• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, SAMSUN AYVACIK'TA CHP'NİN İTİRAZINA TEPKİ GÖSTERDİ

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'un Ayvacık ilçesine yaptığı ziyarette, CHP'nin 16 Nisan referandum seçim sonuçlarına yaptığı itirazı eleştirdi.

22 Nisan 2017 Cumartesi 12:50
Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 16 Nisan referandum seçimlerinin ardından Samsun'a gelerek gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleri kapsamında Ayvacık ilçesine giderek partililere ve vatandaşlara teşekkür etti.

 

Samsun'un Ayvacık ilçesine sabah saatlerinde bir ziyaret gerçekleştiren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, burada yaptığı açıklamada CHP'nin 16 Nisan seçim sonuçlarına yönelik yaptığı itiraza tepki gösterdi. 

 


Bakan Çağatay Kılıç, yapılan halk oylamasında milletin kararını verdiğine dikkat çekerek, "Milli iradenin kararının verildiği sandıktan ‘evet çıktı. Bu kesin bir sonuçtur. İnşallah YSK’da yakın zamanda bunun resmi açıklamasını yapacaktır. Ve böylece 16 Nisan’da yapışan halk oylaması bitmiş olacaktır. YSK itirazları değerlendirdi ve hepsini reddetti. Şimdi kesin sonucu bekliyoruz. Bu arada ‘CHP Danıştay’a, YSK adıyla dava açılabilinir’ diyor. Onlar biraz uçuyor. YSK’nın kararları anayasal güvence altındadır. Tartışmaya açık değildir. Kesin sonuçtur. Neyi peşindesiniz anlamıyorum? ‘Nasıl acaba kafaları bulandırabilirim? Neresinden acaba insanları farklı düşüncelere sevk edebiliriz? Huzur ortamını nasıl bozabiliriz?’ Bırakın bu işleri Allah aşkına. İki saatte meclisten çekilme kararı aldılar sonra geri dönme kararı. Ne yaptıklarını da bilmiyorlar. Gerçekten. Birisi açıklama yapıyor; ‘meclisten çekileceğiz’ diyor. İki Saat sonra haber geliyor; ‘meclisten çekilmeyeceğiz’ diyor. Bir karar verin. Bu milletin sandıkta ortaya koymuş oldukları sonuca tanıyorum demek millete büyük hakarettir. Biz hep bunu söyledik. Yedi kere kaybettin, sekizi de kaybetti. Bakalım bundan sonra ne olacak CHP’ye. Kendi içerisindeki bölünmüşlüğü ve çalışamamanın getirdiği o parçalanmayı örtmek için saldırıp duruyorlar. Yapmayın. İşinize bakın. Millete hizmet edin. Milletin yanında yer alın. Samimi olun" dedi.

 

 


Referandum seçim sürecinde CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un 'Denize dökeriz' şeklinde ki açıklamalarına da değinen Çağatay Kılıç, Ayvacık ilçesinde yaptığı konuşmada şunları dile getirdi.

 

"Yok denize dökecekmiş, öbürü süpürecekmiş. Bunlar ne yapıyor ya? Seçim sonuçları açıklandı diyorlar ki, tanımıyoruz. Neyi tanımıyorsunuz ya? Milleti mi tanımıyorsunuz. Sen milleti tanımazsan, millet sizi hiç tanımaz. Biz birlik ve beraberlik içerisinde inşallah geleceğe yürüyeceğiz. Cumhurbaşkanımız bu işe başlarken halk oylamasıyla ilgili yola çıkarken ne dedi, seçimden, sandıktan, çıkan sonuç başımızın üstündedir. Milletin üzerinde söz yoktur, sandıktan ne çıkarsa biz ona eyvallah deriz dedi.  Ve böyle oldu. Biz hep şunu söylüyoruz, kararı millet verecek. Millet kararını verdi elhamdülillah. Ayvacık tam verdi. Demokrasilerde seçime gidilir, çoğunluğu alan bu işi kazanır. Bunun tartışması yok. Neyi tartışıyorlar ben anlamıyorum. Şimdi ABD’deki bir seçimde de böyle bir tartışma olmuştu. Geçmişte Bush ile Al Gore, yakın zamanda Trump ile Clinton. İngiltere’de ne oldu? İngiltere çok az bir farkla Avrupa Birliği’nden çıkma kararı aldı. Bitti bak işte işlemlere başlladılar. Kimse dedi mi öyle aldı böyle aldı. Türkiye’de çok az bir farkla siyasi yasaklar kalktı ondan sonra Türkiye’de çok farklı şeyler oldu. Süleyman Demirel’e cumhurbaşkanlığına kadar giden yol açıldı. Rahmetli Ecevit başbakanlık yolunu aldı. Bunların hepsi yasaklıydı. Ne oldu? Olmaz mı dedik? Yok. Dolayısıyla bir buçuk milyona yakın oy farkı var. Samsun nüfusundan şu anda fazla. Örneği böyle verelim. İnsanların zihninde otursun. Samsun nüfusundan fazla bir oy farkıyla evet çıktı. Hadi buyurun. Dolayısıyla bu iş bitmiştir. İşimize bakalım. Hedeflerimiz var. 2023, 2053, 2071 yapılacak işlerimiz var. Konuşmamız lazım. Başbakanımız ne diyor; ‘laf üstüne laf değil, iş üstüne iş koymamız lazım.’ Cumhurbaşkanımız ne diyor; ‘hedeflerimiz büyük koşacağız.’ Daha terör örgütleriyle mücadelemiz var. Fetöylei diğer terör örgütleriyle. Bunların silip atacağız. Onlara uluslar arası anlamda da destek verenler de tekrar ortaya çıkıyor. Paçavralarla resim verenler, daha önce ziyaret yapıp internette paylaşım yapanlar. Sonra gidip seçim gözlemciliği yapanlar. Siz önce gidin de kendi ülkenizdeki sıkıntılarla uğraşın. Bizim ülkemiz cennet gibi bir ülke. Biz milletimizle memleketimizle biriz beraberiz."

 

 

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç'ın Ayvacık ilçesine yaptığı ziyarette AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, AK Parti Ayvacık İlçe Teşkilatı üyeleri hazır bulundu. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Fuat Köktaş Aydınlık Gazetesi'nin Adil Öksüz haberi ile ilgili flaş açıklamalar yaptı

Fuat Köktaş Aydınlık Gazetesi'nin Adil Öksüz haberi ile ilgili flaş açıklamalar yaptı AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, FETÖ firarisi Adil Öksüz ile ilgili Aydınlık Gazetesinde yayınlanan haber ile ilgili flaş açıklamalar yaptı.

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 23 Nisan 2017 Pazar günü kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajda, "23 Nisan dünya üzerinde benzeri bulunmayan milli bayramımızdır" dedi.

Çiğdem Karaaslan 'Bu İş Bitmedi' diyenlere seslendi: Bu iş bitti nokta koyuyoruz

Çiğdem Karaaslan 'Bu İş Bitmedi' diyenlere seslendi: Bu iş bitti nokta koyuyoruz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 16 Nisan referandum seçim sonuçları için 'Bu iş bitmedi' diyenlere seslenerek, "Bu iş bitti nokta koyuyoruz" dedi.

Bakan Çağatay Kılıç Samsun'da CHP'ye yüklendi: Mızıkcılık yapma

Bakan Çağatay Kılıç Samsun'da CHP'ye yüklendi: Mızıkcılık yapma Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,16 Nisan referandum seçimi sonrası teşekkür ziyaretleri kapsamında geldiği Samsun'da CHP'ye yüklenerek, "Seçimi kaybedip mızıkcılık yapma" dedi.

KÖŞE YAZARLARI