• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KANSER İLAÇLARI ARTIK ÜCRETSİZ OLACAK

Kanser ilaçları artık ücretsiz olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kanser ilaçlarının ücretsiz verilmesi konusunda talimat vermesi ve konuyu gündeme getirmesi kanser hastaları tarafından mutlulukla karşılandı. 

10 Kasım 2016 Perşembe 19:10
Kanser ilaçları artık ücretsiz olacak

Kanser ilaçları artık ücretsiz olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kanser ilaçlarının ücretsiz verilmesi konusunda talimat vermesi ve konuyu gündeme getirmesi kanser hastaları tarafından mutlulukla karşılandı.


Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir özel hastanenin açılış töreninde ilaç ücretleri konusunda açıklama yapmıştı. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan kanser ilaçlarının yurtdışından gelmesi veya yerli üretim olmasının önemsenmeden kanser ilaçlarının ücretsiz olması gerektiğini açıklamıştı. Bu açıklama kanser hastalarında ve yakınlarında başta olmak üzere tüm ülkede mutlulukla karşılandı.

 


Pek çok kanser ilacının ve kanser tedavisinin ücretlendirme politikası ülkemizde kanser hastalarını zor duruma sokuyor. Kanser hastaları kemoterapi ve radyoterapi ilaçlarının çok pahalı olmasından yakınıyor ve bu konuda devlet desteği istiyorlardı. 

 


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları kanser hastalarına bu konuda umut ışığı olmuş durumda. Özellikle maddi durumu iyi olmayan kanser hastalarının kanser ilaçlarının ücretsiz olması durumunda tedavi süreçleri kolaylaşacak.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kanser ilaçlarının ücretsiz olmasını gerektiğini belirttiği konuşmasının ardından Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli de konuyla ilgili konuşmuştu. Cumhurbaşkanına teşekkür eden Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli bunun son derece insani bir talep olduğunu belirtti. 

 


Canikli kanser hastalığıyla mücadele konusunda ilaçların ücretsiz olmasının önemli olduğunu, konuyla ilgili bakanlıkların gerekli çalışmayı yürüteceğini ifade etti. Hastalar şimdi yasal düzenlemeyi umutla bekliyor olacak.Kaynak: Cumhurbaşkanının ücretsiz kanser ilacı açıklaması hastaları mutlu etti 

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Dünyada ne kadar insan sigara içiyor?

Dünyada ne kadar insan sigara içiyor? Dünyada ne kadar insan sigara içiyor? Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) verilerine göre dünya genelinde sigara içenlerin sayısını 1 milyar 100 milyon. Yılda 6 milyon insan tütün tüketimi sebebiyle hayatını kaybetmekte. Sigaranın tüketicileri 2 noktadan vurduğunu belirten Kardiyoloji uzmanı Dr. Murat Şener, “Türkiye’de sigara içenlerin yarısı, sigaraya bağlı nedenlerle oluşan kalp damar hastalıları ve kanser sebebiyle ölüyor” dedi.

Sağlık Bakanlığı hastanede skandal haberlerine karşı harekete geçti

Sağlık Bakanlığı hastanede skandal haberlerine karşı harekete geçti. Sağlık Bakanlığı, medyada yer alan ‘Özel hastanede reflü ameliyatına giren genç hayatını kaybetti’ başlıklı haberlere ilişkin, adli soruşturmanın devam ettiğini ve soruşturma sonucunda gerekli olan idari ve yasal işlemlerin uygulanacağını bildirdi.

Samsun'da KİTAM bilimsel araştırma yapmak isteyenlere her türlü imkanı sunuyor

Samsun'da KİTAM bilimsel araştırma yapmak isteyenlere her türlü imkanı sunuyor Samsun'da KİTAM bilimsel araştırma yapmak isteyenlere her türlü imkanı sunuyor. Üç yıl önce kapılarını araştırmacılara açan Karadeniz İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi(KİTAM), bilimsel araştırma yapmak isteyenlere her türlü imkanı sunuyor.

Samsun'da Yeşil kartlı hastalar müjde: Sevksiz gelebilecekler

Samsun'da Yeşil kartlı hastalar müjde: Sevksiz gelebilecekler Samsun'da Yeşil kartlı hastalar müjde: Sevksiz gelebilecekler. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Erişkin Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Recep Sancak, yeşil kartlı hastaların herhangi bir devlet hastanesi sevki almadan direkt olarak hastanelerinde tüm branşlara muayene için başvuru haklarına sahip olduklarını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET