• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ARKA SOKAKLAR'IN RIZA BABA'SI: YILLARDIR TRAFİK CEZASI YEMİYORUM

Arka Sokaklar'ın Rıza baba'sı: Yıllardır trafik cezası yemiyorum! Otomobil camında film olduğu için ekiplerin zaman zaman kendisini durdurduğunu belirten Zafer Ergin, "Camı açtığımızda 'Buyurun amirim, devam edin' diyorlar" dedi.

01 Temmuz 2016 Cuma 12:11
Arka Sokaklar'ın Rıza baba'sı: Yıllardır trafik cezası yemiyorum

"Arka Sokaklar", 10. sezon finalini bu akşam yapıyor. Zafer Ergin, yani Rıza Baba, tatil öncesi sezon değerlendirmesi yaptı ve yıllardır süren o rolün yansımalarını anlattı.

Dizinin bu akşam yayınlanacak sezon finalinde vurulan ve ölüp ölmeyeceği merak konusu olan usta oyuncu, yıllardır trafik cezası yemediğini belirterek, "Memur arkadaşlar çoğumuzun otomobil camında film olduğu için durduruyor bizi zaten. Camı açtığımızda 'Buyurun amirim, devam edin' diyorlar" şeklinde konuştu.

İşte Zafer Ergin'in Hürriyet'e verdiği röportaj;

* Çok uzun soluklu bir dizinin başrolündesiniz. Sizce basın bu projeye ve ekibine hak ettiği ilgiyi gösteriyor mu?

- 10 senedir reytinglerde iyi durumda, hatta bu sene cuma gecelerinin birincisi olan bir diziye basının ilgi göstermemesi ilginç. Halk ilgi gösteriyor ki dizi hep ilk 3'te. Beğenilmemesi ve ilgilenilmemesi için de bir sebep yok. Araştırmak lazım (gülüyor).

* Tüm polis rollerinin "iyi profil" olması, dizinin bu kadar sevilmesinde etkili midir?

- Sanıyorum öyle. Bizimki gibi polisiye dizilerde, toplumsal sorumluluk hususunu dikkate almanız gerekir. Herkesi öldürüp elinizi kolunuzu sallaya sallaya sokakta gezerseniz rol icabı, ortada bir format sıkıntısı olur. Dizilerde mutlaka yasa ve hukuğun olduğunu göstermek gerek. Biz her bölümde hem olanı hem de olması gerekeni göstermeye çalışıyoruz.

* Cuma akşamı (bugün) sezon finali yapıyorsunuz. Var mı izleyici için hazırladığınız bir sürpriz?

- Seyirciyi ekrana kitleyecek kadar heyecan dolu bir bölüm olacağını söyleyebilirim. "Arka Sokaklar"ın kemikleşmiş ve yeni seyircileri, bütün yazı "Nasıl sonuçlanacak bu olaylar?" diye merak ederek geçirecekler.

* Çok fazla yaralanma vakası yaşanıyor dizide. Akıllarda da hep bir "Vuruldu, ölecek mi? Diziden ayrılacak mı?" sorusu dolanıyor haliyle...

- Parada anlaşamazlarsa ölür giderler sonuçta tabii (gülüyor).

* 10 yıl boyunca aynı rolü canlandırmak, gerçek karaktere etki etmiyor mu? Rıza Baba'ya benzemiş olmalısınız...

- Bizde yok öyle bir sıkıntı. Sonuçta profesyonel oyuncularız.

* Peki vatandaş?

- Kötü diye Erol Taş'ı sokakta dövmeye çalışan topluma dizi yapıyoruz (gülüyor). Vatandaşın biz oyuncularla bağı çok güçlü. Bu ilişkinin tehlikeli hâle gelmemesi için elimizden geleni yapıyoruz.

* Rıza Baba denildiğinde asla dönüp bakmam gibi bir durum mu var yani? Ben Zafer Ergin'im mesajı mı veriyorsunuz her fırsatta?

- Yolda yanıma gelip "Rıza Baba" diyen çok oluyor gerçekten. Ama bakmama gibi bir durum söz konusu değil, mutlaka dönüp bakıp tebessüm ediyoruz. Her hafta evinde olduğumuz için bizleri akrabası gibi görüyorlar çünkü, bu gayet doğal bir şey. Görevlimemur arkadaşlar da polis ekibini canlandırdığımız için daha yakın ya da bazen dahauzak davranabiliyor. Tepkiler birbirinden epey farklı...

* Nasıl yani?

- Bana "amirim" diyorlar, öbürüne "komiserim"...

* Kaç yıldır trafik cezası yemiyorsunuz mesela?

- Yemiyorum ama rolümden dolayı değil dikkatli olduğum için...

"TRAFİK CEZASI YEMİYORUM, ÇÜNKÜ..."

* Faydası dokunmuyorsa ne yapalım böyle amirliği?

- (Gülüyor)... Memur arkadaşlar çoğumuzun otomobil camında film olduğu için durduruyor bizi zaten. Camı açtığımızda "Buyurun amirim, devam edin" diyen de oluyor, görevlerini ifa edip alkolmetreye üfleten de... Üflettiklerinde de bir şey bulamıyorlar.

* Her yıl yeni oyuncular ekleniyor ekibe.

- Her yeni oyuncu yeni bir kan katıyor diziye. Böyle de devam ederiz gibi geliyor. Her bölüm ayrı bir olay oluyor.

* Peki ya sonrası?

- Haftaya yurtdışına tatile gideceğim. Sonra Bodrum'a...

RIZA BABA'NIN HİKAYESİ

Daha önce yaptığım bir mafya dizisi nedeniyle hep aynı türde rol teklifleri geliyordu. Mafyalığı benimsemediğim için kabul etmedim. Senaryo seçmeye çalışıyordum. Türker İnanoğlu da bu diziye başlarken bana "çalışalım" diye haber yolladı. İlk iki bölümünün senaryosunu okuduğumda çok beğendim, hemen kabul ettim. Yayına da temmuz ayında başladık. Yazın kim dizi seyreder diye düşünüyordum ama Türker İnanoğlu "Seyrederler" dedi.

Sözleşmeyi imzaladığım günlerde bir senaryo daha geldi, gönderen Tayfun Güneyer'di. Biz yayına başladık. Yayın gecesi Tayfun aradı, "Belki üç dört bölüm sonra biter umuduyla izledim ama siz bunu ömür boyu çekersiniz" dedi.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Devran Çağlar'ın son halini gören şaşkına uğruyor

Devran Çağlar'ın son halini gören şaşkına uğruyor Devran Çağlar'ın son halini gören şaşkına uğruyor. Ünlü şarkıcı Devran Çağlar'ın dün sosyal medyada ölüm haberleri çıkmasının ardından, Çağlar Google'da en çok aranan isimler arasına girdi. Son halini görenler tanıyamadı.

Ece Seçkin Instagram'da makyajsız fotoğrafını yayınladı

Ece Seçkin Instagram'da makyajsız fotoğrafını yayınladı Ece Seçkin Instagram'da makyajsız fotoğrafını yayınladı. "Bir kadının kaşını, kirpiğini, boyunu, kilosunu dert edip onları incitmeyin" diyen ünlü şarkıcı Ece Seçkin sosyal medya hesabından makyajsız halini paylaştı.

Kuşum Aydın'ın askerlik fotoğrafı ifşa oldu

Kuşum Aydın'ın askerlik fotoğrafı ifşa oldu Kuşum Aydın'ın askerlik fotoğrafı ifşa oldu. Bir dönem sabah programları sunan, ancak daha sonra inzivaya çekilen Kuşum Aydın, şimdi de askerlik fotoğrafıyla gündeme geldi.

Levent Yüksel tanınmaz halde! Gören iki kez dönüp bakıyor

Levent Yüksel tanınmaz halde! Gören iki kez dönüp bakıyor Levent Yüksel tanınmaz halde! Gören iki kez dönüp bakıyor. 52 yaşındaki şarkıcı Levent Yüksel önceki gün Akmerkez'de görüntülendi. Ünlü sanatçı öylesine yaşlanmış gözüküyordu ki hiç kimse tanıyamadı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET