• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ARABA SEDYEYLE ÇOCUKLAR AMELİYATA GÜLE OYNAYA GİDİYOR

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde ameliyathane sedyesinin araba şekline dönüştürülmesi sayesinde çocuklar, ameliyata güle oynaya gidiyor.

20 Ekim 2016 Perşembe 11:44
Samsun'da araba sedyeyle çocuklar ameliyata güle oynaya gidiyor

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Uzm. Dr. Alaittin Domaç, Türkiye'deki diğer çocuk hastanelerine örnek olacak bir projeye imza attı. Başhekim Domaç, çocukların ameliyat korkusunun önüne geçebilmek için ameliyathane sedyesinin etrafına araba modeli kaplama yaptırdı ve bu sayede çocukların ameliyat korkusunu yenip güle oynaya ameliyata gitmelerini sağladı. Bugün ilk kez kullanıma başlanılan araba sedye ile kasık fıtığı ameliyatına gitmek için serviste ameliyat saatini bekleyen 5 yaşındaki Caner Öztürk'ün heyecanı ve sevinci, uygulamanın ne kadar doğru olduğunu gözler önüne serdi. Araba sedyeye binip ameliyathaneye gidene kadar hastane koridorunda "vın vın" ve "düdüt düdüt" diyerek sevinç içinde ameliyata giden Caner Öztürk, çok mutlu olduğunu söyledi. 


Caner'in babası Ziyattin ile annesi Bedriye Öztürk, söz konusu uygulamanın diğer hastanelere de örnek olmasını isteyerek, "Caner ameliyat öncesi çok korkuyordu. Sedye arabayı görünce bütün korkusunu yendi. Bu uygulamadan dolayı Başhekim Alaittin Domaç'ı kutluyoruz" dediler.


Başhekim Uzm. Dr. Alaittin Domaç ise, "Hastane olarak böyle bir örnek projeyi uygulamak bizi mutlu etti. Çocuklar bizim geleceğimiz. Biz onların korkularını yenmek için hastanemizde çeşitli uygulamalar yapıyoruz. Bu da onlardan bir tanesi. Çocukları güle oynaya ameliyathaneye gönderiyoruz. Sonrasında taburcu olduklarında da onlara 'Cesur Çocuk' sertifikası veriyoruz. Çocuklar mutlu olunca bizler de mutlu oluyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Bilinmeyen Samsun türküleri gün yüzüne çıkıyor

Bilinmeyen Samsun türküleri gün yüzüne çıkıyor Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Konservatuvarı, bilinmeyen veya unutulmuş kültürel ve sanatsal değerleri gün yüzüne çıkarıyor.

Samsun’da 8 DEAŞ şüphelisi adliyeye sevk edildi

Samsun’da 8 DEAŞ şüphelisi adliyeye sevk edildi Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan 1’i kadın 8 DEAŞ şüphelisi adliyeye sevk edildi.

Samsun'daki bu okuldan mezun olan işsiz kalmıyor

Samsun'daki bu okuldan mezun olan işsiz kalmıyor Yaptığı projelerle adından söz ettiren Samsun Sema Cengiz Büberci Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan öğrenciler işsizlik sorunu yaşamıyor.

Samsun'da kırsaldaki mahallelerin alt yapısına neşter

Samsun'da kırsaldaki mahallelerin alt yapısına neşter Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, kırsal kesimindeki mahallelerin alt yapısına neşter vurduklarını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET