• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

OMÜ'DE MEZUNİYET TÖRENİNDE ÖĞRENCİLER İLGİNÇ DÖVİZLER TAŞIDI

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi mezuniyet törenine bazı mezun öğrenciler çocuklarıyla katılırken bazıları ise ilginç dövizler taşıdı.

20 Haziran 2016 Pazartesi 13:21
OMÜ'de mezuniyet töreninde öğrenciler ilginç dövizler taşıdı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi mezuniyet törenine bazı mezun öğrenciler çocuklarıyla katılırken bazıları ise ilginç dövizler taşıdı.


OMÜ Fen-Edebiyat Fakültesi 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni yapıldı. OMÜ Halı Saha’da gerçekleşen törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Menan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Gümüş, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Tapramaz, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 


Arkeoloji, biyoloji, coğrafya, felsefe, fizik, istatistik, kimya, matematik, psikoloji, sanat tarihi, sosyoloji, tarih, Türk dili ve edebiyat olmak üzere toplam 13 bölümden 900 civarında öğrenci mezun oldu.


Törenin açılış konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. Tapramaz, “Fen-Edebiyat Fakültesi, üniversitemizin en köklü fakültelerinden birisidir. 1975 yılında Fen ve Mühendislik Fakültesi adıyla 6 bölümle eğitime başlayan fakültemiz artık 13 bölümle eğitimini sürdürmektedir. Fakültemize 4 bin 500 öğrenci kayıtlıdır ve biz bugün 900 civarında öğrencimizi mezun etmekteyiz. Sevgili öğrencilerimiz eğitiminiz süresince sizleri zorlamış olabiliriz. Bu sizin daha iyi yetişmeniz içindir. Unutmayın gelecek artık sizlerindir” dedi.

 


Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mennan ise ailelere ve öğrencilere dönük yaptığı konuşmasında onlara seslenirken, “Sevgili aileler, en kıymetli varlıklarınızı OMÜ’ye güvenerek teslim ettiğiniz ve onların Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinden mezun olmasını sağladığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. Sevgili öğrencilerimiz, asıl hayatınız bundan sonra başlıyor. OMÜ’den mezun olmanın gururunu her zaman hissedin ve çok çalışmaktan hiç bir zaman yılmayın. Hepinizin kaderi ve yolu açık olsun” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Fen-Edebiyat Fakültesi’nin ilk üç derecesini paylaşan öğrenciler başarı belgelerini ve plaketlerini aldılar. Fakülte birincisi Tarih Bölümü öğrencisi Yeliz Bayrak plaketini Prof. Dr. Mennan, fakülte ikincisi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Medine Sinecek Prof. Dr. Gümüş, fakülte üçüncüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Mehmet Harşıt ise plaketini Prof. Dr. Tapramaz’ın elinden aldı.


“ANNEE BİTTİİİ”


Daha sonra 13 bölümün ilk üç derecesini paylaşan öğrencilere plaketleri ve başarı belgeleri verildi. Ardından da tüm öğrenciler başarı belgelerini öğretim üyelerinin ellerinden aldı. Bazı öğrenciler törene çocukları ile katılırken bazıları ise ellerinde ilginç dövizler taşıdı. Bir grup mezun öğrencinin “Annee Bittiii”, felsefe bölümü mezunlarının da küçük Emrah’ın “Unutabilsem” şarkısından alıntı yaparak “...Faydalar faydasız, imkanlar imkansız" yazan dövizler taşıması dikkat çekti.
Başarı belgelerini alan tüm öğrenciler keplerini havaya fırlatarak mezuniyeti kutladılar.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Bilinmeyen Samsun türküleri gün yüzüne çıkıyor

Bilinmeyen Samsun türküleri gün yüzüne çıkıyor Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Konservatuvarı, bilinmeyen veya unutulmuş kültürel ve sanatsal değerleri gün yüzüne çıkarıyor.

Samsun’da 8 DEAŞ şüphelisi adliyeye sevk edildi

Samsun’da 8 DEAŞ şüphelisi adliyeye sevk edildi Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan 1’i kadın 8 DEAŞ şüphelisi adliyeye sevk edildi.

Samsun'daki bu okuldan mezun olan işsiz kalmıyor

Samsun'daki bu okuldan mezun olan işsiz kalmıyor Yaptığı projelerle adından söz ettiren Samsun Sema Cengiz Büberci Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan öğrenciler işsizlik sorunu yaşamıyor.

Samsun'da kırsaldaki mahallelerin alt yapısına neşter

Samsun'da kırsaldaki mahallelerin alt yapısına neşter Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, kırsal kesimindeki mahallelerin alt yapısına neşter vurduklarını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET