• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA KREDİ ÇEKEN ESNAFALARA İCRAYA TAKILMADAN YARDIM

Samsun Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, kredisini ödemekte zorlanan esnafları icraya düşürmeden gerekli kolaylığı göstermeye gayret ettiklerini söyledi.

23 Haziran 2016 Perşembe 14:35
Samsun'da kredi çeken esnafalara icraya takılmadan yardım

Samsun Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, kredisini ödemekte zorlanan esnafları icraya düşürmeden gerekli kolaylığı göstermeye gayret ettiklerini söyledi.

 

Kooperatif Başkanı Sinecek, zor durumda bulunan esnafların kredilerini ödemeleri konusunda kooperatif olarak gerekli mücadeleyi verdiklerini açıkladı. Esnafları icraya düşürmemek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini vurgulayan Başkan Sinecek, “6 aylık süre içerisinde esnafımıza faizli ve faizsiz kredi adı altında esnaflarımıza büyük orada bir kredi verdik. Bu kredilerin geri dönüşü her ne kadar sıkıntı olsa bile hiçbir zaman esnafımızı biz ne icralık duruma düşürüyoruz ne de onların sıkıntılarının yeniden artmasını sağlayacak bir yapı içerisinde oluyoruz. Samsun’da ki esnaflara verdiğimiz kredilerde şu ana kadar hızlı bir takibimiz yok. Biz esnaf ve sanatkarımızın her zaman yanında olduk yanında olmaya da devam edeceğiz. Hiç bir kooperatifimiz esnafı zor durumda bırakma ve onu icraya düşürme gibi bir lüksü yoktur. Çünkü bu esnaflarımız Türkiye’ye ‘Samsun esnafı icralık’ diye yansırsa diğer illerdeki alışveriş yaptığımız firmaların Samsun’a bakış açısı değişir. Biz Samsun esnafının dürüst olduğunu, borcuna sadık olduğunu, ahde vefalı olduğunu bir kez daha teyit ediyoruz. Biz esnafımızı icraya düşürmeden elimizden geldiği kadar gayret sarf ediyoruz. Kooperatiflerimiz bu konuda iyi durumdalar” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Sağlık sorunları Samsun’da konuşuldu

Sağlık sorunları Samsun’da konuşuldu Samsun Tabip Odası ve CHP Sağlık Komisyonu tarafından Samsun’da, "Türkiye’de Sağlık Ortamı ve Sorunlar" konulu panel düzenlendi.

Samsun'da kamyonetin altında baygın yatan genç, polise zor anlar yaşattı

Samsun'da kamyonetin altında baygın yatan genç, polise zor anlar yaşattı Samsun’un Bafra ilçesinde kamyonetin altında baygın yatan genç, polise zor anlar yaşattı.

Samsun'da zincirleme kaza: 4 yaralı

Samsun'da zincirleme kaza: 4 yaralı Samsun’da 3 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 4 kişi yaralandı.

Samsun'da Eylül ayında 5 işçi hayatını kaybetti

Samsun'da Eylül ayında 5 işçi hayatını kaybetti CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, İşçi Sağlığı ve Güvenliği Meclisi’nin (İSİG) Eylül ayında açıkladığı rapora göre Samsun’da 5 işçinin hayatını kaybettiğini, bu rakamın Samsun için yüksek olduğunu söyledi.

KÖŞE YAZARLARI