• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

VATANIM SENSİN'DE RIZA BEY'İN MİSAK-I MİLLİ KONUŞMASI TÜYLERİ DİKEN DİKEN ETTİ

Vatanım Sensin'de Rıza Bey'in Misak-ı Milli konuşması tüyleri diken diken etti. Vatanım Sensin'in yeni bölümünde Rıza beyin Misak-ı Milli kararlarının kabul edilmesi için yaptığı konuşma sahnesi  izleyenler adeta ekrana kilitlendi.

05 Mayıs 2017 Cuma 12:21
Vatanım Sensin'de Rıza Bey'in Misak-ı Milli konuşması tüyleri diken diken etti

Kanal D ekranlarında yayınlanan Vatanım Sensin'in yeni bölümüne Rıza Bey'in Misak-ı Milli kararlarının kabul edilmesi ile ilgili yaptığı konuşma damga vurdu. Vatanım Sensin yeni bölümde Rıza Bey'in "Ben buraya Mustafa Kemal'in emri ile geldim" diyerek yaptığı konuşma izleyenlerin tüylerini diken diken etti.  


Vatanım Sensin dizisinin dün yayınlanan bölümünde Rıza bey İstanbul'da Misaki-ı Milli kararlarının kabul edilmesi ile ilgili  yaptığı konuşmada, şunları dile getirdi.

 

"Ben buraya Mustafa Kemal'in emri ile geldim" derken Efendiler bugün burada bulunmamızın yegane nedeni kaderimizdir. Bu kaderi bugün burada kendi ellerimizle tayin edeceğiz. Ya İstiklal diyeceğiz ya da işgal. Efendiler hiç bir millete Çanakkale gibi bir zafer nasip olmamıştır. Hiç bir millete o şanlı askerler gibi asker nasip olmamıştır. Şu heda bu toprağın harcıdır. Şu heda kardeştir, şu heda babadır, evlattır. Efendiler bugün burada onaylayacağınız Misak-i Milli bir karardan ötedir. Kimi zaman bir ihtilali ateşlemek bir savaştan etkili olabilir. Efendiler ben buraya ihanetin içinden geçtim de geldim, bir evladın vicdanından geçtim de geldim. Vatanperverlerin gözünden geçtim de geldim. Efendiler ben buraya Mustafa Kemal'in emri ile geldim. Ve bu emrin gereğini yapmadan ölmek bana nasip olmasın. Vatan bir bütündür bölünemez. Siyasi iktisadi gelişmemisi engelleyen kapitülasyonlar kabul edilemez."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Survivor Serhat Akın, ameliyat oldu! Survivor Serhat'ın sağlık durumu

Survivor Serhat Akın, ameliyat oldu! Survivor Serhat'ın sağlık durumu Survivor Serhat Akın, ameliyat oldu! Survivor Serhat'ın sağlık durumu. Acun Ilıcalı, Survivor'da uzun süredir olmayan Serhat Akın hakkında açıklama yaptı. Serhat'ın operasyon geçirdiğini kısa süre sonra yarışmaya döneceğini söyledi.

Çığlığı Survivor'u inletti diskalifiye olabilir

Çığlığı Survivor'u inletti diskalifiye olabilir Çığlığı Survivor'u inletti diskalifiye olabilir! Ödül oyunu sırasında arka baldırında sakatlanan Nagihan Karadere'nin Survivor macerası bitebilir. 

Survivor'ı yıkan ölüm haberi

Survivor'ı yıkan ölüm haberi Survivor'ı yıkan ölüm haberi! Büyük bir mücadeleye sahne olan Survivor'da Acun Ilıcalı'nın Muhammed Ali'nin hayatını kaybettiğini açıklaması yarışmacıları derinden üzdü.

O Hayat Benim 71.bölümde Efsun'a intikam planı

O Hayat Benim 71.bölümde Efsun'a intikam planı O Hayat Benim 71.bölüm fragmanı yayınlandı. O Hayat Benim 71.bölümde neler olacak? O Hayat Benim 71.bölümde Bahar'ın intikam planı ne olacak? O Hayat Benim 71.bölümle ilgili tüm merak ettikleriniz haberimizde...

KÖŞE YAZARLARI