• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

DÜNYACA ÜNLÜ PREZEVATİF MARKASININ SATIŞI YASAKLANDI

Dünyaca ünlü prezevatif markasının satışı yasaklandı! Rus sağlık denetim ajansı Roszdravnadzor, dünyaca ünlü İngiliz prezervatif üreticisinin ürünlerinin satılmasını yasakladı.

17 Haziran 2016 Cuma 16:25
Dünyaca ünlü prezevatif markasının satışı yasaklandı

Rus sağlık denetim ajansı Roszdravnadzor, İngiliz prezervatif üreticisinin ürünlerinin satılmasını yasakladı. Roszdravnadzor direktörü Mihail Muraşko, yasağın sebebinin markanın kayıt işlemlerindeki eksiklikler olduğunu söyledi.

 

''TESTLERDEN GEÇMESİ GEREKİYOR''

Muraşko, "Yasalara göre tıbbi ürünlerin hem teknik hem de toksikolojik testlerden geçmesi gerekiyor. Tüm bunların Roszdravnadzor'da yapılması gerekiyor." dedi. Ancak Muraşko, ürünlerin yasaklanması nedeniyle Rus pazarında prezervatif açığının yaşanmayacağını belirtti. "Rusya'da kayıtlı olan en az 60 prezervatif markası var. Bu nedenle herhangi bir problem yaşanmayacak. " diyen Muraşko, yeniden kayıt işlemlerinin tamamlanması ardından yasaklanan ürünlerin Rus pazarına yeniden geri dönebileceğini de ekledi.

 

Daha önce basında marketlerde İngiliz markanın prezervatif bulunamadığına dair haberler çıkmıştı. Yasaklanan marka, Rusya'da en çok satın alınan prezervatif markasıydı. Nitekim bu markanın Rusya'daki pazar payı yüzde 25'ti.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Doktor Cem Harbalioğlu: Dişsizlik tarih oluyor

Doktor Cem Harbalioğlu: Dişsizlik tarih oluyor Ağız ve Diş Sağlığı İmplantoloji Kliniği’nden Msc.Dt.Cem Harbalioğlu, “İmplant eksik olan dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır" dedi.

Naylon poşetlerin kullanılması marketlerde yasaklanıyor

Naylon poşetlerin kullanılması marketlerde yasaklanıyor Naylon poşetlerin kullanılması marketlerde yasaklanıyor. TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, Atık Yönetmeliği kapsamında naylon poşetlerin marketlerde ve mağazalarda 1 Ocak 2018'den itibaren yasaklanacağını söyledi.

Akrep zehri kanserleri hastaların umudu olacak

Akrep zehri kanserleri hastaların umudu olacak Akrep zehri kanserleri hastaların umudu olacak. Doç. Dr. Figen Çalışkan, akrep zehirlerinde bulunan bazı maddelerin kanser hücrelerine doğrudan bağlandığını ve sağlıklı hücrelere zarar vermediğini gösteren çalışmalar bulunduğunu söyledi.

VM Medical Park Samsun Hastanesi'nden Polikistik Over Sendromu açıklaması

VM Medical Park Samsun Hastanesi'nden Polikistik Over Sendromu açıklaması VM Medical Park Samsun Hastanesi'nden Polikistik Over Sendromu açıklaması. VM Medical Park Samsun Hastanesi Kadın Doğum ve Hastalıkları Kliniği’nden Op.Dr.Safiye Genç Polistik Over Sendromu hakkında bilgi verdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET