• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

KANSER İLAÇLARI ARTIK ÜCRETSİZ OLACAK

Kanser ilaçları artık ücretsiz olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kanser ilaçlarının ücretsiz verilmesi konusunda talimat vermesi ve konuyu gündeme getirmesi kanser hastaları tarafından mutlulukla karşılandı. 

10 Kasım 2016 Perşembe 19:10
Kanser ilaçları artık ücretsiz olacak

Kanser ilaçları artık ücretsiz olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kanser ilaçlarının ücretsiz verilmesi konusunda talimat vermesi ve konuyu gündeme getirmesi kanser hastaları tarafından mutlulukla karşılandı.


Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir özel hastanenin açılış töreninde ilaç ücretleri konusunda açıklama yapmıştı. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan kanser ilaçlarının yurtdışından gelmesi veya yerli üretim olmasının önemsenmeden kanser ilaçlarının ücretsiz olması gerektiğini açıklamıştı. Bu açıklama kanser hastalarında ve yakınlarında başta olmak üzere tüm ülkede mutlulukla karşılandı.

 


Pek çok kanser ilacının ve kanser tedavisinin ücretlendirme politikası ülkemizde kanser hastalarını zor duruma sokuyor. Kanser hastaları kemoterapi ve radyoterapi ilaçlarının çok pahalı olmasından yakınıyor ve bu konuda devlet desteği istiyorlardı. 

 


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları kanser hastalarına bu konuda umut ışığı olmuş durumda. Özellikle maddi durumu iyi olmayan kanser hastalarının kanser ilaçlarının ücretsiz olması durumunda tedavi süreçleri kolaylaşacak.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kanser ilaçlarının ücretsiz olmasını gerektiğini belirttiği konuşmasının ardından Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli de konuyla ilgili konuşmuştu. Cumhurbaşkanına teşekkür eden Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli bunun son derece insani bir talep olduğunu belirtti. 

 


Canikli kanser hastalığıyla mücadele konusunda ilaçların ücretsiz olmasının önemli olduğunu, konuyla ilgili bakanlıkların gerekli çalışmayı yürüteceğini ifade etti. Hastalar şimdi yasal düzenlemeyi umutla bekliyor olacak.Kaynak: Cumhurbaşkanının ücretsiz kanser ilacı açıklaması hastaları mutlu etti 

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Samsun'da idrar hastalıkları tedavi ediliyor

Samsun'da idrar hastalıkları tedavi ediliyor Samsun'da idrar hastalıkları tedavi ediliyor. Türkiye’de sadece birkaç merkezde uygulanan ve Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) de başarıyla yapılan sakral nöromodülasyon (pil ile idrar torbasının uyarılması) yöntemiyle idrar kaçırma ve idrar yapamama şikayeti olan hastalar tedavi ediliyor

Canan Karatay'dan korkutan açıklama: Uzun yaşamak istiyorsanız bal yemeyin

Canan Karatay'dan korkutan açıklama: Uzun yaşamak istiyorsanız bal yemeyin Canan Karatay'dan korkutan açıklama: Uzun yaşamak istiyorsanız bal yemeyin! Samsun'da Yaşam Boyu Sağlık isimli söyleşiye katılan Canan Karatay yaptığı açıklamayla korkuttu. Canan Karatay, ", “Ömrünüzün kısalmasını istemiyorsanız kesinlikle bal yemeyin. Bal ve pekmez benim gözümde sıvı şekerdir ve vücuda zararı vardır" dedi.

Vardiyalı çalışan kadınların çocukları olmayabilir

Vardiyalı çalışan kadınların çocukları olmayabilir Vardiyalı çalışan kadınların çocukları olmayabilir. Ağır fiziksel zorluklara sahip, gece ya da akşam çalışma gerektiren mesleklerde çalışan kadınların çocuğu olmayabilir.

Samsun Yargısı Kan Bağışlıyor kampanyası düzenlendi

Samsun Yargısı Kan Bağışlıyor kampanyası düzenlendi Samsun Yargısı Kan Bağışlıyor kampanyası düzenlendi. Samsun Adliyesinde düzenlenen “Samsun Yargısı Kan Bağışlıyor” kampanyası büyük ilgi gördü. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET