• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ÇILGIN MATEMATİKÇİ AYDIN CERİT, 3 ADAM PROGRAMINA KATILDI

Samsun'da çılgın matematik soruları ile gündeme gelen Aydın Cerit, TV8'de yayınlanan 3 Adam programına katıldı.Aydın Cerit 3 Adam programında hazırladığı matematik sorusu ile Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak'ı şaşkına uğrattı.

22 Nisan 2017 Cumartesi 19:53
Samsun'da çılgın matematikçi Aydın Cerit, 3 Adam programına katıldı

Samsun'da emekli matematik öğretmeni Aydın Cerit, hazırladığı çılgın matematik sorusu ile TV 8'de yayınlanan 3 Adam programına katıldı. 

 

3 Adam programının sunucusu Eser Yenenler, Aydın Cerit'in hazırladığı metametik sorusunu 19 Mayıs tarihine kadar çözene bir ev, bir dükkan ve bankada birikmiş olan parasını ödül olarak vereceğini söyledi.  


Eser Yenenler, Aydın Cerit'e "Metamatik adına böyle bir farkındalık yarattığınız için teşükkür ediyorum" dedi.

 

Eser Yenenler, canlı olarak yayınlanan 3 Adam programında Aydın Cerit'e, "Tepkiler nedir. Bu soruyu sorduğunuzda ne oldu. Eşiniz nasıl karşıladı" diye sordu.

 

3 Adam'a katılan Aydın Cerit, hazırladığı matematik sorusunu çözene ev, dükkan ve bankada ki parasını ödül olarak vermeyi tahahüt ettikten sonra eşi ile sorunlar yaşadığını belirterek, "Biraz ayrı kaldık" cevabını verdi. 


İbrahim Büyükak'da Aydın Cerit'in proğramda "Peki hocam yangeyle olan problemi nasıl çözeceksiniz" diye sordu. Aydın Cerit, daha sonra canlı yayında hazırladığı matematik sorusunu açarak gösterdi. İbrahim Büyükak, Aydın Cerit'in gösterdiği soru karşısında şaşkınlığa dönerken, Eser Yenenler" de "Yenge hocamızı eve alın bunu bilme ihtimalimiz yok" dedi.

 

 

Aydın Cerit kendi hazırladığı matematik sorusunun cevabını ise iki haftada çözdüğünü belirterek,  3 Adam programında "Burada bir şey söylemek istiyorum. Bu matematik sorumdan dolayı bir  profösör benim için paranoya olmuş dedi. Aklım başımda çok şükür" açıklaması da yaptı. 

 

Eser Yenenler'de Aydın Cerit'e "Hocam siz şuan Türkiye'nin en çok izlenen gece şovunda matematik konuşmamazı sağlıyorsunuz. Siz paranoya iseniz hepimiz öyleyiz" diyerek Aydın Cerit'e destek verdi. 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Ebru Şallı çıplak fotoğrafını paylaştı, görenler gözlerine inanamadı

Ebru Şallı çıplak fotoğrafını paylaştı, görenler gözlerine inanamadı Ebru Şallı çıplak fotoğrafını paylaştı, görenler gözlerine inanamadı. Ebru Şallı'ya ait olduğu gündeme gelen çıplak fotoğraf biran da Türkiye'nin gündemine oturdu. Peki o çıplak fotoğraf gerçekten Ebru Şallı'ya mı ait. 

Cansu Taşkın'ın seksi kalça sıkılaştırma videosu yürek hoplattı

Cansu Taşkın'ın seksi kalça sıkılaştırma videosu yürek hoplattı Cansu Taşkın'ın seksi kalça sıkılaştırma videosu yürek hoplattı. Cansu Taşkın'ın sabah sporu yaptığı seksi kalça sıkılaştırma videosu 50 bin kişi tarafından izlendi. Cansu Taşkın'ın yürek hoplatan kalça sıkılaştırma videosu..

SMS oylamasına Survivor Semih'e büyük şok Semih Öztürk biyografisi

SMS oylamasına Survivor Semih'e büyük şok Semih Öztürk biyografisi SMS oylamasına Survivor Semih'e büyük şok! Reyting rekorları kıran Survivor'da bu zamana kadar SMS oylamasında birinciliği kimseye kaptırmayan Semih Öztürk, bu hafta Serkay Tütüncü'ye boyun eğdi.

Demet Akalından 3,6 milyonluk takipçi rekoru

Demet Akalından 3,6 milyonluk takipçi rekoru Demet Akalından 3,6 milyonluk takipçi rekoru. Instagram’da 3,6 milyon kullanıcıya ulaşan Demet Akalın’ın en yakın rakibi ise 3,2 milyon takipçi ile Murat Boz oldu.

KÖŞE YAZARLARI