• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

İLKADIM BELEDİYESİ ÇOCUKLARA LEVENT İLE ŞİRİN MÜZİKAL TİYATRO GÖSTERİSİNİ İZLETTİRDİ

Samsun'un İlkadım Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Levent ile Şirin Müzikal Tiyatro gösterisini izlettirdi.

20 Nisan 2017 Perşembe 17:05
İlkadım Belediyesi çocuklara Levent ile Şirin Müzikal Tiyatro gösterisini izlettirdi

İlkadım Belediyesi,  2 bin çocuğa Levent ile Şirin Müzikal tiyatro gösterisini ücretsiz olarak izlettirdi.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında İlkadım Belediyesi tarafından organize edilen müzikal tiyatro gösterisini izlemeye gelen çocuklar doyasıya eğlendi. 


Çocukların gönlünde taht kuran Levent ile Şirin kitaplarının oyuna dönüştürüldüğü Müzikal Tiyatro Gösterisi  Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelendi. Öğleden önce ve sonra 4 farklı seansta 15 farklı anaokulu ve ilkokul öğrencisi 2 bin çocuk,  Müzikal Tiyatro Gösterisi ile keyifli dakikalar yaşadı. 

 

 


Çocuklarla birlikte tiyatroyu izleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım'ın geleceğinin çocuklarla birlikte inşa edileceğini söyledi. Çocukların gelişiminde tiyatronun eğitici özelliğine dikkat çeken Başkan Tok, " 23 Nisan Çocuk Etkinlikleri kapsamında Levent ile Şirin kitaplarının oyuna dönüştürüldüğü Müzikal Tiyatro Gösterisini ücretsiz olarak  çocuklarımızla buluşturduk. Çocuklarımızla birlikte olduk, onların heyecanını paylaştık. Tiyatro eğitimin önemli bir parçasıdır. Eğitici ve öğretici müzikal tiyatro ile çocuk kitaplarının renkli dünyasında değerlerimizi öğreten bu karakterlerin  yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza paylaşma, yardımlaşma, aile ve toplumsal  değerleri anlatıyoruz." diye konuştu.

 

Program sonunda İlkadım İlçesi sınırlarında 15 anaokulu ve ilkokul olmak üzere Levent ile Şirin Müzikal Çocuk Tiyatrosunu izlemeye gelen 2 bin öğrenciye ücretsiz olarak  Dünya Çocuk Klasikleri kitabı hediye edildi. 

 


 

Kaynak: Samsun Kent Haber

KÖŞE YAZARLARI