• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SEVDA KUŞUN KANADINDA FETHİ FETHULLAH GÜLEN Mİ

Sevda Kuşun Kanadında 7. bölümü ile ekranlara geldi. Sevda Kuşun Kanadında 7. bölümde Fethi Fethullah Gülen mi. Sevda Kuşun Kanadında 7.Bölüm - O An Öl Dese Fethi Ölecekler

02 Ekim 2016 Pazar 13:23
Sevda Kuşun Kanadında Fethi Fethullah Gülen mi

Sevda Kuşun Kanadında Fethi Fethullah Gülen mi. Sevda Kuşun Kanadında 7. bölümü ile ekranlara geldi. Sevda Kuşun Kanadında 7. bölümde Fethi Fethullah Gülen mi.

 


TRT 1'de yeni sezon bölümü ile 30 Eylül Cuma akşamı ekrana gelen Sevda Kuşun Kanadında 7. bölümde Fethi karakteri merak konusu oldu. 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından 7. bölümü ile ekranlara gelen Sevda Kuşun Kanadında dizisinde Fethi karakterinin gerçek hayatta kim olduğu merak ediliyor. 

 

Sevda Kuşun Kanadında Fethi karakterinin Fethullah Gülen olduğu iddiasını güçlendiren sahnede ise Zafer Komutan ile gerçekleşen diologları oldu. 


Zafer komutana tanıtılan Fethi için "Siz Fethi'yi askeri üniformanın üzerine cübbeyi giydiği zaman vaaz verirken dinleyeceksiniz. Karşısında oturanlar ağzının içine bakıyor hop oturup hop kalkıyorlar.  O an öl de se Fethi ölecekler" deniliyor.
 

 

SEVDA KUŞUN KANADINDA KONUSU

Sevda Kuşun Kanadında, bir kuşak hikayesi… 1968-70’leri ilk defa milli bir bakış açısıyla ele alıyor.  Çarpıcı aşk öykülerini anlatırken getirirken o dönemin siyasal ve sosyal arka planını da yansıtıyor. O dönemde yaşanan olayların bugüne şaşılacak derece benzediğini gösteriyor. Bu vesileyle ülkemizde gerçekleştirilmek istenen hain darbe kalkışmasının da köklerine iniyor ve olaylar, ilk paralel devlet yapılanması çalışmalarına da büyük ölçüde ışık tutacak sahnelerle birlikte akıyor …  
 
Dizide bunların yanı sıra, bugünkü iktidarı yoğuran Mehmet Zahit Kotku, Sami Efendi, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Cemil Meriç, Şule Yüksel Şenler ve Necmettin Erbakan gibi ünlü siyaset ve kültür-sanat adamlarının mücadelelerine de yer verilirken, bu mücadeleye karşı tuzaklar kuran, ülkeyi kaosa sürükleyen ve onlara yataklık eden, cemaat adı altında faaliyet gösteren karanlık örgütlenmelere de değiniliyor.  

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Eski THY hostesi Zuhal Şengül, tacizcileri ifşa ediyor

Eski THY hostesi Zuhal Şengül, tacizcileri ifşa ediyor Eski THY hostesi Zuhal Şengül, tacizcileri ifşa ediyor! İşe iade davasını kazandıktan sonra sosyal medyada taciz edildiğini belirten Zuhal Şengül kendisine atılan mesajları sosyal medyada ifşa etmeye başladı.

ABD'de öğrencisiyle ilişkiye giren öğretmen tutuklandı

ABD'de öğrencisiyle ilişkiye giren öğretmen tutuklandı ABD'de öğrencisiyle ilişkiye giren öğretmen tutuklandı! ABD' 14 yaşındaki öğrencisiyle birlikte olan Nicole Wilfinger isimli öğretmen, 38 ila 72 ay arasında hapis cezasına çarptırıldı..

Pınar Altuğ tam 8 yıl sonra podyumların tozunu attırdı

Pınar Altuğ tam 8 yıl sonra podyumların tozunu attırdı Pınar Altuğ tam 8 yıl sonra podyumların tozunu attırdı! Kansersiz Yaşam Derneği yararına düzenlenen defilede, Pınar Altuğ 8 yıl aradan sonra podyuma çıktı. Göz alıcı kırmızı tulumu ile yıllar sonra bile fit olduğunu gözler önüne serdi.

Dağ 2 filminin başrol oyuncusu Ufuk Bayraktar, ne kadar para aldı

Dağ 2 filminin başrol oyuncusu Ufuk Bayraktar, ne kadar para aldı Dağ 2 filminin başrol oyuncusu Ufuk Bayraktar, ne kadar para aldı! Dağ 2 filminde rol alan Ufuk Bayraktar, yaptığı anlaşmada filmin gişe başarısından %10'luk ücret alacaktı. 1 milyon 800 bin civarı kişiyi salona çeken filmden 800 bin TL elde etmiş oldu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET