• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ZİHNİ ŞAHİN, GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİNİ YEMEKTE AĞIRLADI

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, gaziler ve şehit aileleri ile yemekte bir araya geldi.

20 Eylül 2016 Salı 14:04
Zihni Şahin, gaziler ve şehit ailelerini yemekte ağırladı

Kore ve Kıbrıs harekatları hakkında kısa bilgiler veren Bafra Muharip Gaziler Derneği Başkanı Rahmi Şahin, yemeği tertipleyenlere teşekkür etti. Bafra Davet ve Toplantı Merkezi'nde 19 Eylül Gaziler Günü nedeni ile ilçedeki gazilere ev sahipliği yapan Başkan Şahin yaptığı konuşmada, “Bize atalarımız hiçbir zaman kötü bir miras bırakmamış. Gittikleri yerlerde sömürü ve zulüm yapmamışlar, baskıda bulunmamışlar. Ama günümüzde kendilerini büyük ve medeni devlet olarak görenlerin baskı ve zulümlerini hep beraber görüyor ve şahit oluyoruz. Tabi bu asalet meselesidir. Türk milletinin asaleti her şeye yeter. Adaletsizlik yapanların, baskı ve zulüm yapanların sonları hüsran olacaktır. Bizler adaletimiz ve asaletimiz sayesinde ebediyete kadar payidar olacağız. Bu milletin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Bu kadar baskının karşısında son olarak da 15 Temmuz kalkışmasında Türk milleti gereğini yapmıştır. Bu mücadeleleri verirken şehadet şerbeti içenler ve yaralanıp gazi olanlar oldu. Bu vesile ile bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum, manevi huzurlarında saygıyla eğiliyorum. Hayatta olan gazilerimize de sağlıklı, huzurlu uzun ömürler diliyorum” dedi. 


Kaymakam Vekili Hacı İbrahim Türkoğlu ise “Türk milleti asırlar boyu, bu milleti ve memleketi parçalamak isteyenlere karşı hep savaşmıştır. 15 Temmuz’da zannettiler ki bir düdük çalınca arkalarına bakmadan kaçacaklar. Ama aldandılar. Öylesi direnişler oldu ki tahayyül bile edememişlerdi. Milletimizin büyük direnişi ve Allah’ın yardımı sayesinde perişan oldular ve olmaya da devam edecekler” diye konuştu. 


Yemek Bafra Müftülüğü İlahi Korosu’nun söylediği ilahiler, okunan Kur’an-ı Kerim ve yemek sonrası İlçe Müftüsü İsmail Çiçek tarafından yapılan dua ile program son buldu.


Bafra Belediyesi tarafından verilen yemeğe ayrıca Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, Alaçam Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, AK Parti ilçe başkanı Tuncay Yurduseven, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, İlçe Müftüsü İsmail Çiçek ve daire müdürleri katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı Canik Belediyesi, 8 yıl önce helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi'nin Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini Yavuzselim'de yapılan Kültür Merkezi'ne verdi. Başkan Osman Genç, "Rahmetli Yazıcıoğlu'nun, Türk siyasetine kazandırdıkları asla unutulmayacaktır" dedi.

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk. Salıpazarı Belediyesi ve Salıpazarı Tanıtım Turizm Derneğinin, bu vatanın nasıl kazanıldığının daha iyi anlaşılması için her yıl geleneksek olarak gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri sürüyor.

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Saitektör Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hong Yang ve beraberindeki heyet, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i makamında ziyaret etti.

Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti

Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti. Spectral isimli filmde Recep Tayyip Erdoğan görüntüsü mü var. Spectral filminde duman içerisinden çıkan görüntünün Recep Tayyip Erdoğan olduğu iddia edildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET