• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA AMAZONLARIN FİLMİ ÇEKİLECEK

Samsun'da Amazonların filmi çekilecek! Yönetmen İbrahim Biçer, Samsun ve Orta Karadeniz’in televizyon ekranlarında daha çok gösterilmesi gerektiğini belirterek ilk adımı attı

21 Haziran 2016 Salı 10:11
Samsun'da Amazonların filmi çekilecek

Samsun kendine has şivesi ve kendine has adetleri ile Karadeniz’in sevilen şehri olmasına rağmen maalesef bazı konularda kabuğunu kıramıyor. Samsun’a sosyal ve turizm alanında güzel projeler yapıldığını fakat tanıtım konusunda zayıf kalındığını dile getiren yönetmen Biçer, özellikle filmlerin ve dizilerin daha çok kitleye ulaşmasıyla tanıtım anlamında da büyük fayda sağladığını kaydetti.

 

SAMSUN’U DAHA ÇOK TANITACAĞIZ

Beyaz perdede Samsun’da yaşanan bir olayın sahnelenmesi ve bunun televizyonlarda da yayınlanması ile Samsun’un daha çok tanınacağını dile getiren Biçer, “Özellikle dizi filmlerine bakıldığında Güneydoğu, Doğu Karadeniz ile Ege bölgesindeki küçük köy veya kasabalar işleniyor. Bu bölgeler çekildiği dizi filmler sayesinde büyük ilgi görüyor. Fakat ülkemizin sayısız güzellikleri olmasına rağmen her zaman dizilerde veya filmlerde sadece bu bölgelerin işlenmesi Samsunlu bir yönetmen olarak beni çok üzüyor. Hem Samsun’un hem de Orta Karadeniz bölgesinin televizyonlarda daha çok gösterilmesi gerektiğine inanarak bu yola çıktım” dedi.

 

 

AMAZON’UN FİLMİ DE ÇEKİLECEK

Yapımcı ve senarist Derya Kaya ile yola çıkan yönetmen İbrahim Biçer, Samsun’a bir yıl önce Amazon filmi çekmek için geldi. Çok büyük prodüksiyon gerektiren Amazon projesinin hazırlıklarının da uzun süreceğini belirtti. Film çekimlerine bir yıl sonra başlayacağını kaydeden Biçer, bir yıllık süreç içerisinde Samsun’un tanıtımına katkı sağlayacak bir TV dizisi projesini hayata geçirmeye başladı. Ramazan Bayramı’nın ardından çekimlerinin başlayacağı dizi hakkında bilgiler veren Biçer, “Köy komedisi dizisinin konusu yaz tatilinde fındık toplamak için memleketine gelmeleriyle başlıyor. O insanların vesilesiyle Samsun’u tanıtacağız” diye belirtti.

 

DİZİ ÇEKİMLERİ TERME’DE BAŞLAYACAK

Yapımcı ve Senarist Derya Kaya ise, “Ben aslen Sinopluyum ama Samsun’u çok sevdim. Samsun çok hızlı ve doğru gelişen bir şehir. Biz köy komedisi çekmek istiyoruz fakat Samsun kent merkezini de ele almayıp, bu güzellikleri ve çalışmaları aktarmazsak eksik hissederiz. Yaklaşık bir yıldır Samsun’da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Samsun insanının sıcaklığını hissettik. Bu sıcaklığı izleyiciyle buluşturmaya gayret edeceğiz. Çekimlerine çok yakında Terme ilçesinde başlanacak olan Fındık Dalları dizisinde Çarşamba ve Terme şivesi kullanılacak. Dizinin içerisinde sürpriz bir projenin de ipuçları yer alacak” diye kaydetti.

 

TERME’DE PLATO KURACAĞIZ

Amazon filmi hakkında da bilgiler veren Yönetmen Biçer, “Yaklaşık bir yıl önce Amazonları konu alan bir film çekmek için Derya Kaya ile birlikte Samsun’a geldik. Amazon filmi ile ilgili projeler ve düşünceler kendini aşarak büyüdü. Onun için projenin hayata geçmesi için çalışmaları biraz uzattık. Amazonları konu alan film sadece Türkiye’de değil uluslararası alanda çok konuşulacak bir film olacağını umut ediyoruz. Herhangi bir sinema filmi olarak değil daha geniş çerçeveden bakıyoruz. Önümüzdeki yıl yaz aylarında çekimleri başlayacak olan filmin senaryosu hazırlandı. Fakat daha geniş bir boyutta işlenecek olan film için Terme ilçesinde bir plato kuracağız. Bin 300 figürasyon ve bin 400 parça kostümü olan filmde 180 kişilik ekip çalışacak. Filmimiz için Samsun’un Terme İlçesi haricinde Bafra, Vezirköprü başta olmak üzere şehrimizin birçok bölgesinde de filmin çekimlerini gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun OMÜ'de hasta çocuklar müzikle moral buldu

Samsun OMÜ'de hasta çocuklar müzikle moral buldu Samsun OMÜ'de hasta çocuklar müzikle moral buldu. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Kliniğinde tedavi görmekte olan çocuklar, yeni haftaya düzenlenen bir etkinlikle giriş yaptı. 

Piazza AVM’den 15 Temmuz Şehitleri’ni anma sergisi

Piazza AVM’den 15 Temmuz Şehitleri’ni anma sergisi Piazza AVM’den 15 Temmuz Şehitleri’ni anma sergisi. Açıldığı günden bu yana Karadenizlilerin yaşam merkezi olan Piazza, Samsun İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ‘15 Temmuz Şehitleri Anma ve Demokrasi Zaferi Resim Sergisi’ni ziyaretçileri ile buluşturacak.

Samsun'da Temel Samangül atık şişeleri sanat eserine dönüştürüyor

Samsun'da Temel Samangül atık şişeleri sanat eserine dönüştürüyor Samsun'da Temel Samangül atık şişeleri sanat eserine dönüştürüyor. Samsun'da heykel ve seramik sanatçısı Temel Samangül, çöpten topladığı atık şişeleri sanat eserine dönüştürüyor.

769 yıllık medrese taş kanserine yakalandı

769 yıllık medrese taş kanserine yakalandı 769 yıllık medrese taş kanserine yakalandı. Konya'da Selçuklu döneminden kalma 763 yıllık İnce Minare Medresesi "taş kanseri" hastalığına yakalandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET