• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler
Samsun Vezirköprü'de el sanatları kurslarla yaygınlaşıyor

Samsun Vezirköprü'de el sanatları kurslarla yaygınlaşıyor. Samsun’un Vezirköprü ilçesinde yöresel el sanatlarına ilginin arttığı ve yaygınlaştığı bildirildi.

Oscar'da ödüller karıştı: La La Land mı Moonlight  mı kazandı

Oscar'da ödüller karıştı: La La Land mı Moonlight mı kazandı. 2017 Oscar Ödülleri'nde en iyi film ödülünü Moonlight aldı. Törende önce yanlışlıkla La la Land'in en iyi film seçildiği açıklandı. Ancak daha sonra bu hata düzeltildi.

Samsun OMÜ'de !f İstanbul Film Festivali başladı

Samsun OMÜ'de !f İstanbul Film Festivali başladı. Bu yıl 16'ncısı düzenlenen “!f İstanbul Film Festivali”, Ondokuz Mayıs Üniversitesi UZEM Kongre Merkezinde yapılan temsili gala ve kokteyle Samsun'da başladı. 

Samsun Karkucak Ortaokulu şiir yarışmasında birinci oldu

Samsun Karkucak Ortaokulu şiir yarışmasında birinci oldu. Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü nedeniyle düzenlenen şiir yarışmasında Karkucak Ortaokulu birinci oldu. 

Samsun'da Uluslararası Çocuk Resim yarışması sergisi açılacak

Samsun'da Uluslararası Çocuk Resim yarışması sergisi açılacak. Slovenya Dünya Sanat Magazini tarafından, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Kent Müzesi ve Samsun Anadolu Lisesi’nin katkılarıyla düzenlenen Uluslararası Çocuk Resim Yarışması Sergisi Samsun’da da açılacak. ‘Likovi Svethe Word Of Art’  adlı sergi, tüm sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Başbakan Binali Yıldırım, Çiğdem Karaaslan'dan bilgi aldı

Başbakan Binali Yıldırım, Çiğdem Karaaslan'dan bilgi aldı. Mimar Turgut Cansever’in 8. ölüm yıl dönümünde “Bilge Mimar Turgut Cansever’i Anma ve Anlama Günü” programı düzenlendi. Yoğun programı nedeniyle sergi açılışına katılamayan Başbakan Binali Yıldırım, sergi öncesinde hazırlıkları inceleyerek, Çiğdem Karaaslan'dan bilgi aldı.

Samsun'da İbrahim Akgül'ün ahşap sanatı yoğun ilgi görüyor

Samsun’da 28 yıldır cami imamı olarak görev yapan 47 yaşındaki İbrahim Akgül'ün yaptığı ahşap yakma ve hat işleme ürünleriyle görenleri büyülüyor. 

Fahri Aral: 2016 yılında kişi başına 8.4 kitap düştü

Fahri Aral: 2016 yılında kişi başına 8.4 kitap düştü. Türkiye Yayıncılar Birliği İkinci Başkanı Fahri Aral, Türkiye'de 2016 yılında kişi başına 8.4 kitap düştüğünü, bunun önemli bir rakam olduğunu söyledi. 

Karadeniz 3. Kitap Fuarı 21 Şubat Salı günü Samsun'da açılıyor

Karadeniz 3. Kitap Fuarı 21 Şubat Salı günü Samsun'da açılıyor. Karadeniz 3. Kitap Fuarı yarın (21 Şubat Salı günü) TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Anadolu’dan Türküler konseri

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Anadolu’dan Türküler konseri. Samsun Büyükşehir Belediyesi, Türk halk müziği severlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Fi Çi Pi kitabının yazarı Akilah Azra Kohen Samsun'a geliyor

Fi Çi Pi kitabının yazarı Akilah Azra Kohen Samsun'a geliyor Fi Çi Pi kitabının yazarı Akilah Azra Kohen Samsun'a geliyor. Fi Çi Pi kitabının yazarı Akilah Azra Kohen, TÜYAP tarafından Samsun'da düzenlenecek Karadeniz 3. Kitap Fuarı’na katılacak.

Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde Carmen seyircisiyle buluşuyor

Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde Carmen seyircisiyle buluşuyor Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde Carmen seyircisiyle buluşuyor. Samsun Devlet Opera ve Balesi(SAMDOB), yeni yılın en büyük prodüksiyonlarından olan “Carmen” operasını seyircisiyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Anadolu'dan Türküler konseri

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Anadolu'dan Türküler konseri Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Anadolu'dan Türküler konseri. Kültür ve sanat etkinliklerinin marka kurumlarından Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Konservatuarı, türkü severler için unutulmaz bir konsere imza atacak.

Samsun'da Karadeniz 3'üncü Kitap Fuarı 21 Şubat Salı günü açılacak

Samsun'da Karadeniz 3'üncü Kitap Fuarı 21 Şubat Salı günü açılacak Samsun'da Karadeniz 3'üncü Kitap Fuarı 21 Şubat Salı günü açılacak. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Karadeniz 3. Kitap Fuarı, 21 Şubat Salı günü TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Samsun Ülkü Ocakları 14 Şubat’ı kitap okuyarak kutladı

Samsun Ülkü Ocakları 14 Şubat’ı kitap okuyarak kutladı Samsun Ülkü Ocakları 14 Şubat’ı kitap okuyarak kutladı. Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı, 14 Şubat Dünya Öykü Gününü Samsun ilçelerinde eş zamanlı kitap okuyarak kutladı.

Samsun Piazza AVM’de İlkadım Belediyesi kursiyerleri sergi açtı

Samsun Piazza AVM’de İlkadım Belediyesi kursiyerleri sergi açtı Samsun Piazza AVM’de İlkadım Belediyesi kursiyerleri sergi açtı. İlkadım Belediyesi ve İlkadım Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde Piazza AVM'de açılan sergide kadınların el emeği göz nuru ürünleri büyük ilgi görüyor.

Samsunlu kitapseverlerin yeni gözdesi Kültür ve Medeniyet yolu

Samsunlu kitapseverlerin yeni gözdesi Kültür ve Medeniyet yolu Samsunlu kitapseverlerin yeni gözdesi Kültür ve Medeniyet yolu. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından Baruthane Mahallesinde yapılan Kültür ve Medeniyet Yolu eşsiz manzarası, benzersiz yapısı ve sağladığı ulaşım kolaylığının yanında son zamanlarda kitapseverlerin en çok rağbet ettiği yer oldu. Yol Kütüphanesi adıyla yürüyüş yolunun hemen başlangıcında yer alan kütüphane sessiz ve eşsiz bir manzarada kitap okunmasını sağlıyor.

Samsun Piazza AVM'de renklerin ahengi sergileniyor

Samsun Piazza AVM'de renklerin ahengi sergileniyor Samsun Piazza AVM'de renklerin ahengi sergileniyor! Karadenizlilerin alışveriş ve yaşam merkezi Samsun Piazza, sanatseverleri 6 – 12 Şubat tarihleri arasında Renklerin Ahengi Resim Sergisi’nde buluşturuyor.

Samsun'da Güldestan balesi yeniden sahnede

Samsun'da Güldestan balesi yeniden sahnede Samsun'da Güldestan balesi yeniden sahnede! Samsun Devlet Opera ve Balesi “Güldestan” balesini yeniden seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Samsun'da, Karadeniz 3'üncü Kitap Fuarı yapılacak

Samsun'da, Karadeniz 3'üncü Kitap Fuarı yapılacak Samsun'da, Karadeniz 3'üncü Kitap Fuarı yapılacak. TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde 1-26 Şubat 2017 tarihleri arasında Karadeniz 3'üncü Kitap Fuarı yapılacak.

Şermin Çarkacı, Yeşilyurt AVM'de sevenleriyle buluşacak

Şermin Çarkacı, Yeşilyurt AVM'de sevenleriyle buluşacak Şermin Çarkacı, Yeşilyurt AVM'de sevenleriyle buluşacak. Oyuncu Anne ‘Şermin Çarkacı’ yeni kitabı Dedemin Bakkalı ile Samsun’da sevenleri ile buluşacak.

Samsun OMÜ Devlet Konservatuarında konser

Samsun OMÜ Devlet Konservatuarında konser Samsun OMÜ Devlet Konservatuarında konser! Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Devlet Konservatuarında çağdaş müzik konseri verildi.

Samsun'un Canik ilçesinde demokrasi kahramanları türkülerle anıldı

Samsun'un Canik ilçesinde demokrasi kahramanları türkülerle anıldı Samsun'un Canik ilçesinde demokrasi kahramanları türkülerle anıldı. Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından "15 Temmuz Demokrasi Kahramanlarının Türküsü" oratoryosu, büyük beğeni kazandı. Geceye 15 Temmuz kahramanlarından Emre Er de katıldı.

Samsun'un Canik ilçesinde 600 kadın sinema keyfi yaşadı

Samsun'un Canik ilçesinde 600 kadın sinema keyfi yaşadı Samsun'un Canik ilçesinde 600 kadın sinema keyfi yaşadı. Canikli bayanlar sinema ile buluşmaya devam ediyor. Canik Belediyesi ve AK Parti İlçe Kadın Kolları'nın ortak etkinliğinde 600 kadın sinema keyfi yaşadı.

Samsun Saathane Meydanı çalışmaları ne zaman bitecek

Samsun Saathane Meydanı çalışmaları ne zaman bitecek Samsun Saathane Meydanı çalışmaları ne zaman bitecek. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, Saathane Meydanı düzenleme çalışmalarının devam ettiğini, tarihi eserlerin restorasyon çalışmalarının bu yılın sonuna kadar biteceğini söyledi.

Samsun'da İlkadım Belediyesi THM Korosu Kahramanlık Türkülerini seslendirdi

Samsun'da İlkadım Belediyesi THM Korosu Kahramanlık Türkülerini seslendirdi Samsun'da İlkadım Belediyesi THM Korosu Kahramanlık Türkülerini seslendirdi. Samsun İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı Türk Halk Müziği (THM)Gençlik Korosunun hazırladığı İlahi ve Ezgilerle Kahramanlık Türküleri programına birlik ve beraberlik ruhu damga vurdu.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu öğrencileri şampiyon oldu

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu öğrencileri şampiyon oldu Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu öğrencileri şampiyon oldu. Samsun’da 20 Ocak tarihinde ortaokullar arası düzenlenen Halk Oyunları Yarışması'nda birinci olan Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu öğrencileri şampiyonluklarını doyasıya kutladı.

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi'den 4 dilde 4 dergi

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi'den 4 dilde 4 dergi Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi'den 4 dilde 4 dergi. Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi(AİHL) Arapça, İngilizce, Osmanlıca ve Türkçe dillerinde dergi çıkardı.

Samsun OMÜ'de hasta çocuklar müzikle moral buldu

Samsun OMÜ'de hasta çocuklar müzikle moral buldu Samsun OMÜ'de hasta çocuklar müzikle moral buldu. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Kliniğinde tedavi görmekte olan çocuklar, yeni haftaya düzenlenen bir etkinlikle giriş yaptı. 

Samsun'da Öğretim Üyesi Yavuz Bayram, 2'inci Bayezid'in Divanını İngiltere'de buldu

Samsun'da Öğretim Üyesi Yavuz Bayram, 2'inci Bayezid'in Divanını İngiltere'de buldu Samsun'da Öğretim Üyesi Yavuz Bayram, 2'inci Bayezid'in Divanını İngiltere'de buldu. 2'inci Bayezid'in divanını İngiltere'deki bir kütüphanede bulan Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yavuz Bayram, divanın CD'ye aktarılan kopyasını satın alarak yeni harflere aktardı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET