• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ: BU MİLLETİ ASLA BÖLEMEYECEKSİNİZ

Yusuf Ziya Yılmaz: Bu milleti asla bölemeyeceksiniz! Samsun ve ilçelerinde vatandaşların Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) karşı başlattıkları demokrasi nöbeti 20. gününde de devam ediyor.

04 Ağustos 2016 Perşembe 09:58
Yusuf Ziya Yılmaz: Bu milleti asla bölemeyeceksiniz

FETÖ’nün 15 Temmuz akşamı yaptığı darbe girişiminin ardında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara inen Samsunlular 20. günde de alanları boş bırakmadı. 15 Temmuz akşamından bu yanan milletle birlikte nöbet tutan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da Terme ve Samsun meydanındaki demokrasi nöbetlerine katıldı.

 

“ KÜRESEL ŞER GÜÇLERİN YERLİ UŞAĞI FETÖ”

Terme'de büyük bir kalabalığın 20 gündür ilk günkü gibi demokrasi nöbeti tuttuğunu gören Başkan Yılmaz,katılımın yoğun olması karşısında hem duygulandı hem de mutluluğunu ifade etti. Kalabalığa hitap eden Başkan Yılmaz,"Ey küresel şer güçler ve onun FETÖ gibi yerli uşakları, Milletimiz 7'den 70'e hergün meydanlarda. Asla amacınıza ulaşamayacak bizi bölemeyeceksiniz.Hani derlerya bir tükürükte boğuldular işte milletimiz onları bir tükürükte boğdu rezil oldular. Çünkü onlar rezil olmaya değer insanlar"diye konuştu.

 

 

“TÜRK MİLLETİ EŞKİYALARIN KARŞISINDA DİM DİK DURDU”

Türk Milleti'nin 15 Temmuz'da bir tarihe imza attığını da kaydeden Başkan Yılmaz,"Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir kabus gecesini tekrar yaşatmasın.Bizim için kutsal olan peygamber ocağımızın içine sızarak bu milletin parasıyla alınan silahları millete doğrultular. Bu ne kadar büyük bir kahpelik. Utanç duyuyoruz o hainlerden ancak bu olay Türk Milletinin demokrasi dersini tüm dünyaya gösterdi.  Bir avuç eşkiyanın karşısına dikilen halk darbeye kalkışanlara hayır dur yapamazsın, benim demokratik hakkımın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın üzerinde bir güç tanımıyorum demiştir. Bu millet yeniden bir tarih yazdı. Milli Birliğimizle tek yumruk olduk"ifadelerini kullandı.

 

 

KALABALIK ALANA SIĞMADI, BAŞKAN YILMAZ TERME'YE MEYDAN SÖZÜ VERDİ

Terme Meydanı'ndaki kalabalıktan etkilenen Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Başkan Yılmaz,o anları ise kendi cep telefonlarından görüntüledi. Alanın kalabalığa dar geldiğini gören Başkan Yılmaz,Termelilere bir de meydan sözü verdi. 

 

 

MİLLİ İRADE NÖBETİ HATIRASI

Terme'deki demokrasi nöbetinin ardından Vali İbrahim Şahin ve Başkan Yılmaz,Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda nöbet tutan vatandaşlarla buluştu. Alana girişte İlkadım Gençlik Merkezi tarafından yaptırılan Milli İrade Nöbeti Hatırası yazısının önünde gençlerle fotoğraf çektiren Vali Şahin ve Başkan Yılmaz,daha sonra vatandaşlarla birlikte nöbetlerine devam ettiler.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Ordu'da 4 bin yıllık mızrak ucu bulundu

Ordu'da 4 bin yıllık mızrak ucu bulundu Ordu'da 4 bin yıllık mızrak ucu bulundu. Ordu’nun Kumru ilçesinde eski köy evinde onarım ve restorasyon yapmak isteyen bir kişi, 4 bin yıllık mızrak ucu buldu.

Samsun'da hava sıcaklığı 17 derece oldu

Samsun'da hava sıcaklığı 17 derece oldu Samsun geçtiğimiz hafta yoğun kar yağışı ile mücadele ederken bugün hava sıcaklığı 17 derece kadar yükseldi. Sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar sahile akın etti.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, öğrencileri kutladı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, öğrencileri kutladı Tekkeköy 19 Mayıs Ortaokulu tarafından ayın sınıfı projesinde Kadına şiddete hayır konulu toplumsal duyarlılık projesi kapsamında dönem sonunda birinci olan 8 E sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri ile belediye binasında bir araya gelen Başkan Togar öğrencilere böyle önemli bir toplumsal yaraya dikkat çektikleri için teşekkür etti.

Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun'un en kötü yeri sanayi mahallesi

Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun'un en kötü yeri sanayi mahallesi Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun'un en kötü yeri sanayi mahallesi. Sanayi Mahallesi'nin kentin imajını kötü etkilediğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Samsun'umuzun havaalanından gelirken en kötü yeri Sanayi Mahallesi. İnsanca yaşama şartları o mahallede yok. Biz onların daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmelerini istiyoruz " dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET