• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KANSER İLAÇLARI ARTIK ÜCRETSİZ OLACAK

Kanser ilaçları artık ücretsiz olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kanser ilaçlarının ücretsiz verilmesi konusunda talimat vermesi ve konuyu gündeme getirmesi kanser hastaları tarafından mutlulukla karşılandı. 

10 Kasım 2016 Perşembe 19:10
Kanser ilaçları artık ücretsiz olacak

Kanser ilaçları artık ücretsiz olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kanser ilaçlarının ücretsiz verilmesi konusunda talimat vermesi ve konuyu gündeme getirmesi kanser hastaları tarafından mutlulukla karşılandı.


Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir özel hastanenin açılış töreninde ilaç ücretleri konusunda açıklama yapmıştı. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan kanser ilaçlarının yurtdışından gelmesi veya yerli üretim olmasının önemsenmeden kanser ilaçlarının ücretsiz olması gerektiğini açıklamıştı. Bu açıklama kanser hastalarında ve yakınlarında başta olmak üzere tüm ülkede mutlulukla karşılandı.

 


Pek çok kanser ilacının ve kanser tedavisinin ücretlendirme politikası ülkemizde kanser hastalarını zor duruma sokuyor. Kanser hastaları kemoterapi ve radyoterapi ilaçlarının çok pahalı olmasından yakınıyor ve bu konuda devlet desteği istiyorlardı. 

 


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları kanser hastalarına bu konuda umut ışığı olmuş durumda. Özellikle maddi durumu iyi olmayan kanser hastalarının kanser ilaçlarının ücretsiz olması durumunda tedavi süreçleri kolaylaşacak.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kanser ilaçlarının ücretsiz olmasını gerektiğini belirttiği konuşmasının ardından Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli de konuyla ilgili konuşmuştu. Cumhurbaşkanına teşekkür eden Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli bunun son derece insani bir talep olduğunu belirtti. 

 


Canikli kanser hastalığıyla mücadele konusunda ilaçların ücretsiz olmasının önemli olduğunu, konuyla ilgili bakanlıkların gerekli çalışmayı yürüteceğini ifade etti. Hastalar şimdi yasal düzenlemeyi umutla bekliyor olacak.Kaynak: Cumhurbaşkanının ücretsiz kanser ilacı açıklaması hastaları mutlu etti 

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Soğuk hava birçok ağız ve diş hastalıklarına yol açıyor

Soğuk hava birçok ağız ve diş hastalıklarına yol açıyor Soğuk hava birçok ağız ve diş hastalıklarına yol açıyor. Ağız ve diş sağlığının korunmasını için yapılması gerekenler. Diş fırçalaması nasıl yapılmalı. Diş fırçasının ıslatılması doğru mu. Soğuk havalarda diş eti kanaması ve sızlaması artıyor.

Türk bilim insanlarından tarihi keşif: Otizm artık...

Türk bilim insanlarından tarihi keşif: Otizm artık... Türk bilim insanlarından tarihi keşif: Otizm artık... Her 68 çocuktan 1’inde görülen otizmin tedavisi artık mümkün. Türk bilim insanları, otizm spektrum bozukluğuna neden olan “SLC7A5”isimli yeni bir gen keşfetti. Keşfedilen gen dikkat eksikliği, hiperaktivite ve epilepsi rahatsızlıklarının tedavilerine de yeşil ışık yaktı. Çocukları otizm olan Libya’dan ve Ankara’dan iki aile başvurdu. Dünyada ilk kez yapılan çalışma literatüre girdi.

Samsun'da rekor kan bağışının sırrını sordular

Samsun'da rekor kan bağışının sırrını sordular Samsun’da Maarif Hareketi kapsamında Gazipaşa İlkokulu'nun gerçekleştirdiği kan bağışı kampanyasında 106 ünite kan toplayarak rekor kırmasının sırrı belli oldu. 

SMA-Gevşek Bebek Sendromu hastalığı ile ilgili bilinmesi gereken önemli bilgiler

SMA-Gevşek Bebek Sendromu hastalığı ile ilgili bilinmesi gereken önemli bilgiler SMA-Gevşek Bebek Sendromu hastalığı ile ilgili bilinmesi gereken önemli bilgiler. SMA-Gevşek Bebek Sendromu hastalığı neden olur, belirtileri nedir, tedavisi var mı. Gevşek Bebek Sendromu olarak bilinen Spinal muskuler atrofi (SMA) hastalığı neden olur.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET