• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SEVDA KUŞUN KANADINDA FETHİ FETHULLAH GÜLEN Mİ

Sevda Kuşun Kanadında 7. bölümü ile ekranlara geldi. Sevda Kuşun Kanadında 7. bölümde Fethi Fethullah Gülen mi. Sevda Kuşun Kanadında 7.Bölüm - O An Öl Dese Fethi Ölecekler

02 Ekim 2016 Pazar 13:23
Sevda Kuşun Kanadında Fethi Fethullah Gülen mi

Sevda Kuşun Kanadında Fethi Fethullah Gülen mi. Sevda Kuşun Kanadında 7. bölümü ile ekranlara geldi. Sevda Kuşun Kanadında 7. bölümde Fethi Fethullah Gülen mi.

 


TRT 1'de yeni sezon bölümü ile 30 Eylül Cuma akşamı ekrana gelen Sevda Kuşun Kanadında 7. bölümde Fethi karakteri merak konusu oldu. 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından 7. bölümü ile ekranlara gelen Sevda Kuşun Kanadında dizisinde Fethi karakterinin gerçek hayatta kim olduğu merak ediliyor. 

 

Sevda Kuşun Kanadında Fethi karakterinin Fethullah Gülen olduğu iddiasını güçlendiren sahnede ise Zafer Komutan ile gerçekleşen diologları oldu. 


Zafer komutana tanıtılan Fethi için "Siz Fethi'yi askeri üniformanın üzerine cübbeyi giydiği zaman vaaz verirken dinleyeceksiniz. Karşısında oturanlar ağzının içine bakıyor hop oturup hop kalkıyorlar.  O an öl de se Fethi ölecekler" deniliyor.
 

 

SEVDA KUŞUN KANADINDA KONUSU

Sevda Kuşun Kanadında, bir kuşak hikayesi… 1968-70’leri ilk defa milli bir bakış açısıyla ele alıyor.  Çarpıcı aşk öykülerini anlatırken getirirken o dönemin siyasal ve sosyal arka planını da yansıtıyor. O dönemde yaşanan olayların bugüne şaşılacak derece benzediğini gösteriyor. Bu vesileyle ülkemizde gerçekleştirilmek istenen hain darbe kalkışmasının da köklerine iniyor ve olaylar, ilk paralel devlet yapılanması çalışmalarına da büyük ölçüde ışık tutacak sahnelerle birlikte akıyor …  
 
Dizide bunların yanı sıra, bugünkü iktidarı yoğuran Mehmet Zahit Kotku, Sami Efendi, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Cemil Meriç, Şule Yüksel Şenler ve Necmettin Erbakan gibi ünlü siyaset ve kültür-sanat adamlarının mücadelelerine de yer verilirken, bu mücadeleye karşı tuzaklar kuran, ülkeyi kaosa sürükleyen ve onlara yataklık eden, cemaat adı altında faaliyet gösteren karanlık örgütlenmelere de değiniliyor.  

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Chloe Loughnan kocası Serdar Ortaç için silikon taktırdı

Chloe Loughnan kocası Serdar Ortaç için silikon taktırdı Chloe Loughnan kocası Serdar Ortaç için silikon taktırdı. Son dönemlerde Serdar Ortaç'tan boşanacağı yönünde haberler çıkan Chloe Loughnan, İrem Derici'nin de göğüs estetiği yaptırdığı hastanede özel bir operasyon geçirdi.

Hande Soral, İsmail Demirci nişanlandı! Hande Soral kimdir?

Hande Soral, İsmail Demirci nişanlandı! Hande Soral kimdir? Hande Soral, İsmail Demirci nişanlandı! Hande Soral kimdir? Hande Soral, oyuncu sevgilisi İsmail Demirci ile aile arasında mütevazı bir törenle nişanlandı. İçerde dizisinde 'Melek' karakteriyle tanınan Bensu Soral, ablasının nişan sevincini yaşadı.

Avatar Atakan'dan Acun Ilıcalı'ya kamyonlu gönderme

Avatar Atakan'dan Acun Ilıcalı'ya kamyonlu gönderme Avatar Atakan'dan Acun Ilıcalı'ya kamyonlu gönderme. Acun'un TIR üzerinde poz vererek Instagram'dan yaptığı Survivor 2017 paylaşımına, Avatar Atakan aracıyla çektiği videoyla gönderme yapıp, "2018'de kiralayabilirim" dedi.

Bülent Ersoy, Ispartalı köpek canilerine dava açtı

Bülent Ersoy, Ispartalı köpek canilerine dava açtı Bülent Ersoy, Ispartalı köpek canilerine dava açtı. Isparta'da bir köpeğin kulaklarını kesip sosyal medyada paylaşan canilerin peşini bırakmayan Bülent Ersoy, "Bugün avukatım çocuklar hakkında dava açıyor" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET