• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BAHAR AYI GELİYOR: ÇOCUKLARDA BAHAR ALERJİSİNE DİKKAT

Bahar ayı geliyor: Çocuklarda Bahar Alerjisine dikkat Kış ayından çıkıp yavaş yavaş bahar aylarınag irdiğimiz şu günlerde çocuklarda sık görülen bahar alerjisi ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını haberimizde toplamaya çalıştık. 

18 Nisan 2017 Salı 18:00
Bahar ayı geliyor: Çocuklarda Bahar Alerjisine dikkat

Bahar alerjisine dikkat! Havalar artık yavaş yavaş ısınıyor bahar ayı geliyor. Bahar ayında çocuklarda sık görülen sağlık sorunlarının başında ise alerjik rahatsızlıklar geliyor. Peki çocuklarda Bahar Alerjisinin tedavisi nasıl olmalı, isterseniz bu konu ile ilgili detaylara haberimizde göz atabilirsiniz..


Bahar aylarında eğer çocuğunuz sık nezle oluyorsa yada öksürükleri azalmıyorsa bu soruna mutlaka dikkat etmelisiniz. Çünkü çocuğunuz bahar alerjisi olmuş olabilir. Peki nedir bu bahar alerjisi, neden olur, tedavasi var mı.

 

Bahar alerjisi ile ilgili  bilgiler veren VM Medical Park Samsun Hastanesi Çocuk Alerjisi ve İmmünoloji Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr . Mehtap Kılıç,  bahar aylarında yaşanan alerjik sorunların anne ve babaların korkulu rüyası olduğunu söyledi. 


Uzman Doç.Dr. Mehtap Kılıç, Bahar Alerjisi ile ilgili verdiği bilgilerde,  "Eğer Şubat ayı sonundan başlayarak yaz ayına doğru geçen süreçte çocuğunuz sık hastalanıyor, sık nezle oluyor,  ya da öksürükleri azalmıyor aksine uzuyor ise nedeni alerjik bünyesi olabilir. Sadece gözlerde sulanma, kaşıntı veya kızarıklıkla kendini belli edebilen alerji, geçmeyen burun tıkanıklıkları, peş peşe hapşırıklar hatta uzamış öksürüklerin nedeni olabilir. Diğer yandan alerji,okul çağındaki çocuklarda burun tıkanıklığına bağlı rahat uyku uyuyamama,gündüz uykulu hal ve okulda başarısının düşmesine neden olabilir.Deride geçmeyen kaşıntılar ve kabartılar polenlerin cilde yapışmasına bağlı olarak oluşabilir" dedi.


Çocuklarda görülen Bahar Alerjisi ile ilgili ailelerin mutlaka ve mutlaka alerji doktorundan yardım almaları gerektiğini de kaydeden Kılıç,  ''Havaların ısınması ile parklara koşmak isteyen alerjik yapıdaki çocuklarımız gerekli tedavinin sağlanmasıyla doyasıya oynayabilirler. Onların kaşınan ve sulanan gözlerini hep birlikte gülen gözlere çevirebiliriz. Baharı güzel hatırlamak ve beklemek her çocuğun hakkıdır,bunu sağlamak için alerjiden şüphe duyuyorsanız,hem alınabilecek tedbirler sağlanmalı hem de tedavi planınız için mutlaka çocuk alerji hekimine başvurmalısınız" diye konuştu.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da 32 kiloya ulaşan Yağız bebeğin tedavi masraflarını Samsun Valiliği karşılayacak

Samsun'da 32 kiloya ulaşan Yağız bebeğin tedavi masraflarını Samsun Valiliği karşılayacak Samsun'da 32 kiloya ulaşan Yağız bebeğin tedavi masraflarını Samsun Valiliği karşılayacak. Samsun'da 1.5 yaşında olmasına rağmen leptin hormonu eksikliği nedeniyle 32 kiloya ulaşan Yağız Bekte'nin tedavisini Samsun Valiliği karşılayacak.

Samsun'da lösemi hastası Ela Asel Senaç için aranan ilik İsrail'de bulundu

Samsun'da lösemi hastası Ela Asel Senaç için aranan ilik İsrail'de bulundu Samsun'da lösemi hastası Ela Asel Senaç için aranan ilik İsrail'de bulundu. Samsun'da lösemi tedavisi gören Ela Asel Senaç'a ilik müjdesi geldi.

Samsun'da emekli asker Hüseyin Yılmaz'ın bağışlanan organları 3 hastaya umut oldu

Samsun'da emekli asker Hüseyin Yılmaz'ın bağışlanan organları 3 hastaya umut oldu Samsun'da hayatını kaybeden emekli asker Hüseyin Yılmaz'ın böbrekleri Samsun'da organ bekleyen iki hastaya, karaciğeri ise Ankara'da bulunan bir hastaya nakledilecek. 

Dövme neden yapılır, istenmeyen dövme vücuttan nasıl silinir

Dövme neden yapılır, istenmeyen dövme vücuttan nasıl silinir Dövme neden yapılır, istenmeyen dövme vücuttan nasıl silinir. Son yıllarda özellikle genç kesim tarafından büyük ilgi gören kalıcı dövmeler zaman zaman sıkıntılara neden olabiliyor. 

KÖŞE YAZARLARI