• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

GELİNLİK SEÇİMİ

Düğün; çiftlerin birbirine olan bağlarını bütünleştirmek amacıyla düzenlenen gösterişli ya da yalın törenlere verilen addır.

23 Şubat 2016 Salı 11:50
Gelinlik seçimi

Düğün; çiftlerin birbirine olan bağlarını bütünleştirmek amacıyla düzenlenen gösterişli ya da yalın törenlere verilen addır. En mutlu günü simgeleyen olmazsa olmaz kıyafetler ve damatlıktır. Tarih boyunca insanların en mutlu anlarında tercih ettiği gelinlik modelleri oldukça çeşitlidir.

 

Düğün yapılacak mevsimin havası ve ışığı farklı ise seçilecek gelinlik modelleri farklılık gösterir. Hayalinizdeki düğüne göre size en uygun olacağını düşündüğünüz gelinlik modelini tercih etmelisiniz. Bu özel kıyafetinizin tamamlayıcısı olan gelin çiçeğinizin de itinayla seçilmesi gerekir. Aksesuarlarınızın ve ayakkabınızın seçtiğiniz modele uygun olması gerekir. Tüm detaylarla uyum yakaladığınızda büyüleyici bir görüntü elde edebilirsiniz.

 

Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Gelinlik seçimi yaparken vücut yapınıza uygun modelleri semeniz gerekir. Aklında belli bir tarz olan bayanların seçimleri daha kolay olacaktır. Kilolu bayanların dar modellerden yana seçim yapmaması gerekir. Basenlerin saklanacağı kabarık modeller kilolu bayanlar için idealdir. Dekoltenin gelinin rahat edebileceği şekilde olması gerekir. Sırtta dekolte varsa ön tarafın kapalı olması gerekir. Etek boyunun da gelinin rahat hareket edebilecek şekilde olması gerekir.

 

Düğün yapmak isteyenlerin genellikle havaların ısınmaya başladığı dönemlere tarih aldıkları görülüyor. Isınan havalarda düğün hazırlıklarının tamamlanması kış aylarına göre daha rahat olacağından düğün tarihleri genelliklere yaz aylarına sarkarak yapılır. Düğün hazırlıklarınızı web sitesiyle iletişime geçerek hızlandırabilirsiniz. Site üzerinde yer alan tüm firmalar alanında profesyonel ekiplerden oluşmuş olup hazırlık sürecinizin rahat geçmesi için çalışırlar.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

KÖŞE YAZARLARI