• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

TIRNAK BAKIMI İÇİN YAPILMASI GEREKEN BİR KAÇ ÖNERİ

Tırnak bakımı için yapılması gereken bir kaç öneri. Tırnaklar neden kırılır? Tırnak bakımı için neler yapılmalı. Tırnaklarınızın hızlı uzaması için yapmanız gereken bazı önerileri siz okuyucularımıza sunuyoruz...

15 Temmuz 2016 Cuma 18:11
Tırnak bakımı için yapılması gereken bir kaç öneri

Tırnak bakımı için yapılması gereken bir kaç öneri. Tırnaklar neden kırılır? Tırnak bakımı için neler yapılmalı. Tırnaklarınızın hızlı uzaması için yapmanız gereken bazı önerileri siz okuyucularımıza sunuyoruz...

 

Uzun ve bakımlı tırnaklara sahip olmak kullandığınız ojenin ve takıların daha çekici görünmesini sağlar. Doğal görünmeyi seven kadınlar takma tırnak (protez tırnak) yerine kısa tırnakların daha çabuk uzamasını ister. Bazı tırnak uzatma yöntemleri tırnakların güçsüzleşmesine ve kırılıp deforme olmasına neden olmaktadır. Önereceğimiz pratik yöntemlerle tırnakları kolayca uzatırken daha güçlü ve daha sağlıklı görünmesini de sağlayabilirsiniz.

 

Bakımlı tırnaklara sahip olmanın yolları
- Sağlıksız beslenme ve yetersiz su tüketmek tırnakların güçsüz kalarak kırılmasına neden olur. Varsa sağlık sorunlarının giderilmesi ve doğru beslenme programı tırnakların daha hızlı uzamasını sağlar. Beslenmenize önem göstermezseniz, tırnak bakımı kusursuz olsa dahi tırnaklardaki zayıflama ve kırılmayı önleyemezsiniz. En önemli kural dengeli ve öğün atlamadan sağlıklı beslenme.

 

- Yuvarlak kesilerek törpülenen tırnak, küt kesime göre daha hızlı uzar.

 

- Tırnaklarınızı suda bekletmek daha hızlı uzamasını sağlar. En yaygın bilinen hızlı tırnak uzatma yöntemi olan suda bekletme, tırnakların yumuşayarak kırılmasına neden olur. Tırnak kırılmasını önlemek için güçlendirici tırnak bakımını ihmal etmeyin. Tırnakları güçlendirmek ve daha parlak görünmesini sağlamak için suyun içine birkaç damla limon damlatmanızı öneriyoruz.

 

- Sürekli oje kullanmak, tırnakların gücünü kaybetmesine neden olur. Haftada 2 gün oje sürmeyin ve tırnaklarınızı dinlendirin. Oje sürmeden önce güçlendirmek için mutlaka top coat kullanın.

 

- Sirke ve tuzu karıştırarak tırnaklarınıza sürmek uzamayı hızlandırıcı etkiye sahiptir.

 

- Limon suyu, zeytinyağı ve menekşe yağını karıştırarak tırnaklarınıza sürmek hem tırnakların hızlı uzamasını sağlar hem de beslenip güçlenmesine yardımcı olur.

 

- Muz, portakal, elma kabuğu ile tırnaklarınızı ovun. Meyve masajı, tırnak etlerini uyarır ve tırnak uzamasını hızlandırır.

 

- Tırnaklarınızı zorlayan hareketlerden kaçının. Uzayan tırnaklar kırılgan yapıya sahiptir. Tırnak kenarlarında oluşan et parçalarından rahatsızlık duyuyorsanız vazelin sürerek nemlendirin. Tırnağa zarar vermeden tırnak çevresinde oluşan ölü parçaları kesin.

Kaynak: ensonhaber

DİĞER HABERLER

Kadın olmanın zorlukları nelerdir: 9 madde de kadın olmanın zorlukları

Kadın olmanın zorlukları nelerdir: 9 madde de kadın olmanın zorlukları Kadın olmanın zorlukları hep konuşulmuş, tartışılmış, üzerinde bilimsel ve toplumsal araştırmalar yapılmış, bu haberimizde de 9 maddede kadın olmanın zorlukları sıraladık

Bronz bir tene sahip olmak için içecek tarifi

Bronz bir tene sahip olmak için içecek tarifi Bronz bir tene sahip olmak için içecek tarifi. Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem Şeber’in bronzlaştıran içecek tarifi ile bu yaz sağlıklı bronzlaşmak mümkün. İşte Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem Şeber'den bronzlaştıran içecek tarifi...

Evde oyun hamuru nasıl yapılır

Evde oyun hamuru nasıl yapılır Evde oyun hamuru nasıl yapılır? Çocuğunuzun yaratıcılığını, zihinsel gelişimini ve hayal gücünü geliştiren rengarenk oyun hamurlarını evde onunla birlikte yapmaya ne dersiniz?

Kullanmadığınız kadehlerle yapılan muhteşem tasarımlar

Kullanmadığınız kadehlerle yapılan muhteşem tasarımlar Kullanmadığınız kadehlerle yapılan muhteşem tasarımlar. Evinizde kullanmadığınız ve sürekli görmekten sıkıldığınız kadehleriniz varsa eğer haberimiz okumanız ve onları değerlendirmeniz sizin için çok basit ve kolay. Haydi beraber evimizdeki kadehlerimizi değerlendirelim...

KÖŞE YAZARLARI