• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler
Bitkisel ilaçları ile tanınan Dr. Ömer Coşkun, hastanede yaşımını yitirdi

Bitkisel ilaçları ile tanınan Dr. Ömer Coşkun, hastanede yaşımını yitirdi. Yaptığı bitkisel ilaç reklamları ile tanınan Dr. Ömer Coşkun, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Samsun'da idrar hastalıkları tedavi ediliyor

Samsun'da idrar hastalıkları tedavi ediliyor. Türkiye’de sadece birkaç merkezde uygulanan ve Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) de başarıyla yapılan sakral nöromodülasyon (pil ile idrar torbasının uyarılması) yöntemiyle idrar kaçırma ve idrar yapamama şikayeti olan hastalar tedavi ediliyor

Samsun'da korkutan intihar açıklaması: 800 bin kişi canına kıydı

Samsun'da korkutan intihar açıklaması: 800 bin kişi canına kıydı. Samsun OMÜ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ABD Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Aytül Karabekiroğlu, Dünya Sağlık Örgütü'nün yaptığı araştırmalara göre dünyada 1 yılda 800 bin kişinin intihar ettiğini söyledi.

Canan Karatay'dan korkutan açıklama: Uzun yaşamak istiyorsanız bal yemeyin

Canan Karatay'dan korkutan açıklama: Uzun yaşamak istiyorsanız bal yemeyin! Samsun'da Yaşam Boyu Sağlık isimli söyleşiye katılan Canan Karatay yaptığı açıklamayla korkuttu. Canan Karatay, ", “Ömrünüzün kısalmasını istemiyorsanız kesinlikle bal yemeyin. Bal ve pekmez benim gözümde sıvı şekerdir ve vücuda zararı vardır" dedi.

Canan Karatay Samsun'da düzenlenen Karadeniz 3. Kitap Fuarına katıldı

Canan Karatay Samsun'da düzenlenen Karadeniz 3. Kitap Fuarına katıldı. Samsun'da TÜYAP tarafından düzenlenen Karadeniz 3. Kitap Fuarında Canan Karatay katıldı.

Vardiyalı çalışan kadınların çocukları olmayabilir

Vardiyalı çalışan kadınların çocukları olmayabilir. Ağır fiziksel zorluklara sahip, gece ya da akşam çalışma gerektiren mesleklerde çalışan kadınların çocuğu olmayabilir.

Samsun Yargısı Kan Bağışlıyor kampanyası düzenlendi

Samsun Yargısı Kan Bağışlıyor kampanyası düzenlendi. Samsun Adliyesinde düzenlenen “Samsun Yargısı Kan Bağışlıyor” kampanyası büyük ilgi gördü. 

Reflü nedir? Reflü nasıl tedavi edilir?

Reflü nedir? Reflü nasıl tedavi edilir? VM Medical Park Samsun Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği’nden Uzm.Dr.Özgür Ecemiş reflü hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanlığı 3 bin 890 sağlık personeli alacak, işte başvuru tarihleri

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 3 bin 890 sözleşmeli personel alınacak. Sağlık Bakanlığı 3 bin 890 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları. Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak nereye yapılacak.

Samsun Bafra'da doktorlar Taner Akman'ı ölümden döndürdü

Samsun Bafra'da doktorlar Taner Akman'ı ölümden döndürdü. Samsun'un Bafra ilçesinde trafik kazasında ağır yaralan ve beyin fonksiyonları durma noktasına gelen Taner Akman, doktorların zamanında müdahalesiyle yeniden hayat döndü.

Samsun'da polis okulu öğrencilerine antibiyotik kullanımı anlatıldı

Samsun'da polis okulu öğrencilerine antibiyotik kullanımı anlatıldı Samsun'da polis okulu öğrencilerine antibiyotik kullanımı anlatıldı. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç İl Koordinatörlüğü tarafından Samsun Polis Meslek Yüksek Okulunda, "Akılcı İlaç-Antibiyotik Kullanımı" konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Çocuklarda altını ıslatma sorunu asıl tedavi edilir?

Çocuklarda altını ıslatma sorunu asıl tedavi edilir? Çocuklarda altını ıslatma sorunu asıl tedavi edilir? Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Mustafa Çağlar, “Bilinçli ya da bilinçsiz eğer bir çocuk altını ıslatıyorsa rahatsız olduğu bir durum var demektir” dedi. 

VM Medical Park Samsun Hastanesi'nden kanser açıklaması

VM Medical Park Samsun Hastanesi'nden kanser açıklaması VM Medical Park Samsun Hastanesi'nden kanser açıklaması. VM Medical Park Samsun Hastanesi Göğüs Cerrahisi Kliniği'nden Yrd. Doç. Dr .M. Ali Yılmaz çağımızın hastalığı kanser konusunda , "Hücrelerin, kontrolsüz bir şekilde çoğalması ve yayılması olarak olarak tanımlanan bir grup hastalıktır" dedi.

Karbonatın yüze ve cilde faydaları saymakla bitmiyor

Karbonatın yüze ve cilde faydaları saymakla bitmiyor Karbonatın yüze ve cilde faydaları saymakla bitmiyor. Karbonatın cilde olan faydaları neler. Cilt lekelerine ve sivilcelere karşı karbonat iyi geliyor. Karbonat sivilcelere karşı doğal çözüm. Karbonatın bilinmeyen faydaları. Karbonatla peeling, cilt bakımı ve yüz temizle nasıl yapılır

Doktor Şevket Özkaya: Gıda takviyesi ürün hakkında açıklama yaptı

Doktor Şevket Özkaya: Gıda takviyesi ürün hakkında açıklama yaptı Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Şevket Özkaya; 14 Şubat 2017 yayınlanan basında yer alan “Gıda Takviyesi Ürün” hakkında açıklama yaptı. Dr. Özkaya “Bu olayın şahsımın ve çalıştığım kurum Medical Park’ın hiçbir ilgisi yoktur. Bu ürün ilaç değildir ve hastalıklara ve özellikle kanser hastalarına verildiği doğru değildir. Gıda takviyesi ürün olup bu amaçla kullanılmaktadır.” dedi.

Ağız kokusu nasıl geçer? Ağız kokusu neden olur?

Ağız kokusu nasıl geçer? Ağız kokusu neden olur? Ağız kokusu nasıl geçer? Ağız kokusu neden olur? Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği'nden Dt. Cem Harbalioğlu kişiyi çok zor duruma sokan ağız kokusu ile ilgili, "Ağız kokusu toplumda birçok kişinin yaşadığı ve çözüm bulmaya çalıştığı bir rahatsızlıktır ve   bulunduğunuz ortamda hem sizi, hem de çevrenizdekileri rahatsız eder. Bunun birçok sebebi olabilir. " dedi.

Samsun'da kanseri tedavi eden karışım haberine Gıda Müdürlüğü'nden açıklama

Samsun'da kanseri tedavi eden karışım haberine Gıda Müdürlüğü'nden açıklama Samsun'da kanseri tedavi eden karışım haberine Gıda Müdürlüğü'nden açıklama! Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, “Samsun'da emekli Metin Özçelik kendi yaptığı karışımla kanseri yendi” konusuyla ilgili açıklama yaptı.

Samsun'un Yakakent ilçesinde askerlerden kan bağışı

Samsun'un Yakakent ilçesinde askerlerden kan bağışı Samsun'un Yakakent ilçesinde askerlerden kan bağışı. Samsun Yakakent İlçe Jandarma Komutanlığında askerler ve vatandaşlar tarafından Kızılay’a kan bağışında bulunuldu.

VM Medical Park Samsun Hastanesi'nden ERCP sistemi hizmeti

VM Medical Park Samsun Hastanesi'nden ERCP sistemi hizmeti VM Medical Park Samsun Hastanesi'nden ERCP sistemi hizmeti. VM Medical Park Samsun Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği’nden Uzm. Dr. Ömer Faruk Yolcu, günümüzde önemli bir uygulama olan ERCP sistemini anlattı.

Kemik sağlığınız için uyulması gereken 7 önemli öneri

Kemik sağlığınız için uyulması gereken 7 önemli öneri Kemik sağlığınız için uyulması gereken 7 önemli öneri. Kemik sağlığı için neler yapmalıyız? Vücut sağlığı açısından büyük önem taşıyan kemik sağlığını korumak için nelere dikkat edilmeli?

İyot damlası ile zayıflayanların yorumları nasıl? Fiyat nedir?

İyot damlası ile zayıflayanların yorumları nasıl? Fiyat nedir? Bayanların çoğunda yaşanan bir sorundur hormon düzensizliği. Bu sorunu yaşayan çoğu bayan ne yaparsa yapsın kilo veremez.

Yeşil soğan binbir derde deva! Doğal antibiyotik görevini görüyor

Yeşil soğan binbir derde deva! Doğal antibiyotik görevini görüyor Yeşil soğan binbir derde deva! Doğal antibiyotik görevini görüyor. İzmir’in Tire ilçesinde yetişen yeşil soğanlar, buradan tüm yurda gönderiliyor.

Koltuk altı, el ve ayak terlemelerinden botoks tedavisi ile kurtulmak mümkün

Koltuk altı, el ve ayak terlemelerinden botoks tedavisi ile kurtulmak mümkün Koltuk altı, el ve ayak terlemelerinden botoks tedavisi ile kurtulmak mümkün. VM Medical Park Samsun Hastanesi Dermatoloji Kliniği’nden Uzm. Dr. Yüksel Oltulu, koltuk altı, el ve ayak terlemelerinde tercih edilen botoks tedavisiyle o bölgedeki terlemeye yol açan uyarıların azaltıldığını söyledi. 

Samsun'da emekli Metin Özçelik kendi yaptığı karışımla kanseri yendi

Samsun'da emekli Metin Özçelik kendi yaptığı karışımla kanseri yendi Samsun'da emekli Metin Özçelik kendi yaptığı karışımla kanseri yendi. Samsun'da yakalandığı akciğer kanseri sonrası kendi hazırladığı bitkisel karışımla kanseri yendiğini ileri süren emekli otobüs şoförü Metin özçelik, ruhsatını aldığı karışımı diğer kanser hastalarına veriyor.

VM Medical Park Samsun Hastanesi'nde Gebe Okulu

VM Medical Park Samsun Hastanesi'nde Gebe Okulu VM Medical Park Samsun hastanesi'nde Gebe Okulu. VM Medical Park Samsun Hastanesi Gebe okulu anneleri hamilelik sürecinde yalnız bırakmıyor.

Damar tıkanıklığına bağlı felçler VM Medical Park'ta tedavi ediliyor

Damar tıkanıklığına bağlı felçler VM Medical Park'ta tedavi ediliyor Damar tıkanıklığına bağlı felçler VM Medical Park'ta tedavi ediliyor. VM Medical Park Samsun Hastanesi Nöroloji Kliniği’nden Yrd. Doç. Dr. Ömer Faruk Akkaya felç hakkında “Beyin damarlarındaki tıkanma ya da kanamaya bağlı gelişen felçler, tüm hastalıklar içinde en fazla özürlülüğe yol açan hastalık gurubudur, büyük çoğunluğu da tıkanma nedenlidir. Son yıllarda yapılan çalışmalar, görüntüleme, tanı ve tedavi yöntemlerindeki gelişmeler erken teşhis ile yeni tedavi olanakları yaratmıştır.” bilgisini verdi.

Samsun'un İlkadım ilçesinde sigara'nın zararları anlatıldı

Samsun'un İlkadım ilçesinde sigara'nın zararları anlatıldı Samsun'un İlkadım ilçesinde sigara'nın zararları anlatıldı. İlkadım Belediyesi ve İlkadım Kent Konseyi tarafından  “9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü” münasebetiyle,  Sigara Bağımlılığının Zararları konusunda farklı ve anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

Doktor Cem Harbalioğlu'ndan uyarı: Diş eti kanamalarını hafife almayın

Doktor Cem Harbalioğlu'ndan uyarı: Diş eti kanamalarını hafife almayın Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği'nden Dt. Cem Harbalioğlu , diş eti kanaması konusunda "Diş etleri, ağız ve dişlerin altyapısını oluşturur. Diş etleri sağlıklı dişler için ciddi bir öneme sahiptir ve diş eti hastalıklarının en önemli belirtisi diş eti kanamalarıdır. Tedavi olunmaması durumunda dişlerde sallanma ve diş kayıpları meydana gelebilir." bilgisini verdi.

Samsun Anakentspor lösemili sporcuyu ziyaret etti

Samsun Anakentspor lösemili sporcuyu ziyaret etti Samsun Anakentspor lösemili sporcuyu ziyaret etti. Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Lig takımlarından Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Takımı, lösemi hastası olan voleybol hayranı sporcu genci tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Duygulu anların yaşandığı ziyarette bayan voleybolcular, 1.5 yıldır lösemi ile mücadele eden 16 yaşındaki Mert Özdemir’e imzalı top ile forma hediye etti.

Samsun'da gereksiz antibiyotik kullanımı masaya yatırıldı

Samsun'da gereksiz antibiyotik kullanımı masaya yatırıldı Samsun'da gereksiz antibiyotik kullanımı masaya yatırıldı. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç Koordinatörlüğü tarafından yürütülen "Akılcı Antibiyotik Kullanımı Ulusal Eylem Planı 2014-2017" kapsamında basın toplantısı düzenlendi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET