• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN ATAKUM İLÇESİNE 200 YATAKLI TAM TEŞEKKÜLÜ HASTANE YAPILACAK

Samsun Atakum ilçesine 200 yataklı tam teşekkülü hastane yapılacak. Samsun'un Atakum ilçe Belediyesi tarafından ilçeye 200 yataklı tam teşekküllü bir hastane kazandırılması için çalışmalar başlatıldı.

01 Mayıs 2017 Pazartesi 15:00
Samsun Atakum ilçesine 200 yataklı tam teşekkülü hastane yapılacak

Samsun'un Atakum ilçesinde sağlık yatırımları kapsamında Atakum Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Ek binasının 200 yataklı tam teşekküllü bir hastaneye dönülştürülmesi için çalışma başlatıldı. 

 

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi, ilçede 2017 Eylül ayında hizmete girecek olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Ek binasının 200 yataklı tam donanımlı bir hastaneye dönüştürmek istiyor. Bu kapsamda çalışmalarına başlayan Atakum Belediyesi, Atakum ilçesine 200 yataklı bir hastane kazandırmak istiyor.

 

 

Samsun'un denizi ve sahili ile bütünleşen ilçesi Atakum'a  devlet eli ile önemli bir sağlık yatırımının kazandırılması için harekete geçtiklerini açıklayan Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, Sağlık Bakanlığı'nın 200 yataklı tam donanımlı hastane taleplerine olumlu baktığını açıkladı. Atakum ilçesinde Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Binası'nın Eylül ayında hizmete gireceğini belirten Taşçı, verdiği bilgide, "Atakum ilçemize yakışan, tam teşekküllü bir hastanedir. Bu anlamda Eylül ayında hizmet vermeye başlayacak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum EK Hizmet Binasının, ek yapılarla birlikte 200 yataklı ve tam teşekküllü bir hastane olması için girişimlerde bulunduk. Sağlık Bakanlığı da tam teşekküllü hastane talebimize olumlu bakıyor. İlk ihaleleri yapılarak çalışmaları başlayan binanın, tam teşekküllü olabilmesi için, Mayıs ayında yapılacak ihalelerin kapsamı da bu doğrultuda belirlendi. Bu noktada bina tahsis süresinin 10 yıldan 25 yıla çıkması yönünde talep var. Biz de bu talebi meclisimize taşıyacağız. Atakum İlçesine devlet imkanlarıyla, tam teşekküllü bir hastane kazandırılması için, meclis üyelerimizin de bu talep karşısında olumlu oy kullanacaklarına inanıyorum. Sonuçta kazanan Atakum ve Atakumlular olacak. Türkiye’nin gözbebeği olan ilçemiz, hak ettiği devlet sağlık imkanlarına kavuşacak" dedi.

 

 

Öte yandan İshak Taşçı, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Süleyman Sırrı Kılıç ile birlikte hastane binası ve alanında incelemelerde bulundu Başkan Taşçı’nın, tam teşekküllü hastane girişimine Milletvekili Kırcalı, İl Başkanı Göksel ve Genel Sekreter Kılıç'tan da destek geldi.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da 32 kiloya ulaşan Yağız bebeğin tedavi masraflarını Samsun Valiliği karşılayacak

Samsun'da 32 kiloya ulaşan Yağız bebeğin tedavi masraflarını Samsun Valiliği karşılayacak Samsun'da 32 kiloya ulaşan Yağız bebeğin tedavi masraflarını Samsun Valiliği karşılayacak. Samsun'da 1.5 yaşında olmasına rağmen leptin hormonu eksikliği nedeniyle 32 kiloya ulaşan Yağız Bekte'nin tedavisini Samsun Valiliği karşılayacak.

Samsun'da lösemi hastası Ela Asel Senaç için aranan ilik İsrail'de bulundu

Samsun'da lösemi hastası Ela Asel Senaç için aranan ilik İsrail'de bulundu Samsun'da lösemi hastası Ela Asel Senaç için aranan ilik İsrail'de bulundu. Samsun'da lösemi tedavisi gören Ela Asel Senaç'a ilik müjdesi geldi.

Samsun'da emekli asker Hüseyin Yılmaz'ın bağışlanan organları 3 hastaya umut oldu

Samsun'da emekli asker Hüseyin Yılmaz'ın bağışlanan organları 3 hastaya umut oldu Samsun'da hayatını kaybeden emekli asker Hüseyin Yılmaz'ın böbrekleri Samsun'da organ bekleyen iki hastaya, karaciğeri ise Ankara'da bulunan bir hastaya nakledilecek. 

Dövme neden yapılır, istenmeyen dövme vücuttan nasıl silinir

Dövme neden yapılır, istenmeyen dövme vücuttan nasıl silinir Dövme neden yapılır, istenmeyen dövme vücuttan nasıl silinir. Son yıllarda özellikle genç kesim tarafından büyük ilgi gören kalıcı dövmeler zaman zaman sıkıntılara neden olabiliyor. 

KÖŞE YAZARLARI