• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

ERKEN TEŞHİS SAYESİNDE YAŞAMA TUTUNDU

Erken teşhis sayesinde yaşama tutundu! Konya'da ses kısıklığı nedeniyle hastaneye giden Mehmet Yıldız, yedi ayda ortaya çıkan gırtlak, cilt ve akciğer kanserlerinden erken teşhis sayesinde kurtularak yaşama tutundu.

11 Temmuz 2016 Pazartesi 18:19
Erken teşhis sayesinde yaşama tutundu

Konya'da ses kısıklığı nedeniyle hastaneye  giden Mehmet Yıldız, yedi ayda ortaya çıkan gırtlak, cilt ve akciğer kanserinden  erken teşhis sayesinde kurtuldu.

 

    Yıldız (53), ses kısıklığı nedeniyle gittiği Necmettin Erbakan  Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde yedi ay içinde sigaraya bağlı  gırtlak, cilt ve akciğer kanseri olduğunu öğrendi.

 

   Dört operasyon geçiren ve erken teşhis sayesinde yaşama tutunan  Yıldız, boğazında açılan delikten nefes alıyor. Nefes borusunda biriken balgam  aspiratörle temizlenen, hayatta kaldığı için haline şükreden Yıldız, sağlığını  bozan sigaradan uzak durulması konusunda çevresindekilere uyarılarda bulundu.

 

    - "Şaka gibi, art arda kanser olduğumu öğrendim"

    Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 40 yıl içtiği  sigarının hayatını altüst ettiğini söyledi.

 

    Yedi ay önce ses kısıklığı nedeniyle gittiği hastaneden bir daha  çıkamadığını dile getiren Yıldız, "sanki şaka gibi art arda kanser olduğunu  öğrendiğini, kendisini ameliyat masasında bulduğunu" ifade etti.

 

    Her şeye rağmen hayatta kalmanın mutluluğunu yaşadığını anlatan  Yıldız, şöyle konuştu:

 

    "Her 'kanser' kelimesini duyduğumda şaşırmadım. Hayata sımsıkı  sarıldım. İçime atmayıp, normal yaşamıma devam ettim. Çevremdekiler bile kanser  olduğuma inanmadı. Bana 'kansersin' deseler yine şaşırmam. Kanser bana artık grip  gibi geliyor. Pozitif bir insanım ama keşke hiç sigara içmeseydim. Kimse sigara  içmesin, içerlerse benim gibi olurlar. Büyük bir özveriyle benimle ilgilenen  doktorlarıma teşekkür ederim."

 

    - "Kanser sigaradan kaynaklanıyor"

    Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana  Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamer Altınok, hastaya kulak burun boğaz  servisinde gırtlak kanseri teşhisi konulduğunu söyledi.

 

    Hiç vakit kaybedilmeden hareket edildiğini vurgulayan Altınok, şunları  kaydetti:

    "Hastanın gırtlağı, ses telleri, sağ akciğerin üçte biri ve ciltteki  kanserli bölge dört operasyonla alındı. Kanser, sigaradan kaynaklanıyor. Hastanın  hayatta kalmasının en büyük etkenlerinden biri de erken teşhis oldu. Akciğerin  bir kısmı alınmadan önce hastanın akciğerinde leke tespit edildi. İlk, gırtlak  kanserinin sıçraması olarak değerlendirildi. Leke olan kısım çıkarıldı. Patolojik  sonuçlarda akciğer kanseri görüldü. Bu tür kanser vakalarında erken te

Kaynak: Milliyet

DİĞER HABERLER

Karbonatın yüze ve cilde faydaları saymakla bitmiyor

Karbonatın yüze ve cilde faydaları saymakla bitmiyor Karbonatın yüze ve cilde faydaları saymakla bitmiyor. Karbonatın cilde olan faydaları neler. Cilt lekelerine ve sivilcelere karşı karbonat iyi geliyor. Karbonat sivilcelere karşı doğal çözüm. Karbonatın bilinmeyen faydaları. Karbonatla peeling, cilt bakımı ve yüz temizle nasıl yapılır

Doktor Şevket Özkaya: Gıda takviyesi ürün hakkında açıklama yaptı

Doktor Şevket Özkaya: Gıda takviyesi ürün hakkında açıklama yaptı Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Şevket Özkaya; 14 Şubat 2017 yayınlanan basında yer alan “Gıda Takviyesi Ürün” hakkında açıklama yaptı. Dr. Özkaya “Bu olayın şahsımın ve çalıştığım kurum Medical Park’ın hiçbir ilgisi yoktur. Bu ürün ilaç değildir ve hastalıklara ve özellikle kanser hastalarına verildiği doğru değildir. Gıda takviyesi ürün olup bu amaçla kullanılmaktadır.” dedi.

Ağız kokusu nasıl geçer? Ağız kokusu neden olur?

Ağız kokusu nasıl geçer? Ağız kokusu neden olur? Ağız kokusu nasıl geçer? Ağız kokusu neden olur? Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği'nden Dt. Cem Harbalioğlu kişiyi çok zor duruma sokan ağız kokusu ile ilgili, "Ağız kokusu toplumda birçok kişinin yaşadığı ve çözüm bulmaya çalıştığı bir rahatsızlıktır ve   bulunduğunuz ortamda hem sizi, hem de çevrenizdekileri rahatsız eder. Bunun birçok sebebi olabilir. " dedi.

Samsun'un Yakakent ilçesinde askerlerden kan bağışı

Samsun'un Yakakent ilçesinde askerlerden kan bağışı Samsun'un Yakakent ilçesinde askerlerden kan bağışı. Samsun Yakakent İlçe Jandarma Komutanlığında askerler ve vatandaşlar tarafından Kızılay’a kan bağışında bulunuldu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET