• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA KREDİ ÇEKEN ESNAFALARA İCRAYA TAKILMADAN YARDIM

Samsun Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, kredisini ödemekte zorlanan esnafları icraya düşürmeden gerekli kolaylığı göstermeye gayret ettiklerini söyledi.

23 Haziran 2016 Perşembe 14:35
Samsun'da kredi çeken esnafalara icraya takılmadan yardım

Samsun Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, kredisini ödemekte zorlanan esnafları icraya düşürmeden gerekli kolaylığı göstermeye gayret ettiklerini söyledi.

 

Kooperatif Başkanı Sinecek, zor durumda bulunan esnafların kredilerini ödemeleri konusunda kooperatif olarak gerekli mücadeleyi verdiklerini açıkladı. Esnafları icraya düşürmemek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini vurgulayan Başkan Sinecek, “6 aylık süre içerisinde esnafımıza faizli ve faizsiz kredi adı altında esnaflarımıza büyük orada bir kredi verdik. Bu kredilerin geri dönüşü her ne kadar sıkıntı olsa bile hiçbir zaman esnafımızı biz ne icralık duruma düşürüyoruz ne de onların sıkıntılarının yeniden artmasını sağlayacak bir yapı içerisinde oluyoruz. Samsun’da ki esnaflara verdiğimiz kredilerde şu ana kadar hızlı bir takibimiz yok. Biz esnaf ve sanatkarımızın her zaman yanında olduk yanında olmaya da devam edeceğiz. Hiç bir kooperatifimiz esnafı zor durumda bırakma ve onu icraya düşürme gibi bir lüksü yoktur. Çünkü bu esnaflarımız Türkiye’ye ‘Samsun esnafı icralık’ diye yansırsa diğer illerdeki alışveriş yaptığımız firmaların Samsun’a bakış açısı değişir. Biz Samsun esnafının dürüst olduğunu, borcuna sadık olduğunu, ahde vefalı olduğunu bir kez daha teyit ediyoruz. Biz esnafımızı icraya düşürmeden elimizden geldiği kadar gayret sarf ediyoruz. Kooperatiflerimiz bu konuda iyi durumdalar” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Bilinmeyen Samsun türküleri gün yüzüne çıkıyor

Bilinmeyen Samsun türküleri gün yüzüne çıkıyor Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Konservatuvarı, bilinmeyen veya unutulmuş kültürel ve sanatsal değerleri gün yüzüne çıkarıyor.

Samsun’da 8 DEAŞ şüphelisi adliyeye sevk edildi

Samsun’da 8 DEAŞ şüphelisi adliyeye sevk edildi Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan 1’i kadın 8 DEAŞ şüphelisi adliyeye sevk edildi.

Samsun'daki bu okuldan mezun olan işsiz kalmıyor

Samsun'daki bu okuldan mezun olan işsiz kalmıyor Yaptığı projelerle adından söz ettiren Samsun Sema Cengiz Büberci Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan öğrenciler işsizlik sorunu yaşamıyor.

Samsun'da kırsaldaki mahallelerin alt yapısına neşter

Samsun'da kırsaldaki mahallelerin alt yapısına neşter Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, kırsal kesimindeki mahallelerin alt yapısına neşter vurduklarını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET