• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KAPATILAN HASTANEDEKİ HASTALAR MAĞDUR

Kapatılan hastanedeki hastalar mağdur! Türkiye genelinde kapatılan bir çok hastanede tedavi gören hastalar tedavileri yarım kaldı.

24 Temmuz 2016 Pazar 17:06
Kapatılan hastanedeki hastalar mağdur

Sağlık Bakanlığı, bazı özel sağlık kurum ve kuruluşlarının hazineye devir işlemlerinin başlatıldığını ve söz konusu hastanelerde tedavi olan hastaların kamu hastanelerine nakillerinin devam ettiğini açıkladı.
İlk OHAL kararnamesinin Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla birlikte 35 sağlık kuruluşu kapatıldı. Sağlık Bakanlığı söz konusu hastanelerde tedavi gören hastanelerle ilgili açıklama yaptı: 


TEDBİRLER ALINDI
"23 Temmuz 2016 Tarih ve 29779 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname gereği, bazı özel sağlık kurum ve kuruluşlarının hazineye devir işlemleri başlatılmıştır.
Bakanlığımız, bu kurumlardan hizmet alan vatandaşlarımızın sağlık hizmet sunumu ve hasta bakımı açısından mağduriyet yaşamamaları için gerekli tedbirleri almıştır. Söz konusu hastanelerde tedavi altında olan hastalarımızın da kamu hastanelerine nakilleri devam etmektedir."

Kapatılan hastaneler isimleri tam liste

ANKARA'DA KAPATILAN SAĞLIK KURULUŞLARI

Özel Gümüşiğne Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi Akpol Tıp Merkezi Gümüşiğne FTR Merkezi Nurlu Göz Hastanesi Sincan Bilgi Tıp Merkezi Turgut Özal Üniversitesi Dializ Merkezi Turgut Özel Üniversitesi S.U.A.M.

BURSA'DA KAPATILAN SAĞLIK KURULUŞLARI Özel Bahar Hastanesi Özel Rentıp Hastanesi

ERZURUM'DA KAPATILAN SAĞLIK KURULUŞLARI Özel Erzurum Şifa Hastanesi Özel Şifa Dializ Merkezi

İSTANBUL'DA KAPATILAN SAĞLIK KURULUŞLARI Özel Burç Genetik Hastalıkları Tanı Merkezi Fatih Üniversitesi Sema U.A. Merkezi Özel Donegen Genetik Hastalıkları Tanı Merkezi Özel İstanbul Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi

İZMİR'DE KAPATILAN SAĞLIK KURULUŞLARI İzmir Şifa Hastanesi Bornova Dializ Merkezi İzmir Şifa Hastanesi Bornova Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi

KAYSERİ'DE KAPATILAN SAĞLIK KURULUŞLARI Hacettepe FTR Merkezi Özel Kayseri Göz Hastanesi

KONYA'DA KAPATILAN SAĞLIK KURULUŞLARI Mevlana Üniversitesi Dializ Merkezi Mevlana Üniversitesi Hastanesi

KÜTAHYA'DA KAPATILAN SAĞLIK KURULUŞLARI Özel Kütahya Kent Hastanesi SAKARYA'DA KAPATILAN SAĞLIK KURULUŞLARI Özel Altınova Hastanesi

ŞANLIURFA'DA KAPATILAN SAĞLIK KURULUŞLARI Özel Anadolu Göz Hastalıkları Dal Merkezi Özel Baran Tıp Merkezi Özel Ailemiz Tıp Merkezi Özel Doğa Tıp Merkezi Özel Harranmed Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi  Özel Kurtuluş Dahiliye Dal Merkezi Özel OSM Ortadoğu Hastanesi Özel Ufuk Tıp Merkezi Özel Urfa FTR Dal Merkezi Özel Uzmanlar Tıp Merkezi


 

Kaynak: Hürriyet

DİĞER HABERLER

AIDS Türkiye’de son 10 yılda yüzde 450 artış gösterdi

AIDS Türkiye’de son 10 yılda yüzde 450 artış gösterdi AIDS Türkiye’de son 10 yılda yüzde 450 artış gösterdi. Türkiye’nin Ukrayna, Moldovya ve Rusya ile birlikte AIDS/HIV’li hasta sayısı artan ülkeler arasında ilk sırada yer aldığı belirtildi.

Medical Park Samsun Hastanesinden kısırlık nedenleri ile ilgili önemli açıklama

Medical Park Samsun Hastanesinden kısırlık nedenleri ile ilgili önemli açıklama Medical Park Samsun Hastanesinden kısırlık nedenleri ile ilgili önemli açıklama. Kısırlık neden olur. Medical Park Samsun Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Safiye Genç, kısırlık nedenleri ile ilgili açıklama yaptı.

Çocuk sahibi olacaklar dikkat! Kadınlar kaç yaşında doğum yapmalı

Çocuk sahibi olacaklar dikkat! Kadınlar kaç yaşında doğum yapmalı Çocuk sahibi olacaklar dikkat! Kadınlar kaç yaşında doğum yapmalı! Kısırlığın çiftler arasında gittikçe yaygınlaşan bir problem olduğunu belirten Op. Dr. Safiye Genç, çiftlerde kısırlığın biyolojik, psikososyal, ekonomik ve kültürel olarak önemli sorunlar oluşturduğunu söyledi.

Emine Çan: AIDS'e karşı tek çare tek eşlilik

Emine Çan: AIDS'e karşı tek çare tek eşlilik Emine Çan: AIDS'e karşı tek çare tek eşlilik! Samsun Halk Sağlığı Müdür Vekili Dr. Emine Çan, "HIV virüsüyle savaşmanın en etkili yolu, ondan korunmaktır. Tek çare tek eşliliktir” dedi. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET