• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMULAŞ KIŞ UYGULAMASINA GEÇİYOR

Samsun’da okulların açılması ve güz dönemi başlangıcı ile beraber tramvay ve ekspres hatlarında yarından itibaren kış sefer programları uygulanmaya başlanacak.

14 Eylül 2016 Çarşamba 17:25
SAMULAŞ kış uygulamasına geçiyor

Tramvay ve ekspres hatlarında kış uygulamasına geçecek olan SAMULAŞ’tan yapılan açıklamada, “Yeni eğitim sezonun başlaması ve güz dönemi başlangıcı ile beraber hareketlenmesi beklenen şehir içi ulaşımda toplu taşımada meydana gelecek ulaşım taleplerine cevap verebilmek adına Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. tramvay ve ekspres ve ring hatlarında 15 Eylül 2016 Perşembe gününden itibaren kış sefer programları uygulanmaya başlanacak. Yapılan yeni düzenleme ile kış uygulaması kapsamında 15 Eylül 2016 Perşembe gününden itibaren Tramvaylar yoğun saatlerde 5 dakikada bir hareket etmeye başlayacak. Ayrıca yaz döneminde 01.00 olan son tramvay hareket saati yapılan düzenleme ile 23.45 olarak değiştirildi. Yine 15 Eylül 2016 Perşembe gününden itibaren Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ)-Belediyeevleri arası hizmet veren E1-Ekspres otobüslerin servis sıklığı arttırılarak yoğun saatlerde 8 dakikada bir karşılıklı ekspres hareketi sağlanacaktır. Yaz döneminde 23.30 olan son E1 Ekspres otobüs hareket saati ise yeni uygulamada 23.00 olarak değiştirildi. Daha önce sadece yaz uygulamalarında SAMULAŞ A.Ş. ile özel halk otobüsleri tarafından ortak işletilen Taflan-Belediyeevleri arası hizmet veren E2-Ekspres otobüslerinin işletimi kış uygulamasında da SAMULAŞ A.Ş. ile özel halk otobüsleri tarafından ortak işletilmeye devam edecek. Yaz uygulamasında 22.00 olan E2 son hareket saati 20.00 olarak değiştirildi. E2-Ekspres otobüsleri 07.00-20.00 arası saat başı Taflan ve Belediyeevleri'nden karşılıklı olarak hareket edecek. Ring seferlerinde ise sadece R9-Demirkent-Tokatlıoğlu ring hattında ilave sefer eklenirken, diğer ringlerde herhangi bir program değişikliği yapılmamıştır” denildi.


Açıklamada ayrıca tramvay, ekspres ve ringlere ait detaylı sefer programlarına Tramvay gazetesinden ve SAMULAŞ A.Ş.’nin resmi internet sitesi www.samulas.com.tr'den ulaşılabileceği belirtildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

ulaşım problemi..

rıfat sami hasanoğlu
15 Eylül 2016 Perşembe 00:26

sn. başkan, biz dereköyde yaşayanların ulaşımda mağduriyetimizi nezaman çözeceksiniz.taflana kadar gelen ekspres otobüsün dereköye kadar gelmesini istiyoruz..Derköy halkı adına. saygılarımızla...

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Bilinmeyen Samsun türküleri gün yüzüne çıkıyor

Bilinmeyen Samsun türküleri gün yüzüne çıkıyor Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Konservatuvarı, bilinmeyen veya unutulmuş kültürel ve sanatsal değerleri gün yüzüne çıkarıyor.

Samsun’da 8 DEAŞ şüphelisi adliyeye sevk edildi

Samsun’da 8 DEAŞ şüphelisi adliyeye sevk edildi Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan 1’i kadın 8 DEAŞ şüphelisi adliyeye sevk edildi.

Samsun'daki bu okuldan mezun olan işsiz kalmıyor

Samsun'daki bu okuldan mezun olan işsiz kalmıyor Yaptığı projelerle adından söz ettiren Samsun Sema Cengiz Büberci Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan öğrenciler işsizlik sorunu yaşamıyor.

Samsun'da kırsaldaki mahallelerin alt yapısına neşter

Samsun'da kırsaldaki mahallelerin alt yapısına neşter Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, kırsal kesimindeki mahallelerin alt yapısına neşter vurduklarını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET