• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA HORON TEPEREK ZAYIFLIYORLAR

Samsun'da horon teperek zayıflıyorlar! Karadeniz'de ilk defa özel bir spor merkezi tarafından başlatılan Zumba Horon yoğun ilgi görüyor. Spor merkezinde kadınlar ve erkekler horon teperek kilo veriyor.

20 Ekim 2016 Perşembe 10:07
Samsun'da horon teperek zayıflıyorlar

1990'larda dansçı ve koreograf Alberto “Beto” Perez tarafından Kolombiya'da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olan Zumba, Horon ile birleşti ve ortaya renkli görüntüler çıktı.

 

Günde 2 saat yapılan, spor,müzik ve eğlenceyi biraraya getiren Zumba Horon şimdiden kadınların vazgeçilmez zayıflama ve formda kalma programları arasına girdi.

 

Yaklaşık 450 kadının katıldığı programlarda Horon'un yanısıra çeşitli müzik türleri de programlar arasında yer alıyor. 

 

Fitness Eğitmeni Havva Yılmazoğlu: "Yaklaşık 450 kadınımıza merkezimizde hizmet veriyoruz. Dünya çapında müzik eşliğinde çeşitli danslarla zayıflama ve formda kalma uygulaması olarak bilinen Zumba'yı bölgemize uyarlayarak yeni bir akım başlatma hedefindeyiz. Kısa bir süre önce başlattığımız Zumba Horon uygulamamız özellikle kadınlardan yoğun ilgi gördü. Bundan sonraki süreçte uygularımız sıklık derecesini bir kademe arttırarak daha fazla kadınımızın bu uygulamadan istifade etmesini sağlayacağız" dedi.

 

Yılmazoğlu: "Bu uygulama ilk aşamada kadınlarımızın yaptığı bir uygulama olarak görünse de erkek müşterilerimizinde içinde bulunacağı yeni bir programı da açmayı planlıyoruz"diye konuştu.

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Vitamin hapları sağlıklı mı: Vitamin haplarının zararları neler

Vitamin hapları sağlıklı mı: Vitamin haplarının zararları neler Vitamin hapları sağlıklı mı: Vitamin haplarının zararları neler. Vitamin hapı kullananlar bu habere dikkat. Vitamin hapları tehlikeli mi. Vitamin hapları akciğer kanseri mi yapıyor. Vitamin hapları ile ilgili bilinmesi gerekenler haberimizde

Soğuk hava birçok ağız ve diş hastalıklarına yol açıyor

Soğuk hava birçok ağız ve diş hastalıklarına yol açıyor Soğuk hava birçok ağız ve diş hastalıklarına yol açıyor. Ağız ve diş sağlığının korunmasını için yapılması gerekenler. Diş fırçalaması nasıl yapılmalı. Diş fırçasının ıslatılması doğru mu. Soğuk havalarda diş eti kanaması ve sızlaması artıyor.

Türk bilim insanlarından tarihi keşif: Otizm artık...

Türk bilim insanlarından tarihi keşif: Otizm artık... Türk bilim insanlarından tarihi keşif: Otizm artık... Her 68 çocuktan 1’inde görülen otizmin tedavisi artık mümkün. Türk bilim insanları, otizm spektrum bozukluğuna neden olan “SLC7A5”isimli yeni bir gen keşfetti. Keşfedilen gen dikkat eksikliği, hiperaktivite ve epilepsi rahatsızlıklarının tedavilerine de yeşil ışık yaktı. Çocukları otizm olan Libya’dan ve Ankara’dan iki aile başvurdu. Dünyada ilk kez yapılan çalışma literatüre girdi.

Samsun'da rekor kan bağışının sırrını sordular

Samsun'da rekor kan bağışının sırrını sordular Samsun’da Maarif Hareketi kapsamında Gazipaşa İlkokulu'nun gerçekleştirdiği kan bağışı kampanyasında 106 ünite kan toplayarak rekor kırmasının sırrı belli oldu. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET