• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

GENEL SAĞLIK SİGORTAS-GSS BORÇLARINA YAPILANDIRMADA SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN

Genel Sağlık Sigortas-GSS borçlarına yapılandırmada son başvuru tarihi ne zaman. GSS borçları nasıl yapılandırılır. GSS borcu olanlar dikkat. Sağlık hizmetlerinden yararlanmak için GSS borçlarınızı bu tarihe kadar mutlaka yapılandırın.

24 Ekim 2016 Pazartesi 18:29
Genel Sağlık Sigortas-GSS borçlarına yapılandırmada son başvuru tarihi ne zaman

Genel Sağlık Sigortas-GSS borçlarına yapılandırmada son başvuru tarihi ne zaman. GSS borçları nasıl yapılandırılır. GSS borcu olanlar dikkat. Sağlık hizmetlerinden yararlanmak için GSS borçlarınızı bu tarihe kadar mutlaka yapılandırın. 

 

Genel Sağlık Sigortası olarak bilinen GSS için borcu olanlara yapılandırma müjdesi verildi. Buna göre GSS borcu yapılandırma yaparak vatandaşlar sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edebilecek.

 

Primlerini yatırmayan ya da gelir testi yaptırmayan milyonlarca kişi için yasal hale gelen 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması kanunu borcu olanları sevindirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uzun süredir devam eden borçların yapılandırılması için son tarihi açıkladı. Borcu olup olmadığını ya da ne kadar borcu olduğunu merak eden vatandaşlar E-devlet üzerinden GSS bölümüne giriş yaparak öğrenebilirler.

 

GSS YAPILANDIRMASI İÇİN SON TARİH

 

GSS borcu yapılandırma işlemi için son tarih 2 Ocak 2017 olarak açıklandı. Bu tarihe kadar borcu olan vatandaşların yaşadıkları bölgenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvurması gerekiyor. Başvuruda bulunan vatandaşlar gelir testi sonucuna göre belirli bir miktar ödeme yaptıktan sonra kalan ödemeyi taksitlendirebiliyor. İlk ödemeden itibaren sağlık hizmetlerinden de faydalanılmaya başlanıyor. Bakan Süleyman Soylu daha önce bununla ilgili açıklamayı gelir testini aksattığı ve gitmediği için yüksek borçları olan vatandaşlara, yeni bir hak verilecek diyerek duyurdu.  

 

SGK YETKİLİLERİ HİZMETE HAZIR

 

Borç yapılandırma işlemleri sürerken Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek bilgilendirici açıklamalarda bulundu. Basri Tümsek bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun, SGK alacakları olmak üzere devletin bazı alacaklarını yeniden yapılandırıyor. Bu kapsamda ilimiz de 12 bine yakın genel sağlık sigortası prim borcu olan var, borcu olanlar 2 Ocak tarihine kadar başvurabilir diyerek vatandaşlara duyuru da bulundu. Vatandaşların duyarlı olmalarını beklediklerini dile getiren Tümsek, müdürlüklerimiz ve il müdürlüğümüz olarak hizmete hazırız cümlelerine yer verdi.

 

BİLGİLER E-DEVLET İLE ÖĞRENİLİYOR

Borcunun miktarı hakkında vatandaşlar "https://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu" adresine girerek bilgi alabiliyor. Giriş yapmak için gereken e-devlet şifresine sahip olmayanlar kendilerine en yakın PTT şubesine giderek 2 TL ödeyerek şifre alabiliyor. Vatandaşlar bu şifreyi sadece GSS hizmetlerinde değil diğer devlet hizmetlerinde de kullanabiliyor. Yapılan açıklamalara göre eğitime katkı payı, işsizlik sigorta primi, topluluk sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi, damga vergisi, eğitime katkı payı, özel işlem vergisi gibi borçlara gecikme cezası ve zammı tahsili de yapılmayacak.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Vardiyalı çalışan kadınların çocukları olmayabilir

Vardiyalı çalışan kadınların çocukları olmayabilir Vardiyalı çalışan kadınların çocukları olmayabilir. Ağır fiziksel zorluklara sahip, gece ya da akşam çalışma gerektiren mesleklerde çalışan kadınların çocuğu olmayabilir.

Samsun Yargısı Kan Bağışlıyor kampanyası düzenlendi

Samsun Yargısı Kan Bağışlıyor kampanyası düzenlendi Samsun Yargısı Kan Bağışlıyor kampanyası düzenlendi. Samsun Adliyesinde düzenlenen “Samsun Yargısı Kan Bağışlıyor” kampanyası büyük ilgi gördü. 

Reflü nedir? Reflü nasıl tedavi edilir?

Reflü nedir? Reflü nasıl tedavi edilir? Reflü nedir? Reflü nasıl tedavi edilir? VM Medical Park Samsun Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği’nden Uzm.Dr.Özgür Ecemiş reflü hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Samsun'da polis okulu öğrencilerine antibiyotik kullanımı anlatıldı

Samsun'da polis okulu öğrencilerine antibiyotik kullanımı anlatıldı Samsun'da polis okulu öğrencilerine antibiyotik kullanımı anlatıldı. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç İl Koordinatörlüğü tarafından Samsun Polis Meslek Yüksek Okulunda, "Akılcı İlaç-Antibiyotik Kullanımı" konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET