• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ACUN ILICALI 13 YILLIK EŞİ ZEYNEP ILICALI'DAN AYRILIYOR! ACUN ILICALI NE KADAR NAFAKA ÖDEYECEK? ACUN ILICALI BİYOGRAFİSİ

Acun Ilıcalı 13 yıllık eşi Zeynep Ilıcalı'dan ayrılıyor! Acun ılıcalı ne kadar nafaka ödeyecek? Acun Ilıcalı biyografisi! Acun firarda programıyla magazin dünyasına damga vuran ve daha sonra birbirinden başarılı tv yarışma programlarına damga vuran Acun Ilıcalı, 13 yıllık canından çok sevdiği iki kızının annesi Zeynek Ilıcalı'dan ayrınlıyor. Bu haberle Acun Ilıcalı hayranları büyük şok yaşarken TV 8 kanalının sahibi Acun ılıcalı'nın eşi Zeynep Ilıcalı'ya ne kadar nafaka ödeyeceği belli oldu. Acun ılıcalı eşi Zeynep Ilıcalı ve iki kızına toplamda aylık 150 bin Tl nafaka ödeyecek.

13 Temmuz 2016 Çarşamba 13:34
Acun Ilıcalı 13 yıllık eşi Zeynep Ilıcalı'dan ayrılıyor! Acun ılıcalı ne kadar nafaka ödeyecek? Acun Ilıcalı biyografisi

TV 8’in patronu Acun Ilıcalı ile 13 yıllık eşi Zeynep Ilıcalı’nın evlilikleri tek celsede sona erdi. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’ndaki hakimin izinli olması sebebiyle davalarından feragat edip Şile’deki Adliye’ye yeni bir dava açan çift, “anlaşmalı” olarak boşandı. Çiftin boşanma protokolüne göre, 12 ve 9 yaşındaki çocuklarının velayeti anneye verilecek. Acun Ilıcalı boşandığı eşi Zeynep Ilıcalı’ya 75 bin ve iki kızına 75 bin lira olmak üzere aylık toplam 150 bin lira nafaka ödeyecek. Acun Ilıcalı, Bodrum ve İstanbul’daki birkaç gayrimenkulü Zeynep Ilıcalı’ya devredecek.

 

ANLAŞARAK BOŞANDILAR

Ilıcalı çifti boşanma davalarına bakan hakimin izinli olduğu iddiasıyla İstanbul Aile Mahkemesi’ndeki davalarından feragat ederek Şile Aile Mahkemesi’ne yeni bir dava açtı. Dava dilekçesinde Acun Ilıcalı “davacı”, Zeynep Ilacalı ise “davalı” olarak yer aldı. Acun Ilıcalı’nın avukatı Hakan Öncel’in mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde çiftin fikren ve ruhen anlaşamadıkları, aralarında şiddetli geçimsizliğin bulunduğu ve bir süredir ayrı yaşadıkları belirtildi. Boşanmak için hakim karşısına çıkan Ilıcalı çifti duruşmaya avukatlarıyla birlikte katıldı. Mahkeme hakimi usul gereği “Boşanmakta kararlı mısınız” diye sordu. Taraf avukatları da müvekkillerinin boşanmakta kararlı olduklarını söyledi. Daha sonra söz alan Acun Ilıcalı, “Bize sunulan protokol hükümlerine göre boşanmak istiyoruz” dedi. Davalı Zeynep Ilıcalı ise “Anlaşmalı olarak boşanmak istiyorum. Protokol gereği çocuklarımın velayeti tarafıma verilsin. Protokole göre boşanmamıza karar verilsin” dedi. Daha sonra taraf avukatları hazırlanan “Anlaşmalı Boşanma Prototolü’nü” mahkemeye sundular. Mahkeme hakimi de protokol hükümleri uyarınca çiftin “anlaşmalı” olarak boşanmalarına karar verdi.

AYLIK 150 BİN LİRA NAFAKA ÖDEYECEK

Boşanma protokolüne göre mahkeme, 12 ve 9 yaşındaki çocukların velayeti anne Zeynep Ilıcalı’ya verdi. Baba Acun Ilıcalı çocuklarına aylık 75 bin, boşandığı eşine de aylık 75 bin lira olmak üzere 150 bin lira iştirak nafakası ödeyecek. Zeynep Ilıcalı’nın çocuklarıyla birlikte oturduğu ev kendisinde kalacak. Acun Ilıcalı, İstanbul ve Bodrum’daki birkaç gayrimenkulü eşi Zeynep Ilıcalı’ya devredecek. Protokol gereği çift birbirlerinden herhangi bir maddi-manevi tazminat talebinde bulunmayacak.

 

ŞEYMA SUBAŞI'NIN TEKTAŞI

Öte yandan, Acun Ilıcalı ile aşk yaşayan ve bu ilişkiden de bir çocuğu bulunan Şeyma Şubaşı'nın Instagram hesabından paylaştığı fotoğraf olay oldu. Subaşı'nın İspanya Ibiza'da yemek yerken çekilen karede parmağındaki tektaş yüzük dikkat çekti. Subaşı'nın bu fotoğrafına yorum yağdı.

ACUN ILICALI KİMDİR?

 

1969, Edirne doğumlu, Türk televizyon yapımcısı ve sunucusu. Acun Firarda, Var mısın? Yok musun?, Fear Factor, Survivor, Yetenek Sizsiniz Türkiye gibi Türk televizyonculuğunun önemli başarı yakalamış programlarının yapımcısıdır.

 

Erzurum, Ilıca ilçesi doğumlu Ergün ve İlknur Ilıcalı'nın ikinci çocuğu olan Acun, 29 Mayıs 1969'da Edirne'de dünyaya geldi. Ömer Cenker Ilıcalı adında bir abisi vardır. Babası müteahitti annesi de üniversite eğitimi almış bir müdürdü. 5 yaşında başladığı ilk ve orta öğrenimini Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Lise eğitimine İstanbul'da Kadıköy Maarif Koleji'nde başlayan Acun, Kadıköy Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı, ama üniversite hayatı, 7 yılın sonunda mezun olmadan bitti. Her röportajında kendilerini çok sevdiğini dile getirdiği babaanne ve dedesini trafik kazasında kaybetti.

 

19 yaşında iken 1988 yılında Seda Ilıcalı ile evlendi ve bu evliliğinden Banu adında bir kız çocuğu sahibi oldu. Kızının doğumundan 10 ay sonra 1990 senesinde anne ve babasını trafik kazasında kaybetti.

 

1995 senesinde bir kot dükkanı açarak ticarete atıldı ama başarılı olamadı. Lisans eğitiminin ardından tekrar girdiği üniversite sınavlarında İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazanmasına rağmen bölümü okumaktan vazgeçti. Amcasının oğlu Bekir’in arkadaşı, Acun Ilıcalı'yı o dönem Show TV’de mali kontrolör olan İrfan Şahin ile tanıştırdı. Onun sayesinde İlker Yasin'le tanışan Acun, futbol bilgisiyle onu etkileyince, denenmek üzere işe alındı. Koyu Fenerbahçeli olmasına rağmen Beşiktaş muhabiri oldu. Beşiktaş muhabiriyken futbolcularla samimi olup özel röportajlar yapmayı başarınca yıldızı bir anda parladı ve daha sonra Şansal Büyüka'nın ekibine, Show TV'ye transfer oldu.Televole furyasında Şansal Büyüka'nın gözde elemanı haline geldi.

 

Televole'nin spor magazin olduğu yıllarda bu program içerisinde kendine ait bir bölüm sunmaya ve bu bölüm dâhilinde dünyayı dolaşmaya başladı. Ardından bu bölümü, 2002 yılında Acun Firarda adı altında ayrı bir program yaparak sunmaya devam etti. En çok izlenen gezi programı oldu ve bu serüveni ile 105 ülke gezdi. Dokun Bana ve Biri Bizi Gözetliyor programlarının kadrosunda yer alıp yardımcı sunuculuk yaptı.

 

2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu. Fear Factor, Survivor, Kızlar - Erkekler, Survivor Türkiye - Yunanistan, Survivor Aslanlar - Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Devler Ligi , Yetenek Sizsiniz ve Yok Böyle Dans programlarının yapımcısı, jürisi ve sunucusu oldu. Uğur Dündar'ın sunmuş olduğu Yoksa Rüya mı ve Behzat Uygur'un sunmuş olduğu Söyle Söyleyebilirsen programlarının yapımları da Acun Ilıcalı tarafından gerçekleştirilmiştir. O Ses Türkiye ve Survivor Ünlüler - Gönüllüler yarışmalarının da yapımını ve sunuculuğunu yapmıştır.

 

2005 yılında, 36 yaşında vergi rekortmenleri arasına girdi. Başta Türkiye’deki üniversiteler olmak üzere, Anadolu’nun çeşitli yerlerinde stand-up gösterileri yapmıştır. Stand-up gösterilerinde meslek hayatı boyunca başına gelenleri komik bir dille izleyicilere aktarmıştır. Show Tv’nin ‘81 İl 81 Okul’ adlı sosyal sorumluluk projesinde yer aldı ve programda 3 milyon 725 bin 563 YTL yardım toplandı.

 

İkinci evliliğini 2003 yılında yaptığı Zeynep Ilıcalı'dan Leyla ve Yasemin adlarında iki kız çocuğuna daha sahip olan Acun 3 kız babasıdır. 2010 yılında eşi Zeynep Ilıcalı kendisini 20 yaşındaki Şeyma Subaşı ile aldattığını öne sürerek boşanma davası açtı. Ünlü isimlerin avukatlığını yapan avukat Kezban Hatemi ile anlaşan Acun Ilıcalı, eşinin iddialarını kabul etmedi. 2011 yılı Eylül ayında barışarak boşanma davası düşmüştür.

 

2005 yılında 2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu. 2011 vergilendirme döneminde gelir vergisi listesine konuşmacı, sunucu gibi faaliyetlerden oluşan geliri için 2 milyon 836 bin 191 lira gelir vergisi tahakkuk ettirilen Acun Ilıcalı listeye 62. sıradan girdi. 2007-2008 yılları arası Uğur Dündar tarafından sunulan “Yoksa Rüya Mı?” adlı aktüel programın yapımcılığını üstlendi.

 

2008 yılında Sunuculuğunu Behzat Uygur’un yaptığı, Türk Pop Müziği şarkılarının sözlerini bilmeye yönelik müzik yarışmasının yapımcılığını yaptı. 2014 yılında, tv8kanalında yayınlanmaya başlanan aynı programın sunuculuğunu Murat Dalkılıç yaptı.

 

Fear Factor, Survivor Kızlar - Erkekler, Survivor Türkiye - Yunanistan, Survivor Aslanlar - Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Devler Ligi, Yetenek Sizsiniz, Yok Böyle Dans, Survivor Ünlüler - Gönüllüler ve O Ses Türkiye programlarının yapımcılığını, jürisi üyeliğini ve sunuculuğunu yapmıştır.

 

2012 yılında yapımcısı ve sunucusu olduğu Dominik Cumhuriyeti‘nde çekimleri yapılan Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışması izlenme rekorları kıran Acun Ilıcalı en çok konuşulan isimlerden oldu.

 

Muhabir olarak girdiği televizyon sektöründe Türkiye'nin en önde gelen yapımcısı olarak isim yapan Acun Ilıcalı,14 Kasım 2013 tarihinde tv8'i satın alarak artık kendi TV kanalının sahibi olduğunu duyurdu. MNG gurup başkanı ve tv8 kanalının sahibi olan Mehmet Nazif Günal ile anlaştığını, satın alma sürecinin başladığını Twitter’a yazmıştır. 2014 yılında tv8 kanalında gösterime giren Ütopya adlı bir yarışma programı başlattı. Şu an Survivor 2016 ile TV 8 ekranlarında izleniyor.

Kaynak: Habertürk

DİĞER HABERLER

Devran Çağlar'ın son halini gören şaşkına uğruyor

Devran Çağlar'ın son halini gören şaşkına uğruyor Devran Çağlar'ın son halini gören şaşkına uğruyor. Ünlü şarkıcı Devran Çağlar'ın dün sosyal medyada ölüm haberleri çıkmasının ardından, Çağlar Google'da en çok aranan isimler arasına girdi. Son halini görenler tanıyamadı.

Ece Seçkin Instagram'da makyajsız fotoğrafını yayınladı

Ece Seçkin Instagram'da makyajsız fotoğrafını yayınladı Ece Seçkin Instagram'da makyajsız fotoğrafını yayınladı. "Bir kadının kaşını, kirpiğini, boyunu, kilosunu dert edip onları incitmeyin" diyen ünlü şarkıcı Ece Seçkin sosyal medya hesabından makyajsız halini paylaştı.

Kuşum Aydın'ın askerlik fotoğrafı ifşa oldu

Kuşum Aydın'ın askerlik fotoğrafı ifşa oldu Kuşum Aydın'ın askerlik fotoğrafı ifşa oldu. Bir dönem sabah programları sunan, ancak daha sonra inzivaya çekilen Kuşum Aydın, şimdi de askerlik fotoğrafıyla gündeme geldi.

Levent Yüksel tanınmaz halde! Gören iki kez dönüp bakıyor

Levent Yüksel tanınmaz halde! Gören iki kez dönüp bakıyor Levent Yüksel tanınmaz halde! Gören iki kez dönüp bakıyor. 52 yaşındaki şarkıcı Levent Yüksel önceki gün Akmerkez'de görüntülendi. Ünlü sanatçı öylesine yaşlanmış gözüküyordu ki hiç kimse tanıyamadı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET