• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

GENEL SAĞLIK SİGORTAS-GSS BORÇLARINA YAPILANDIRMADA SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN

Genel Sağlık Sigortas-GSS borçlarına yapılandırmada son başvuru tarihi ne zaman. GSS borçları nasıl yapılandırılır. GSS borcu olanlar dikkat. Sağlık hizmetlerinden yararlanmak için GSS borçlarınızı bu tarihe kadar mutlaka yapılandırın.

24 Ekim 2016 Pazartesi 18:29
Genel Sağlık Sigortas-GSS borçlarına yapılandırmada son başvuru tarihi ne zaman

Genel Sağlık Sigortas-GSS borçlarına yapılandırmada son başvuru tarihi ne zaman. GSS borçları nasıl yapılandırılır. GSS borcu olanlar dikkat. Sağlık hizmetlerinden yararlanmak için GSS borçlarınızı bu tarihe kadar mutlaka yapılandırın. 

 

Genel Sağlık Sigortası olarak bilinen GSS için borcu olanlara yapılandırma müjdesi verildi. Buna göre GSS borcu yapılandırma yaparak vatandaşlar sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edebilecek.

 

Primlerini yatırmayan ya da gelir testi yaptırmayan milyonlarca kişi için yasal hale gelen 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması kanunu borcu olanları sevindirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uzun süredir devam eden borçların yapılandırılması için son tarihi açıkladı. Borcu olup olmadığını ya da ne kadar borcu olduğunu merak eden vatandaşlar E-devlet üzerinden GSS bölümüne giriş yaparak öğrenebilirler.

 

GSS YAPILANDIRMASI İÇİN SON TARİH

 

GSS borcu yapılandırma işlemi için son tarih 2 Ocak 2017 olarak açıklandı. Bu tarihe kadar borcu olan vatandaşların yaşadıkları bölgenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvurması gerekiyor. Başvuruda bulunan vatandaşlar gelir testi sonucuna göre belirli bir miktar ödeme yaptıktan sonra kalan ödemeyi taksitlendirebiliyor. İlk ödemeden itibaren sağlık hizmetlerinden de faydalanılmaya başlanıyor. Bakan Süleyman Soylu daha önce bununla ilgili açıklamayı gelir testini aksattığı ve gitmediği için yüksek borçları olan vatandaşlara, yeni bir hak verilecek diyerek duyurdu.  

 

SGK YETKİLİLERİ HİZMETE HAZIR

 

Borç yapılandırma işlemleri sürerken Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek bilgilendirici açıklamalarda bulundu. Basri Tümsek bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun, SGK alacakları olmak üzere devletin bazı alacaklarını yeniden yapılandırıyor. Bu kapsamda ilimiz de 12 bine yakın genel sağlık sigortası prim borcu olan var, borcu olanlar 2 Ocak tarihine kadar başvurabilir diyerek vatandaşlara duyuru da bulundu. Vatandaşların duyarlı olmalarını beklediklerini dile getiren Tümsek, müdürlüklerimiz ve il müdürlüğümüz olarak hizmete hazırız cümlelerine yer verdi.

 

BİLGİLER E-DEVLET İLE ÖĞRENİLİYOR

Borcunun miktarı hakkında vatandaşlar "https://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu" adresine girerek bilgi alabiliyor. Giriş yapmak için gereken e-devlet şifresine sahip olmayanlar kendilerine en yakın PTT şubesine giderek 2 TL ödeyerek şifre alabiliyor. Vatandaşlar bu şifreyi sadece GSS hizmetlerinde değil diğer devlet hizmetlerinde de kullanabiliyor. Yapılan açıklamalara göre eğitime katkı payı, işsizlik sigorta primi, topluluk sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi, damga vergisi, eğitime katkı payı, özel işlem vergisi gibi borçlara gecikme cezası ve zammı tahsili de yapılmayacak.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Samsun'da kalp krizi geçiren vatandaşın yardımına ambulans helikopter yetişti

Samsun'da kalp krizi geçiren vatandaşın yardımına ambulans helikopter yetişti Samsun'un Vezirköprü ilçesinde market işlettiği öğrenilen ve kalp krizi geçiren bir kişinin yardımına ambulans helikopter yetişti. 

Türkiye'de cin çıkarma hastanesi açıldı: Manevi Şifa Merkezi

Türkiye'de cin çıkarma hastanesi açıldı: Manevi Şifa Merkezi Türkiye'de cin çıkarma hastanesi açıldı: Manevi Şifa Merkezi! İstanbul'da hizmet vermeye başlayan Manevi Şifa Merkezi ilklere imza attı. Cin hastanesi olarak da bilinen merkezde İslami tedavi yöntemleriyle, Kuran okunarak büyü bozuluyor ve cin çıkartılıyor.

Sürekli ishal oluyorsanız kanser olabilirsiniz

Sürekli ishal oluyorsanız kanser olabilirsiniz Uzmanlar, soğuk havaların gelmesi ile birlikte istifra,grip,soğuk algınlığı ve ishal gibi olayların yaşanmasının normal olduğunu ancak kanser belirtisinin olabileceği söylendi.Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. M. Rafet Yiğitbaşı, bu olaylar sürekli yaşanıyorsa doktora gidilmesi gerektiğini ve ishalin kolon kanserinin belirtisi olabileceğini açıkladı.

Kanser ameliyatı özel hastaneler artık ücretsiz

Kanser ameliyatı özel hastaneler artık ücretsiz Kanser ameliyatı özel hastaneler artık ücretsiz! Sağlık Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Gümüş, “Kanser yüzünden varını yoğunu satan aileler var” dedi ve ekledi: “Artık devlet ‘Özel hastanelere tüm harcamayı ben vereyim ama hastadan 5 kuruş para almayın’ diyecek”

KÖŞE YAZARLARI

ANKET