• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SEVDA KUŞUN KANADINDA FETHİ FETHULLAH GÜLEN Mİ

Sevda Kuşun Kanadında 7. bölümü ile ekranlara geldi. Sevda Kuşun Kanadında 7. bölümde Fethi Fethullah Gülen mi. Sevda Kuşun Kanadında 7.Bölüm - O An Öl Dese Fethi Ölecekler

02 Ekim 2016 Pazar 13:23
Sevda Kuşun Kanadında Fethi Fethullah Gülen mi

Sevda Kuşun Kanadında Fethi Fethullah Gülen mi. Sevda Kuşun Kanadında 7. bölümü ile ekranlara geldi. Sevda Kuşun Kanadında 7. bölümde Fethi Fethullah Gülen mi.

 


TRT 1'de yeni sezon bölümü ile 30 Eylül Cuma akşamı ekrana gelen Sevda Kuşun Kanadında 7. bölümde Fethi karakteri merak konusu oldu. 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından 7. bölümü ile ekranlara gelen Sevda Kuşun Kanadında dizisinde Fethi karakterinin gerçek hayatta kim olduğu merak ediliyor. 

 

Sevda Kuşun Kanadında Fethi karakterinin Fethullah Gülen olduğu iddiasını güçlendiren sahnede ise Zafer Komutan ile gerçekleşen diologları oldu. 


Zafer komutana tanıtılan Fethi için "Siz Fethi'yi askeri üniformanın üzerine cübbeyi giydiği zaman vaaz verirken dinleyeceksiniz. Karşısında oturanlar ağzının içine bakıyor hop oturup hop kalkıyorlar.  O an öl de se Fethi ölecekler" deniliyor.
 

 

SEVDA KUŞUN KANADINDA KONUSU

Sevda Kuşun Kanadında, bir kuşak hikayesi… 1968-70’leri ilk defa milli bir bakış açısıyla ele alıyor.  Çarpıcı aşk öykülerini anlatırken getirirken o dönemin siyasal ve sosyal arka planını da yansıtıyor. O dönemde yaşanan olayların bugüne şaşılacak derece benzediğini gösteriyor. Bu vesileyle ülkemizde gerçekleştirilmek istenen hain darbe kalkışmasının da köklerine iniyor ve olaylar, ilk paralel devlet yapılanması çalışmalarına da büyük ölçüde ışık tutacak sahnelerle birlikte akıyor …  
 
Dizide bunların yanı sıra, bugünkü iktidarı yoğuran Mehmet Zahit Kotku, Sami Efendi, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Cemil Meriç, Şule Yüksel Şenler ve Necmettin Erbakan gibi ünlü siyaset ve kültür-sanat adamlarının mücadelelerine de yer verilirken, bu mücadeleye karşı tuzaklar kuran, ülkeyi kaosa sürükleyen ve onlara yataklık eden, cemaat adı altında faaliyet gösteren karanlık örgütlenmelere de değiniliyor.  

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Sahnede bayılan Bahar Candan'a Kerimcan'dan anında müdahale

Sahnede bayılan Bahar Candan'a Kerimcan'dan anında müdahale Sahnede bayılan Bahar Candan'a Kerimcan'dan anında müdahale! İşte Benim Stilim yarışmacılarından Bahar Candan, Bülent Ersoy taklidi yaparak sahnede bayılınca, Kerimcan Durmaz duruma el attı.

Survivor'dan ayrılan Eser'den kafa karıştıran sözler

Survivor'dan ayrılan Eser'den kafa karıştıran sözler Survivor'dan ayrılan Eser'den kafa karıştıran sözler. Survivor'da Gönüllüler Takımı'nda yarışan Eser West, yaptığı iddialı paylaşımla kafaları karıştırdı.

Ceyda Düvenci'nin kocası Bülent Şakrak evlilik teklifi etti

Ceyda Düvenci'nin kocası Bülent Şakrak evlilik teklifi etti Ceyda Düvenci'nin kocası Bülent Şakrak evlilik teklifi etti. Bülent Şakrak ile 2015 yılında nikah masasına oturan ve anne olmak için gün sayan Ceyda Düvenci ikinci kez evlenme teklifi aldı.

Mahmut Tuncer Show'da evlenen gelin dolandırıcı çıktı

Mahmut Tuncer Show'da evlenen gelin dolandırıcı çıktı Mahmut Tuncer Show'da evlenen gelin dolandırıcı çıktı. Mahmut Tuncer Show'da 10 aylık evli olan bir çifte düğün yapılıyordu. Canlı yayın sırasında telefona bağlanan üç kişi gelinin dolandırıcı olduğunu söyledi. Gelin tutuklandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET