• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler
FBM Tıp Merkezi meme küçültme ameliyatı ile ilgili önemli bilgiler verdi

FBM Tıp Merkezi meme küçültme ameliyatı ile ilgili önemli bilgiler verdi. Meme küçültme ameliyatı ile ilgili bilinmesi gerekenler. Özel FBM Tıp Merkezi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş, meme küçültme ameliyatı ile ilgili bilgiler verdi.

Samsun Bafra'da hastalıklı kümes hayvanları itlaf ediliyor

Samsun Bafra'da hastalıklı kümes hayvanları itlaf ediliyor. Samsun'un Bafra ilçesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerince çok sayıda kümes hayvanı henüz açıklanmayan bir hastalık nedeniyle itlaf edildi.

Dünyada ne kadar insan sigara içiyor?

Dünyada ne kadar insan sigara içiyor? Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) verilerine göre dünya genelinde sigara içenlerin sayısını 1 milyar 100 milyon. Yılda 6 milyon insan tütün tüketimi sebebiyle hayatını kaybetmekte. Sigaranın tüketicileri 2 noktadan vurduğunu belirten Kardiyoloji uzmanı Dr. Murat Şener, “Türkiye’de sigara içenlerin yarısı, sigaraya bağlı nedenlerle oluşan kalp damar hastalıları ve kanser sebebiyle ölüyor” dedi.

Kinoa doğal içecek nedir? Nasıl kullanılır?

Kinoa kullanımının artması ile Kinoa doğal içecek hakkında merak edilenler de gün yüzüne çıkmaya başlamış ve Kinoa nasıl kullanılır tarzı sorularla daha sık karşılaşılmaya başlanmıştır.

Meme küçültme ameliyatı kaç yaşından itibaren yapılabilir

Meme küçültme ameliyatı kaç yaşından itibaren yapılabilir? Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş, meme küçültme ameliyatlarında yaş sınırının olmadığını, hatta 14-15 yaşındaki bir çocukta meme büyüklüğü varsa, bunun operasyonla düzeltilebileceğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı hastanede skandal haberlerine karşı harekete geçti

Sağlık Bakanlığı hastanede skandal haberlerine karşı harekete geçti. Sağlık Bakanlığı, medyada yer alan ‘Özel hastanede reflü ameliyatına giren genç hayatını kaybetti’ başlıklı haberlere ilişkin, adli soruşturmanın devam ettiğini ve soruşturma sonucunda gerekli olan idari ve yasal işlemlerin uygulanacağını bildirdi.

Samsun'da KİTAM bilimsel araştırma yapmak isteyenlere her türlü imkanı sunuyor

Samsun'da KİTAM bilimsel araştırma yapmak isteyenlere her türlü imkanı sunuyor. Üç yıl önce kapılarını araştırmacılara açan Karadeniz İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi(KİTAM), bilimsel araştırma yapmak isteyenlere her türlü imkanı sunuyor.

Samsun'da Yeşil kartlı hastalar müjde: Sevksiz gelebilecekler

Samsun'da Yeşil kartlı hastalar müjde: Sevksiz gelebilecekler. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Erişkin Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Recep Sancak, yeşil kartlı hastaların herhangi bir devlet hastanesi sevki almadan direkt olarak hastanelerinde tüm branşlara muayene için başvuru haklarına sahip olduklarını söyledi.

Saç derisinde sivilce neden olur: Saç mantarı nedir

Saç derisinde sivilce neden olur: Saç mantarı nedir. Saç derinizde sivilceler varsa lütfen bu habere dikkat. Saç derisinde sivilce çıkmasına neden olan faktörler neler. Kafa derisinde sivilce neden olur. Saç derisinde oluşan sivilceler tehlikeli mi.

Samsun'da ambulans helikopter 5 aylık Hiranur Çolak bebek için havalandı

Samsun'da ambulans helikopter 5 aylık Hiranur Çolak bebek için havalandı. Ambulans helikopterler karaciğer nakli olacak olan 5 aylık bebek için havalandı.

Canan Karatay: Palm yağı kokain gibidir

Canan Karatay: Palm yağı kokain gibidir Canan Karatay: Palm yağı kokain gibidir. Ahmet Hakan'ın sunduğu Kanal D Ana Haber'e konuk olan Canan Karatay, "Palm yağı trans yağdır, zeytinyağı gibi değildir.'' dedi.

Çam sakızının faydası saymakla bitmiyor

Çam sakızının faydası saymakla bitmiyor Çam sakızının faydası saymakla bitmiyor. Verilen hediyenin değerini anlatmak için kullanılan 'çam sakızı çoban armağanı' deyimine konu olan çam sakızının farlı bir özelliği de bulunuyor

Türkiye'de ilk şehir hastanesi Yozgat'a açılıyor

Türkiye'de ilk şehir hastanesi Yozgat'a açılıyor Türkiye'nin ilk şehir hastanesinin yapımı tamamlandı. Hastanenin açılışı bugün yapılacak. Erdoğan, şehir hastanelerinin önemini vurgulayarak, "14 yıllık hayalimdi" demişti.

Ayaklarda oluşan varisler kangren belirtisi olabilir

Ayaklarda oluşan varisler kangren belirtisi olabilir Ayaklarda oluşan varisler kangren belirtisi olabilir. Ayaklarda oluşan varis belirtileri ve sebepleri nelerdir? Ayaklarda oluşan varislerden nasıl kurtulursunuz? Varis tedavisi nasıl yapılır? Varis nedir? Varis tedavisinde hangi doktora başvurmalıyız?

Bakan Müezzinoğlu'ndan üniversite hastanelerine personel alımı açıklaması

Bakan Müezzinoğlu'ndan üniversite hastanelerine personel alımı açıklaması Bakan Müezzinoğlu'ndan üniversite hastanelerine personel alımı açıklaması. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu üniversite hastanelerine alınacak çok sayıda personel hakkında kritik açıklamalarda bulundu. 

Samsun'da Alo 182-Merkezi Hekim Randevu Sistemine ilgi gösterilmiyor

Samsun'da Alo 182-Merkezi Hekim Randevu Sistemine ilgi gösterilmiyor Samsun'da Alo 182-Merkezi Hekim Randevu Sistemine ilgi gösterilmiyor. Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Süleyman Sırrı Kılıç, Merkezi Hekim Randevu Sistemi(MHRS) hattı Alo 182'ye olan ilginin azaldığını açıkladı.

Samsun'da hastaneler grip vakasıyla doldu taştı

Samsun'da hastaneler grip vakasıyla doldu taştı Samsun'da hastaneler grip vakasıyla doldu taştı. Samsun'da kış aylarında grip şikayetiyle hastanelere başvuranların sayısı arttı.

Samsun'da kalp hastası 3 günlük bebek, ambulans helikopter havalandı

Samsun'da kalp hastası 3 günlük bebek, ambulans helikopter havalandı Samsun'da kalp hastası 3 günlük bebek, ambulans helikopter havalandı. Samsun'da hastanede tedavi altında bulunan kalp hastası 3 günlük bebek, ambulans helikopter ile İstanbul'daki hastaneye sevk edildi.

Ameliyatsız tedavi yöntemi Botoks nedir?

Ameliyatsız tedavi yöntemi Botoks nedir? Ameliyatsız tedavi yöntemi Botoks nedir? VM Medical Park Samsun Hastanesi Dermatoloji Kliniği’nden Uzm. Dr. Yüksel Oltulu “Botoks” hakkında bilgi verdi. Botoks nasıl yapılır?

Hayati Akbaş, 20 yaş genç görünmenin sırrını açıkladı

Hayati Akbaş, 20 yaş genç görünmenin sırrını açıkladı Hayati Akbaş, 20 yaş genç görünmenin sırrını açıkladı. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Hayati Akbaş, yüz gençleştirme operasyonu ile insanları 20 yaş genç görünmesinin mümkün olduğunu söyledi.

Nutella'nın içerisinde yer alan palmiye yağının kanserojen olduğu açıklandı

Nutella'nın içerisinde yer alan palmiye yağının kanserojen olduğu açıklandı Nutella'nın içerisinde yer alan palmiye yağının kanserojen olduğu açıklandı. Nutella çikolata-fındık ezmesi kanser mi yapıyor. Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi(EFSA) Nutella'nın yapımında kullanılan palmiye yağını kanserojen madde olarak açıkladı.

Ayberk Atilla'nın son sağlık durumu nasıl: Ayberk Atilla kansere yakalandı

Ayberk Atilla'nın son sağlık durumu nasıl: Ayberk Atilla kansere yakalandı Ayberk Atilla'nın son sağlık durumu nasıl: Ayberk Atilla kansere yakalandı. Seksenler ve Kiralık Aşk dizilerinden tanınan ünlü oyuncu Ayberk Atilla'ya mesane kanseri teşhisi konuldu. Ayberk Atilla hastanede müşahede altına alındı.

Saç dökülmesi neden olur: Fue ve Fut saç ekimi nedir

Saç dökülmesi neden olur: Fue ve Fut saç ekimi nedir Saç dökülmesi neden olur: Fue ve Fut saç ekimi nedir. Saçlar neden dökülür. Saç dökülmesi en çok erkekleri etkiliyor. Saç dökülmesinde kalıcı tedavi yöntemi Fue ve Fut saç ekim yöntemi ile ilgili bilinmesi gerekenler..

Abdurrehim Erat, kalp nakli olmazsa ölecek

Abdurrehim Erat, kalp nakli olmazsa ölecek Abdurrehim Erat, kalp nakli olmazsa ölecek. Bursa’da, kalp ve lenfoma hastası bir genç, üniversiteden yüzde yüz çalışamaz raporu almasına rağmen malulen emekli olamıyor. Acilen kalp nakli olması gereken, ancak sosyal güvencesi olmadığı için tedavi edilemeyen bir çocuk babası genç adam, çaresiz bir şekilde ölümü bekliyor.

Samsun Gezginler Motosiklet Kulübü’nden kan bağışı

Samsun Gezginler Motosiklet Kulübü’nden kan bağışı Samsun Gezginler Motosiklet Kulübü’nden kan bağışı. Gezginler Motosiklet Kulübü üyeleri Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Samsun'da ambulans helikopter Giresun'daki Sinem bebek için havalandı

Samsun'da ambulans helikopter Giresun'daki Sinem bebek için havalandı Samsun'da ambulans helikopter Giresun'daki Sinem bebek için havalandı. Kalp ameliyatı olan 3 aylık kız bebek, Giresun'da tedavi altına alındığı hastanede ateşi çıkınca ambulans helikopter ile Samsun'daki hastaneye sevk edildi.

Samsun'da Cerrahi ve Enfeksiyon Hemşireliği Sempozyumu düzenlendi

Samsun'da Cerrahi ve Enfeksiyon Hemşireliği Sempozyumu düzenlendi Samsun'da Cerrahi ve Enfeksiyon Hemşireliği Sempozyumu düzenlendi. İlkadım Belediyesi, Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Ebe ve Hemşireler Derneği (EHEMDER) Samsun Şubesi tarafından “1. Karadeniz Bölgesi Cerrahi ve Enfeksiyon Hemşireliği Sempozyumu” düzenlendi.

Kışın kalp krizi riski iki kat artıyor

Kışın kalp krizi riski iki kat artıyor Kışın kalp krizi riski iki kat artıyor. Kardiyolog Haci Çiftçi, soğuk havalarda kalp krizi geçirme riskinin arttığını belirterek özellikle dışarıda çalışmak zorunda olanlara uyarılarda bulundu.

Samsun'da 3 yeni KHK ile meslekten ihraç edilen sağlık çalışanları

Samsun'da 3 yeni KHK ile meslekten ihraç edilen sağlık çalışanları Samsun'da 3 yeni KHK ile meslekten ihraç edilen sağlık çalışanları. Resmi Gazete'de yayımlanan 3 yeni KHK ile Samsun'da çok sayıda sağlık çalışanı meslekten ihraç edildi.

Samsun ve 7 ilde 2016 yılında 100 organ nakli yapıldı

Samsun ve 7 ilde 2016 yılında 100 organ nakli yapıldı Samsun ve 7 ilde 2016 yılında 100 organ nakli yapıldı. Samsun, Sinop, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Amasya ve Tokat’ı kapsayan Organ ve Doku Nakli Samsun Bölge Koordinasyon Merkezi tarafından 2016 yılında toplam 100 organ ve doku naklinin gerçekleştirildiği belirtildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET