ İRADE NÖBETİ HATIRASI

Terme'deki demokrasi nöbetinin ardından Vali İbrahim Şahin ve Başkan Yılmaz,Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda nöbet tutan vatandaşlarla buluştu. Alana girişte İlkadım Gençlik Merkezi tarafından yaptırılan Milli İrade Nöbeti Hatırası yazısının önünde gençlerle fotoğraf çektiren Vali Şahin ve Başkan Yılmaz,daha sonra vatandaşlarla birlikte nöbetlerine devam ettiler.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da 11 bin kişi Kuran- Kerim Meali Okuyarak sınava hazırlanıyor

Samsun'da 11 bin kişi Kuran- Kerim Meali Okuyarak sınava hazırlanıyor Samsun'da 11 bin kişi Kuran- Kerim Meali Okuyarak sınava hazırlanıyor. İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok,  Samsun genelinde Pazar günü yapılacak olan yaklaşık 11 bin kişinin Kur'an- Kerim okuyarak hazırlandığı sınava katılanlara başarılar diledi.  Tok,  organize ettikleri bilgi ve kültür yarışmasının insan hayatına yön verdiğini sonuçlarının çok faydalı olacağını kaydetti.

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok'tan istikrar için evet

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok'tan istikrar için evet İlkadım ilçesini karış karış gezerek halk oylaması öncesi vatandaşların neden 'evet' demesi gerektiğini anlatan İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Köy statüsünden kurtularak mahalle kimliği kazanan yeni mahallelerde referandum çalışmalarını sürdürüyor.

Mete Yarar ve Cansu Canan Özgen Samsun OMÜ'de

Mete Yarar ve Cansu Canan Özgen Samsun OMÜ'de Mete Yarar ve Cansu Canan Özgen Samsun OMÜ'de. Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar ve Habertürk televizyonu sunucusu Cansu Canan Özgen, “Hasbihâl Gençlik Sohbetleri” çerçevesinde düzenlenen, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gençlik Konseyi’nin iş birliğinde programlanan “Genç Gündem Hayata Dair Sohbetler” adlı etkinliğe konuk oldu.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e Haluk Tan’a ziyaret

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e Haluk Tan’a ziyaret Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e Haluk Tan’a ziyaret. Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’den MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan’a hayırlı olsun ziyareti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET