• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN ATAKUM'DA LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR İÇİN BİR SAATTE 600 LİRA TOPLANDI

Atakum Belediyesi’ne bağlı Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi’nin gönüllü çocuk ekibi, lösemili çocuklar için yaptıkları bilekliklerden 600 TL toplayarak LÖSAM’a bağışladılar.

25 Haziran 2016 Cumartesi 17:01
Samsun Atakum'da lösemili çocuklar için bir saatte 600 lira toplandı

Atakum Belediyesi’ne bağlı Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi’nin gönüllü çocuk ekibi, lösemili çocuklar için yaptıkları bilekliklerden 600 TL toplayarak LÖSAM’a bağışladılar.


Atakum Belediyesi Yalı Cafe önünde kurulan Ramazan Sokağı’nda Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi gönüllü çocuk ekibi, lösemili çocuklarla birlikte Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Vakfı’na (LÖSAM) destek için bileklik dizip sattılar. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptıkları bileklikleri satan 58 çocuk, bir saat içerisindeki bütün bileklikleri satıp 600 TL para kazandılar ve bu parayı da LÖSAM’ın hesabına aktardılar.


Etkinlik hakkında bilgi veren Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı, “Atakum ilçesindeki değişik okullardan sosyal başarısı yüksek 4’üncü ve 5’ini sınıf öğrencileri okul müdürleri tarafından belirlenerek Atakum Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerine dahil ediliyorlar. Buradaki çocuklarımız yani özgeler ve canlar bizimle 6 aydır bu tür sosyal sorumluluk projeleri içerisinde yer alıyorlar. Lösemili çocuklarla birlikte miniklerimiz Ramazan ayı boyunca yaptıkları bileklikleri satarak, gelirini de LÖSAM’ın hesabına aktaracaklar. Buradaki amacımız akran eğitimdir. Çünkü çocukların sosyal projeleri çevrelerine duyurmaları ve diğer çocuklara örnek olmalarını amaçlıyoruz. En önemli amacımız ise, çocuklarımızı bilgisayar ortamında kaldırıp, sanat ortamlardan uzaklaştırıp, gerçek hayatın içerisinde olmalarını sağlamak istiyoruz. Bu çocuklar yetim, hasta ve mülteci çocuklarla bir araya geldi. Ramazan sokağına gelen vatandaşlarımız da bu standımıza çok fazla ilgi gösterdi. Halkın çok büyük talebi oldu. Ayrıca Ramazan Sokağımızda dezavantajlı derneklere ücretsiz stant evleri veriliyor” dedi.


Daha sonra standı Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsun Valiliği Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatma Dursun Atalay ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun standı ziyaret etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Bilinmeyen Samsun türküleri gün yüzüne çıkıyor

Bilinmeyen Samsun türküleri gün yüzüne çıkıyor Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Konservatuvarı, bilinmeyen veya unutulmuş kültürel ve sanatsal değerleri gün yüzüne çıkarıyor.

Samsun’da 8 DEAŞ şüphelisi adliyeye sevk edildi

Samsun’da 8 DEAŞ şüphelisi adliyeye sevk edildi Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan 1’i kadın 8 DEAŞ şüphelisi adliyeye sevk edildi.

Samsun'daki bu okuldan mezun olan işsiz kalmıyor

Samsun'daki bu okuldan mezun olan işsiz kalmıyor Yaptığı projelerle adından söz ettiren Samsun Sema Cengiz Büberci Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan öğrenciler işsizlik sorunu yaşamıyor.

Samsun'da kırsaldaki mahallelerin alt yapısına neşter

Samsun'da kırsaldaki mahallelerin alt yapısına neşter Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, kırsal kesimindeki mahallelerin alt yapısına neşter vurduklarını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET