• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

DÜNYACA ÜNLÜ PREZEVATİF MARKASININ SATIŞI YASAKLANDI

Dünyaca ünlü prezevatif markasının satışı yasaklandı! Rus sağlık denetim ajansı Roszdravnadzor, dünyaca ünlü İngiliz prezervatif üreticisinin ürünlerinin satılmasını yasakladı.

17 Haziran 2016 Cuma 16:25
Dünyaca ünlü prezevatif markasının satışı yasaklandı

Rus sağlık denetim ajansı Roszdravnadzor, İngiliz prezervatif üreticisinin ürünlerinin satılmasını yasakladı. Roszdravnadzor direktörü Mihail Muraşko, yasağın sebebinin markanın kayıt işlemlerindeki eksiklikler olduğunu söyledi.

 

''TESTLERDEN GEÇMESİ GEREKİYOR''

Muraşko, "Yasalara göre tıbbi ürünlerin hem teknik hem de toksikolojik testlerden geçmesi gerekiyor. Tüm bunların Roszdravnadzor'da yapılması gerekiyor." dedi. Ancak Muraşko, ürünlerin yasaklanması nedeniyle Rus pazarında prezervatif açığının yaşanmayacağını belirtti. "Rusya'da kayıtlı olan en az 60 prezervatif markası var. Bu nedenle herhangi bir problem yaşanmayacak. " diyen Muraşko, yeniden kayıt işlemlerinin tamamlanması ardından yasaklanan ürünlerin Rus pazarına yeniden geri dönebileceğini de ekledi.

 

Daha önce basında marketlerde İngiliz markanın prezervatif bulunamadığına dair haberler çıkmıştı. Yasaklanan marka, Rusya'da en çok satın alınan prezervatif markasıydı. Nitekim bu markanın Rusya'daki pazar payı yüzde 25'ti.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Bitkisel ilaçları ile tanınan Dr. Ömer Coşkun, hastanede yaşımını yitirdi

Bitkisel ilaçları ile tanınan Dr. Ömer Coşkun, hastanede yaşımını yitirdi Bitkisel ilaçları ile tanınan Dr. Ömer Coşkun, hastanede yaşımını yitirdi. Yaptığı bitkisel ilaç reklamları ile tanınan Dr. Ömer Coşkun, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Samsun'da idrar hastalıkları tedavi ediliyor

Samsun'da idrar hastalıkları tedavi ediliyor Samsun'da idrar hastalıkları tedavi ediliyor. Türkiye’de sadece birkaç merkezde uygulanan ve Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) de başarıyla yapılan sakral nöromodülasyon (pil ile idrar torbasının uyarılması) yöntemiyle idrar kaçırma ve idrar yapamama şikayeti olan hastalar tedavi ediliyor

Canan Karatay'dan korkutan açıklama: Uzun yaşamak istiyorsanız bal yemeyin

Canan Karatay'dan korkutan açıklama: Uzun yaşamak istiyorsanız bal yemeyin Canan Karatay'dan korkutan açıklama: Uzun yaşamak istiyorsanız bal yemeyin! Samsun'da Yaşam Boyu Sağlık isimli söyleşiye katılan Canan Karatay yaptığı açıklamayla korkuttu. Canan Karatay, ", “Ömrünüzün kısalmasını istemiyorsanız kesinlikle bal yemeyin. Bal ve pekmez benim gözümde sıvı şekerdir ve vücuda zararı vardır" dedi.

Vardiyalı çalışan kadınların çocukları olmayabilir

Vardiyalı çalışan kadınların çocukları olmayabilir Vardiyalı çalışan kadınların çocukları olmayabilir. Ağır fiziksel zorluklara sahip, gece ya da akşam çalışma gerektiren mesleklerde çalışan kadınların çocuğu olmayabilir.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET