• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMULAŞ KIŞ UYGULAMASINA GEÇİYOR

Samsun’da okulların açılması ve güz dönemi başlangıcı ile beraber tramvay ve ekspres hatlarında yarından itibaren kış sefer programları uygulanmaya başlanacak.

14 Eylül 2016 Çarşamba 17:25
SAMULAŞ kış uygulamasına geçiyor

Tramvay ve ekspres hatlarında kış uygulamasına geçecek olan SAMULAŞ’tan yapılan açıklamada, “Yeni eğitim sezonun başlaması ve güz dönemi başlangıcı ile beraber hareketlenmesi beklenen şehir içi ulaşımda toplu taşımada meydana gelecek ulaşım taleplerine cevap verebilmek adına Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. tramvay ve ekspres ve ring hatlarında 15 Eylül 2016 Perşembe gününden itibaren kış sefer programları uygulanmaya başlanacak. Yapılan yeni düzenleme ile kış uygulaması kapsamında 15 Eylül 2016 Perşembe gününden itibaren Tramvaylar yoğun saatlerde 5 dakikada bir hareket etmeye başlayacak. Ayrıca yaz döneminde 01.00 olan son tramvay hareket saati yapılan düzenleme ile 23.45 olarak değiştirildi. Yine 15 Eylül 2016 Perşembe gününden itibaren Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ)-Belediyeevleri arası hizmet veren E1-Ekspres otobüslerin servis sıklığı arttırılarak yoğun saatlerde 8 dakikada bir karşılıklı ekspres hareketi sağlanacaktır. Yaz döneminde 23.30 olan son E1 Ekspres otobüs hareket saati ise yeni uygulamada 23.00 olarak değiştirildi. Daha önce sadece yaz uygulamalarında SAMULAŞ A.Ş. ile özel halk otobüsleri tarafından ortak işletilen Taflan-Belediyeevleri arası hizmet veren E2-Ekspres otobüslerinin işletimi kış uygulamasında da SAMULAŞ A.Ş. ile özel halk otobüsleri tarafından ortak işletilmeye devam edecek. Yaz uygulamasında 22.00 olan E2 son hareket saati 20.00 olarak değiştirildi. E2-Ekspres otobüsleri 07.00-20.00 arası saat başı Taflan ve Belediyeevleri'nden karşılıklı olarak hareket edecek. Ring seferlerinde ise sadece R9-Demirkent-Tokatlıoğlu ring hattında ilave sefer eklenirken, diğer ringlerde herhangi bir program değişikliği yapılmamıştır” denildi.


Açıklamada ayrıca tramvay, ekspres ve ringlere ait detaylı sefer programlarına Tramvay gazetesinden ve SAMULAŞ A.Ş.’nin resmi internet sitesi www.samulas.com.tr'den ulaşılabileceği belirtildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

ulaşım problemi..

rıfat sami hasanoğlu
15 Eylül 2016 Perşembe 00:26

sn. başkan, biz dereköyde yaşayanların ulaşımda mağduriyetimizi nezaman çözeceksiniz.taflana kadar gelen ekspres otobüsün dereköye kadar gelmesini istiyoruz..Derköy halkı adına. saygılarımızla...

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden çiftçiye 300 bin TL’lik destek

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden çiftçiye 300 bin TL’lik destek Samsun Büyükşehir Belediyesi, kırsalda ekonomiyi canlandırmak amacıyla çiftçi ve üreticiye büyük destek sağlıyor.

Yerli tramvay Bursa’dan Samsun'a yola çıktı

Yerli tramvay Bursa’dan Samsun'a yola çıktı Samsun Büyükşehir Belediyesi hafif raylı sistem hattının Gar-Tekkeköy arası ikinci etap yapımı kapsamında Samulaş tarafından işletilecek olan 8 adet yerli tramvayın bir tanesinin yapımı tamamlanarak Bursa’dan Samsun’a doğru yola çıktığı açıklandı.

Yusuf Ziya Yılmaz: Kültürlerin yaşatılması güçlü ekonomiden geçiyor

Yusuf Ziya Yılmaz: Kültürlerin yaşatılması güçlü ekonomiden geçiyor 152 yıllık bir Çerkes serüveni olan “Bir Kafkasya Masalı Nart Ateşi” gösterisini izleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Kültürlerin yaşatılmasının yolu iktisaden güçlü bir ülke olmaktan geçiyor” dedi.

Samsun’da bıçaklı saldırı: 3 yaralı

Samsun’da bıçaklı saldırı: 3 yaralı Samsun’da bıçaklı saldırıya uğrayan 3 kişi yaralandı.

KÖŞE YAZARLARI