• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler
İstanbul'da ünlü psikolog Alper Engeler sokakta bıçaklanarak öldürüldü

İstanbul'da ünlü psikolog Alper Engeler sokakta bıçaklanarak öldürüldü. Ünlü klinik psikolog Yrd. Doç. Dr. Alper Engeler, Kadıköy Moda'da evinin yakınındaki bir sokakta bıçaklanarak öldürüldü. Alper Engeler kedi evi yüzünden mi öldürüldü.

Çocuğu söz dinlemeyenler bu habere dikkat! Çocuklara nasıl sınır koyulur

Çocuğu söz dinlemeyenler bu habere dikkat! Çocuklara nasıl sınır koyulur!  “Çocuklara Kural ve Sınır Koyma” konulu söyleşide konuşan Psikolog Yücel Sirkeci, 0-6 yaş arasındaki çocukların, ‘dünya benim etrafımda dönüyor, herkes bana hizmet etmeli’ düşüncesinde olduğunu belirterek, ebeveynlere önemli tavsiyelerde bulundu.

Erkeklerin evleneceği kadından beklentileri nelerdir?

Erkeklerin evleneceği kadından beklentileri nelerdir? Psikoterapist/Aile Çift Ve Evlilik Terapisti Uzman Psikolog Naciye Tokaç, erkeklerin evleneceği kadından beklentileri konusunda değerlendirmelerde bulundu. Tokaç, "Kadın veya erkek herkes mutlu ve huzurlu bir yuva kurmak, hayatını sevdiği bir insanla geçirmek ister. Ancak tanıştığı, sevdiği, flört ettiği partnerler her zaman beklenen, arzulanan ve 'evet işte bu kişi benim evleneceğim kişi' dedirtecek özelliklere sahip olmayabilir" dedi.

Her üç kadından biri şiddet görüyor

Her üç kadından biri şiddet görüyor! Küçükçekmece Belediyesi Aile Danışma ve Eğitim Merkezi, Çift ve Aile Terapisti Psikolog Bünyamin İrak, aile içi şiddet ve saldırganlıkla ilgili önemli bilgiler verdi.

Samsun'a gelen psikolog Doğan Cüceloğlu'na yılda 800 teklif geliyor

Samsun'a gelen psikolog Doğan Cüceloğlu'na yılda 800 teklif geliyor! Samsun'a gelen ünlü psikolog yazar Doğan Cüceloğlu'na Türkiye'deki üniversitelerden yılda yaklaşık 800 program teklifi geliyor.

Ünlü psikolog yazar Doğan Cüceloğlu Samsun OMÜ'de

Ünlü psikolog yazar Doğan Cüceloğlu’na Türkiye’deki üniversitelerden yılda yaklaşık 800 program teklifi geliyor.

İlkadım Kadın Meclisi’nin yeni Başkanı Halise Mutlu oldu

İlkadım Kent Konseyi Kadın Meclisi 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Kadın Meclisi Başkanlığına Psikolog Halise Mutlu oy çokluğu ile seçildi.

İlkadım Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığına psikolog Halise Mutlu seçildi

İlkadım Kent Konseyi Başkanlığına psikolog Halise Mutlu seçildi. İlkadım Kent Konseyi Kadın Meclisi 4. Olağan Genel Kurulunda başkanlığa psikolog Halise Mutlu seçildi.

Samsun'da FETÖ'den adliyeye sevk edilen psikolog ve zabit katibi tutuklandı

Samsun'da FETÖ'den adliyeye sevk edilen psikolog ve zabit katibi tutuklandı. Samsun'da icra müdürlüklerine düzenlenen FETÖ operasyonunda Adliye'ye sevk edilen 1 psikolog ile zabit katibi tutuklandı.

Samsun'da FETÖ operasyonunda gözaltına alınan psikolog serbest bırakıldı

Samsun'da FETÖ operasyonunda gözaltına alınan psikolog serbest bırakıldı. Samsun'da bayan avukatlara ablalık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 1 bayan psikolog mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Samsun’da 6 kadın avukat 1 psikolog FETÖ operasyonunda gözaltına alındı

Samsun’da 6 kadın avukat 1 psikolog FETÖ operasyonunda gözaltına alındı Samsun’da 6’sı kadın avukat 8 kişi, FETÖ/PYD soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Samsun'da FETÖ soruşturması kapsamında avukat yapılanmasına yönelik ikinci operasyonu düzenledi.

Samsun'da kadın avukatlara ablalık yapan psikolog gözaltına alındı

Samsun'da kadın avukatlara ablalık yapan psikolog gözaltına alındı Samsun'da kadın avukatlara ablalık yapan psikolog gözaltına alındı. Samsun'da FETÖ soruşturması kapsamında 6 kadın avukat ile 1'i katip 8 kişi ile birlikte 1 psikolog gözaltına alındı.

Samsun'da çok sayıda kadın avukat FETÖ operasyonunda gözaltına alındı

Samsun'da çok sayıda kadın avukat FETÖ operasyonunda gözaltına alındı Samsun'da çok sayıda kadın avukat FETÖ operasyonunda gözaltına alındı. Samsun'da FETÖ soruşturması kapsamında, kadın avukatlar ve onlara ablalık yaptığı belirlenen psikolog gözaltına alındı.

Kronik yorgunluk ölümcülmüdür? Kronik yorgunluğun belirtileri nelerdir?

Kronik yorgunluk ölümcülmüdür? Kronik yorgunluğun belirtileri nelerdir? Kronik yorgunluk ölümcülmüdür? Kronik yorgunluğun belirtileri nelerdir? Günümüzün en büyük sağlık sorunu ola kronik yorgunluk nedir? Kronik yorgunluk neden olur? Kronik yorgunluğun belirtileri nedir? Sürekli uyumak isterseniz ve uykusuzluk haliniz geçmiyorsa Kronik Yorgunluk hastalığına yakalanmış olabilirsiniz. Kronik Yorgunluk Sendromunu tedavik etmek için en yakın psikolog doktoruna danışmanız gerekiyor.

Aldatılan erkek ve kadın ne hisseder?

Aldatılan erkek ve kadın ne hisseder? Aldatılan erkek ve kadın ne hisseder? Aile Çift ve Evlilik Terapisti Uzman Psikolog Naciye Tokaç, aldatılmanın kişinin egosuna bir saldırı, değersizlik, önemsizlik hislerini ifade eden bir süreç olduğunu söyledi.

LYS'de başarılı olmanın formülü

LYS'de başarılı olmanın formülü LYS'de başarılı olmanın formülü!Psikolog Yrd. Doç. Dr. Mesud Yalçın Güzel, Kuantum Düşünce Tekniği'ni uygulayan herkesin hem stresten kurtulacağı hem de başarıyı yakalayacağını söyledi.

Annedeki ruhsal bozukluğun bebeğe etkisi olur mu

Annedeki ruhsal bozukluğun bebeğe etkisi olur mu Annedeki ruhsal bozukluğun bebeğe etkisi olur mu. Uzman Psikolog Özge Genlik, Anne adayının duygusal ve fizyolojik sağlığının karnındaki bebeği etkilediğini kaydetti.

Duygularınızı yönetemiyor musunuz bu habere dikkat

Duygularınızı yönetemiyor musunuz bu habere dikkat Duygularınızı yönetemiyor musunuz bu habere dikkat. Uzman Psikolog Özge Genlik, duyguları yönetmenin kişinin kendi elinde olduğunu söyledi.

Samsun'da uyuşturucu bağımlısı çok ama doktor sayısı az

Samsun'da uyuşturucu bağımlısı çok ama doktor sayısı az Samsun'da uyuşturucu bağımlısı çok ama doktor sayısı az. Samsun’da madde bağımlılarının yatarak tedavi olmak istedikleri fakat sıkıntı yaşadıkları belirtilirken, hasta sayısının fazla olduğu ve yeterli sayıda psikologun olmadığı belirtildi.

Moraliniz bozuksa veya da sinirliyseniz sakın dinlenmek için uyumayın

Moraliniz bozuksa veya da sinirliyseniz sakın dinlenmek için uyumayın Moraliniz bozuksa veya da sinirliyseniz sakın dinlenmek için uyumayın. Uzman Psikolog Özge Genlik, bozuk moralle uyunmaması gerektiğini ifade etti.

Kadınların çalışması evlilik hayatlarını nasıl etkiler

Kadınların çalışması evlilik hayatlarını nasıl etkiler Kadınların çalışması evlilik hayatlarını nasıl etkiler. Aile ve Çift Terapisti Uzman Psikolog Naciye Tokaç, kadının çalışma hayatına katılımının evlilik yaşamına etkisini değerlendirdi.

İstanbul'da uzaman psikolog doktoru intihar etti

İstanbul'da uzaman psikolog doktoru intihar etti İstanbul'da uzaman psikolog doktoru intihar etti. İstanbul Kadıköy'de uzman psikolog 35 yaşındaki Tülay Gülen yaşamına son verdi.

Facebook'ta silah satmak artık yasal değil

Facebook'ta silah satmak artık yasal değil Facebook'ta silah satmak artık yasal değil. Facebook'tan silah satan firmalar ve şahıslar bu habere dikkat! Son dönemlerde artan silahlı saldırı vakaları nedeniyle Sosyal medya devi Facebook silah satışlarının, facebook reklamlarında silah satış reklamlarının yasaklandığı belirtildi. Silah satıcılarının bu habere tepki göstereceği beklenirken Facebook'un aldığı bu karar bir çok dernek, psikolog ve sosyolog tarafından desteklendi.

Çocuğunuza bu cümleyi muhakkak öğretin

Çocuğunuza bu cümleyi muhakkak öğretin Çocuğunuza bu cümleyi muhakkak öğretin! Psikolog Şengül Demirsoy Böcü, “Çocuğunuza, kötü dokunmaya maruz kaldığında, ‘hayır bana dokunma’ diyebilmesini, gerektiğinde çevresinden yardım istemesini, bağırmasını ya da kötü dokunan kişiyi itip kaçmasını söyleyebilirsiniz” dedi.

Saliha Erdim’den gençlere önemli tavsiyeler

Saliha Erdim’den gençlere önemli tavsiyeler Psikolog-Sosyolog Saliha Erdim, “İçinizde kötülüğü beslerseniz kötülük, iyiliği beslerseniz iyilik kazanır. Unutmayın! Neyi beslerseniz o kazanır” dedi.

Türkiye'de değer kaybı geleceği tehdit ediyor

Türkiye'de değer kaybı geleceği tehdit ediyor Türkiye'de değer kaybı geleceği tehdit ediyor! Aile Danışmanı Psikolog Halise Mutlu, değer kayıplarının artık Türkiye’de ciddi sonuçlar ortaya çıkardığına dikkat çekti.

Türkiye'de en kısa seks kaç dakika sürüyor

Türkiye'de en kısa seks kaç dakika sürüyor Türkiye'de en kısa seks kaç dakika sürüyor. Psikolog Dr. Brendan Zietsch'in Queensland Üniversitesi'nde 500 çift üzerinde yapılan araştırmaya göre; ideal seks süresi ortaya çıktı.

76 bin 500 parçalık puzzle'dan 7 senede 40 eser yaptı

76 bin 500 parçalık puzzle'dan 7 senede 40 eser yaptı 76 bin 500 parçalık puzzle'dan 7 senede 40 eser yaptı. Aydın'da yaşayan Psikolog Serhat Epözdemir 7 yıl önce yapılan anjiyo sonrası oluşan göz problemine iyi gelmesi için doktor tavsiyesi ile puzzle yapmaya başladı.

Boşanma nesilden nesile geçmeye başladı

Boşanma nesilden nesile geçmeye başladı Boşanma nesilden nesile geçmeye başladı. Acıbadem Adana Hastanesi’nden Psikolog Meriç Mavi, boşanmanın anne babadan çocuklara bir miras gibi taşındığını belirtti.

Samsun'da cinsel istismar ve korunma yolları semineri

Samsun'da cinsel istismar ve korunma yolları semineri Öğrencilere “Cinsel İstismar ve Korunma Yolları” başlıklı seminer veren Psikolog Enise Öziç, “Birisinin senden özel yerlerine dokunmanı istemesi ya da seninkilere dokunması saklayacağın bir sır değildir. Anlatmama sözü vermiş olsan bile, anlatırsan başına çok kötü şeyler geleceği söylenmiş olsa bile, böyle bir şey olursa ailenize anlatmalısınız” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET