• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ERDOĞAN TOK'TAN HEMŞEHRİ DERNEKLERİNE MİKRO MİLLİYETÇİLİK UYARISI

Erdoğan Tok'tan hemşehri derneklerine mikro milliyetçilik uyarısı. Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, mikro milliyetçilik uyarısında bulunarak, "Mikro milliyetçilik Samsunluluk ruhuna zarar veriyor" dedi.

03 Mayıs 2017 Çarşamba 21:13
Erdoğan Tok'tan hemşehri derneklerine mikro milliyetçilik uyarısı

Samsun'un İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, mikro milliyetçiliğe izin vermeyeceklerini açıkladı. Erdoğan Tok, kendisini ziyaret eden hemşehri dernekleri ile yaptığı görüşmede, mikro milliyetçilik yerine Samsunluluk ruhunun kullanılması gerektiğini vurguladı.  

 

Samsun'da bulunan hemşehri dernekleri için önceliğin Samsun olması gerektiğini söyleyen Erdoğan Tok,  "Samsun birçok ilden göç alan bir şehir ve en yoğun nüfusun yaşadığı ilçe olan İlkadım İlçemiz de dolayısıyla yoğun göç almış bir ilçe. Trabzon, Giresun, Ordu, Rize, Artvin, Gümüşhane, Amasya, Tokat gibi yakın şehirlerin yanı sıra büyük şehirlerden de çok sayıda göç almakta. Tam da bu noktada biz yöneticiler ve hemşehri derneklerinin en önemli sorumluluğu mikro milliyetçiliğe izin vermeden tüm vatandaşlarımızı Samsunlu olma bilinciyle donatarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektir" dedi.

 

 

Havza ve Köyleri Severler Derneği, İkizceliler Derneği, Gümüşhane Kelkit Özen Köyü Dernek üyeleri ve Gebililer Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerini makamında ağırlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mikro milliyetçilik anlayışının hemşehrilik ruhuna aykırı olduğunu da dile getirerek, "Hemşehri dernekleri Samsunluluk çatısı altında bir ve beraber olmalıdır" diye konuştu.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'un 19 Mayıs ilçesi sahilinde erkek cesedi bulundu

Samsun'un 19 Mayıs ilçesi sahilinde erkek cesedi bulundu Samsun'un 19 Mayıs ilçesi sahilinde erkek cesedi bulundu. Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde deniz kenarında cesedi bulunan şahsın 70 yaşındaki Mehmet Ali Yavuz olduğu tespit edildi.

Samsun'da cami müezzinini bıçaklayan şahıs şizofreni hastası çıktı

Samsun'da cami müezzinini bıçaklayan şahıs şizofreni hastası çıktı Samsun'un İlkadım ilçesi Fatih mahallesinde Fatih Cami müezzini İhsan Akoğlu'nu yüzünden ve karnından bıçaklayan şizofreni hastası Mehmet D. "Müezzini neden bıçakladınız" sorusuna ilginç bir yanıt verdi.

Hasan Togar: İşitme Engelliler Olimpiyatları Tekkeköy için büyük avantaj olacak

Hasan Togar: İşitme Engelliler Olimpiyatları Tekkeköy için büyük avantaj olacak Hasan Togar: İşitme Engelliler Olimpiyatları Tekkeköy için büyük avantaj olacak. Samsun'un Tekkeköy ilçe Belediyesi Başkanı Hasan Togar, İşitme Engelliler Olimpiyatlarının Tekeköy ilçesi için büyük bir avantaj olacağını açıkladı.

Samsun Atakum'da kırmızı ışıkta bekleyen LPG'li otomobil alev aldı

Samsun Atakum'da kırmızı ışıkta bekleyen LPG'li otomobil alev aldı Samsun Atakum'da kırmızı ışıkta bekleyen LPG'li otomobil alev aldı. Samsun'un Atakum ilçesi Atakent mevkisi televizyon istasyonu kavşağında LPG'li bir otomobil kırmızı ışıkta beklerken birden bire alev aldı. 

KÖŞE YAZARLARI