• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

DÜNYACA ÜNLÜ PREZEVATİF MARKASININ SATIŞI YASAKLANDI

Dünyaca ünlü prezevatif markasının satışı yasaklandı! Rus sağlık denetim ajansı Roszdravnadzor, dünyaca ünlü İngiliz prezervatif üreticisinin ürünlerinin satılmasını yasakladı.

17 Haziran 2016 Cuma 16:25
Dünyaca ünlü prezevatif markasının satışı yasaklandı

Rus sağlık denetim ajansı Roszdravnadzor, İngiliz prezervatif üreticisinin ürünlerinin satılmasını yasakladı. Roszdravnadzor direktörü Mihail Muraşko, yasağın sebebinin markanın kayıt işlemlerindeki eksiklikler olduğunu söyledi.

 

''TESTLERDEN GEÇMESİ GEREKİYOR''

Muraşko, "Yasalara göre tıbbi ürünlerin hem teknik hem de toksikolojik testlerden geçmesi gerekiyor. Tüm bunların Roszdravnadzor'da yapılması gerekiyor." dedi. Ancak Muraşko, ürünlerin yasaklanması nedeniyle Rus pazarında prezervatif açığının yaşanmayacağını belirtti. "Rusya'da kayıtlı olan en az 60 prezervatif markası var. Bu nedenle herhangi bir problem yaşanmayacak. " diyen Muraşko, yeniden kayıt işlemlerinin tamamlanması ardından yasaklanan ürünlerin Rus pazarına yeniden geri dönebileceğini de ekledi.

 

Daha önce basında marketlerde İngiliz markanın prezervatif bulunamadığına dair haberler çıkmıştı. Yasaklanan marka, Rusya'da en çok satın alınan prezervatif markasıydı. Nitekim bu markanın Rusya'daki pazar payı yüzde 25'ti.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Vitamin hapları sağlıklı mı: Vitamin haplarının zararları neler

Vitamin hapları sağlıklı mı: Vitamin haplarının zararları neler Vitamin hapları sağlıklı mı: Vitamin haplarının zararları neler. Vitamin hapı kullananlar bu habere dikkat. Vitamin hapları tehlikeli mi. Vitamin hapları akciğer kanseri mi yapıyor. Vitamin hapları ile ilgili bilinmesi gerekenler haberimizde

Soğuk hava birçok ağız ve diş hastalıklarına yol açıyor

Soğuk hava birçok ağız ve diş hastalıklarına yol açıyor Soğuk hava birçok ağız ve diş hastalıklarına yol açıyor. Ağız ve diş sağlığının korunmasını için yapılması gerekenler. Diş fırçalaması nasıl yapılmalı. Diş fırçasının ıslatılması doğru mu. Soğuk havalarda diş eti kanaması ve sızlaması artıyor.

Türk bilim insanlarından tarihi keşif: Otizm artık...

Türk bilim insanlarından tarihi keşif: Otizm artık... Türk bilim insanlarından tarihi keşif: Otizm artık... Her 68 çocuktan 1’inde görülen otizmin tedavisi artık mümkün. Türk bilim insanları, otizm spektrum bozukluğuna neden olan “SLC7A5”isimli yeni bir gen keşfetti. Keşfedilen gen dikkat eksikliği, hiperaktivite ve epilepsi rahatsızlıklarının tedavilerine de yeşil ışık yaktı. Çocukları otizm olan Libya’dan ve Ankara’dan iki aile başvurdu. Dünyada ilk kez yapılan çalışma literatüre girdi.

Samsun'da rekor kan bağışının sırrını sordular

Samsun'da rekor kan bağışının sırrını sordular Samsun’da Maarif Hareketi kapsamında Gazipaşa İlkokulu'nun gerçekleştirdiği kan bağışı kampanyasında 106 ünite kan toplayarak rekor kırmasının sırrı belli oldu. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET