• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ÜNLÜ YILDIZLARIN ÖLMEDEN ÖNCE YEDİKLERİ SON YEMEKLERİ

Ünlü yıldızların ölmeden önce yedikleri son yemekleri! Müzik dünyasının en büyük isimlerden politika dünyasının en önemli figürlerine kadar dünya tarihine yön vermiş isimlerin yedikleri son yemekleri bir araya getirdik.

19 Eylül 2016 Pazartesi 11:18
Ünlü yıldızların ölmeden önce yedikleri son yemekleri

Sahnenin devleri Micheal Jackson'dan Elvis Presley'e, sevilen gelin Lady Diana'dan adını Sezar salatayla sürekli andığımız Julius Caesar'a kadar herkes burada.
 

Micheal Jackson

Sahnelerin en büyük yıldızı, Pop'un Kralı unvanlı, 25 Haziran 2009'da aramızdan ayrılan ve hayranlarını arkada gözü yaşlı bırakan Micheal Jackson, ölmeden önce ızgara tavuk göğsü ve salata yemiş.

 

Marilyn Monroe

Döneminin en bilinen kadın sanatçısı olan, şimdilerde Audrey Hepburn'le birlikte retro ve vintage ekolünde ikon olarak yer alan Marilyn Monroe, ölmeden önce doldurulmuş mantar ve köfte yemiş.

 

Frank Sinatra

Dile dolanan şarkıların adamı, her yaştan herkesin severek dinlediği Frank Sinatra, ölmeden önce renkli hayatının aksine sade bir öğünü tercih ederek peynirli tost yemiş.

 

Ernest Hemingway

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı'nın yapı taşı sayılan, Çanlar Kimin İçin Çalıyor kitabıyla Türk Edebiyatı'na da yön veren Ernest Hemingway, gerçek bir Amerikan gibi Sezar salata, biftek ve fırın patates yemiş.

 

Jimi Hendrix

Dünyanın en sevilen ve bilinen gitar virtüözü, Woodstock konserlerinin assolisti Jimi Hendrix, hayata gözlerini kapamadan önce ton balıklı sandvici tercih etmiş.

 

Mohandas Karamçand Gandi

Kitleleri harekete geçiren, akıllarda daima barış sembolü olarak kalacak olan Mohandas Karamçand Gandi, sonsuzluğa karışmadan önce haşlanmış sebze ve portakal yiyip, keçi sütü içmiş.

 

Adolf Hitler

İkinci Dünya Savaşı'nda verdiği kararlarla tarihin gidişatının değişmesine ve iyileşmesi uzun süren yaraların açılmasına neden olan Adolf Hitler, Eva Brown'la birlikte zehir içerek intihar etmeden önce spagetti yemiş.

 

Abraham Lincoln

Amerika Birleşik Devletleri'nin 16. Başkanı, köleliği kaldırarak insan haklarının yeni bir adım atmasına yardımcı olan Abraham Lincoln, ölmeden önce kestaneyle doldurulmuş kaz yemiş.

 

Büyük İskender

Yaptığı savaşlar ve kazandığı başarılarla anılan, katıldığı eğlence sonrası hastalanarak 10 gün içinde ölen Büyük İskender, ölmeden önce ballı incir tüketmiş.

 

John F. Kennedy

Theodore Roosevelt'in ardından Amerika Birleşik Devletleri'nin başkanlık koltuğuna oturan, Amerika tarihinin tek Pulitzer ödüllü başkanı John F. Kennedy, bir suikaste kurban gitmeden önce kızarmış ekmek, marmelat ve yumurta yemiş.

 

Kleopatra

Güzelliği çılgınca merak edilen, Julius Caesar'la yaşadığı aşkla tarihin ilk ve en büyük sansasyonuna imza atan Kleopatra'nın ölmeden önce humus ya da incir yediği söyleniyor.

 

Napolyon Bonapart

Fransa Cumhuriyeti'nin ilk başkanı, Fransız Devrimi'nin siyasi ismi Napoléon Bonaparte, ölmeden önce sarımsaklı ekmek ve ızgara domates yemiş.

 

Martin Luther King Jr.

"Bir hayalim var" konuşmasıyla kitleler tarafından tanınan ve Amerikan Yurttaş Hakları Hareketi önderi olan Martin Luther King Jr., ölmeden önce kızartılmış tavukla birlikte mısır ekmeği yemiş.

 

Marie Antoinetta

Fransız Devrimi ateşini başlattığı söylenilen, tarihe "Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler." sözüyle geçen Marie Antoinetta, hastalanıp yatağa düşünce maalesef ki pasta yiyememiş. Onun yerine tavuk çorbası içmiş.

 

Lady Diana

Geçirdiği trafik kazası nedeniyle dünyanın farklı noktalarında sevenlerini yasa boğan, herkesin sahiplendiği gelin Prenses Diana, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmeden önce omlet ve balık yemiş.

 

Leonidas

Azıcık askerim ağrısız başım diyerek Pers ordusuna karşı küçük bir orduyla büyük bir galibiyet kazanan Leonidas, ölmeden önce tam bir savaşçı gibi çevirme tavşan yemiş.

 

Jül Sezar

Roma İmparatorluğu'nun sınırlarını Atlantik Okyanusu'na kadar genişleten, "Sen de mi Brütüs?" cümlesiyle ihaneti iliklerinde hisseden Julius Caesar, ölmeden önce son olarak haşlanmış kuzu yemiş.

 

James Dean

Erkekler için bir moda ve karizma ikonu haline dönen, hayata gözlerini henüz 24 yaşındayken yuman James Dean, ölmeden önce gençliğin iştahıyla elmalı tart yiyip bir bardak süt içmiş.

 

John Lennon

İnsanların yepyeni bir dünya hayal edebilmesi için şarkılar yazan, dünyanın en büyük müzik gruplarından bir tanesi olan The Beatles'ın vokali John Lennon, hayata gözlerini yummadan önce biftekli sandviç yemiş.

 

Elvis Presley

"Rock'n Roll baby!" diyerek milyonlarca insanı peşinde sürükleyen, yakışıklılığıyla bir kriter haline gelmiş olan Elvis Presley, ölmeden önce kurabiye ve dondurma yemiş.

 

Brittany Murphy

Sin City, 8 Mile ve Spun gibi filmlerdeki rollerini kendisiyle birlikte büyüten Brittany Murphy, ölmeden önce tutkunu olduğu bir Thai yemeği yemiş.

 

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk, en çok kuru fasülye ve pilavı sevmesine rağmen ölümünden önce enginar yemeyi çok istemiş ancak o zamanlar yalnızca belirli bölgelerde yetişen enginar İstanbul'a ulaşana kadar Mustafa Kemal Atatürk hayata gözlerini yummuştur.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Ece Seçkin Instagram'da makyajsız fotoğrafını yayınladı

Ece Seçkin Instagram'da makyajsız fotoğrafını yayınladı Ece Seçkin Instagram'da makyajsız fotoğrafını yayınladı. "Bir kadının kaşını, kirpiğini, boyunu, kilosunu dert edip onları incitmeyin" diyen ünlü şarkıcı Ece Seçkin sosyal medya hesabından makyajsız halini paylaştı.

Kuşum Aydın'ın askerlik fotoğrafı ifşa oldu

Kuşum Aydın'ın askerlik fotoğrafı ifşa oldu Kuşum Aydın'ın askerlik fotoğrafı ifşa oldu. Bir dönem sabah programları sunan, ancak daha sonra inzivaya çekilen Kuşum Aydın, şimdi de askerlik fotoğrafıyla gündeme geldi.

Levent Yüksel tanınmaz halde! Gören iki kez dönüp bakıyor

Levent Yüksel tanınmaz halde! Gören iki kez dönüp bakıyor Levent Yüksel tanınmaz halde! Gören iki kez dönüp bakıyor. 52 yaşındaki şarkıcı Levent Yüksel önceki gün Akmerkez'de görüntülendi. Ünlü sanatçı öylesine yaşlanmış gözüküyordu ki hiç kimse tanıyamadı.

Ebru Gündeş'in büyük pişmanlığı! Sosyal medyadan isyan etti

Ebru Gündeş'in büyük pişmanlığı! Sosyal medyadan isyan etti Ebru Gündeş'in büyük pişmanlığı! Sosyal medyadan isyan etti. Ünlü şarkıcı Ebru Gündeş kaşlarıyla bir döneme damga vurmuştu. Instagram hesabından eski bir fotoğrafını paylaşan Gündeş kaşlarının inceliğine isyan etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET