• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

DÜNYACA ÜNLÜ PREZEVATİF MARKASININ SATIŞI YASAKLANDI

Dünyaca ünlü prezevatif markasının satışı yasaklandı! Rus sağlık denetim ajansı Roszdravnadzor, dünyaca ünlü İngiliz prezervatif üreticisinin ürünlerinin satılmasını yasakladı.

17 Haziran 2016 Cuma 16:25
Dünyaca ünlü prezevatif markasının satışı yasaklandı

Rus sağlık denetim ajansı Roszdravnadzor, İngiliz prezervatif üreticisinin ürünlerinin satılmasını yasakladı. Roszdravnadzor direktörü Mihail Muraşko, yasağın sebebinin markanın kayıt işlemlerindeki eksiklikler olduğunu söyledi.

 

''TESTLERDEN GEÇMESİ GEREKİYOR''

Muraşko, "Yasalara göre tıbbi ürünlerin hem teknik hem de toksikolojik testlerden geçmesi gerekiyor. Tüm bunların Roszdravnadzor'da yapılması gerekiyor." dedi. Ancak Muraşko, ürünlerin yasaklanması nedeniyle Rus pazarında prezervatif açığının yaşanmayacağını belirtti. "Rusya'da kayıtlı olan en az 60 prezervatif markası var. Bu nedenle herhangi bir problem yaşanmayacak. " diyen Muraşko, yeniden kayıt işlemlerinin tamamlanması ardından yasaklanan ürünlerin Rus pazarına yeniden geri dönebileceğini de ekledi.

 

Daha önce basında marketlerde İngiliz markanın prezervatif bulunamadığına dair haberler çıkmıştı. Yasaklanan marka, Rusya'da en çok satın alınan prezervatif markasıydı. Nitekim bu markanın Rusya'daki pazar payı yüzde 25'ti.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Canan Karatay: Palm yağı kokain gibidir

Canan Karatay: Palm yağı kokain gibidir Canan Karatay: Palm yağı kokain gibidir. Ahmet Hakan'ın sunduğu Kanal D Ana Haber'e konuk olan Canan Karatay, "Palm yağı trans yağdır, zeytinyağı gibi değildir.'' dedi.

Çam sakızının faydası saymakla bitmiyor

Çam sakızının faydası saymakla bitmiyor Çam sakızının faydası saymakla bitmiyor. Verilen hediyenin değerini anlatmak için kullanılan 'çam sakızı çoban armağanı' deyimine konu olan çam sakızının farlı bir özelliği de bulunuyor

Türkiye'de ilk şehir hastanesi Yozgat'a açılıyor

Türkiye'de ilk şehir hastanesi Yozgat'a açılıyor Türkiye'nin ilk şehir hastanesinin yapımı tamamlandı. Hastanenin açılışı bugün yapılacak. Erdoğan, şehir hastanelerinin önemini vurgulayarak, "14 yıllık hayalimdi" demişti.

Ayaklarda oluşan varisler kangren belirtisi olabilir

Ayaklarda oluşan varisler kangren belirtisi olabilir Ayaklarda oluşan varisler kangren belirtisi olabilir. Ayaklarda oluşan varis belirtileri ve sebepleri nelerdir? Ayaklarda oluşan varislerden nasıl kurtulursunuz? Varis tedavisi nasıl yapılır? Varis nedir? Varis tedavisinde hangi doktora başvurmalıyız?

KÖŞE YAZARLARI

ANKET