• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

BİNALİ YILDIRIM FETÖ OPERASYONLARINDAN İŞ DÜNYASININ TEDİRGİN OLMAMASINI İSTEDİ

Binali Yıldırım FETÖ operasyonlarından iş dünyasının tedirgin olmamasını istedi. Başbakan Binali Yıldırım, sürek avına çıkmadıklarını belirterek, FETÖ operasyonlarından iş adamları ve tüccarların endişe etmesine gerek olmadığını söyledi.

06 Ağustos 2016 Cumartesi 21:30
Binali Yıldırım FETÖ operasyonlarından iş dünyasının tedirgin olmamasını istedi

Binali Yıldırım FETÖ operasyonlarından iş dünyasının tedirgin olmamasını istedi. Başbakan Binali Yıldırım, sürek avına çıkmadıklarını belirterek, FETÖ operasyonlarından iş adamları ve tüccarların endişe etmesine gerek olmadığını söyledi. 

 

Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ/PDY operasyonları nedeniyle iş dünyasının tedirgin olmaması gerektiğini belirterek, "İşini namusu ile yapan, karışık işlere bulaşmamış iş adamlarımız, tüccarımız endişe etmesine gerek yok. Biz bir sürek avına çıkmadık. Biz neyi nasıl yapacağımızı çok iyi biliyoruz, yaşın yanında kuru da yanmayacak” dedi.

 

26 Ağustos’ta açılacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde incelemelerde bulunan Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün 26 Ağustos’ta açılacağını hatırlatan Yıldırım, “Birçok ülkeden devlet başkanları, hükümet başkanları da bu açılışa davetli. Muazzam bir eser. Bu sadece bir köprü değil, 4 şerit gidiş, 4 şerit geliş olmak üzere toplam 8 şerit. Ortasında bir de tren yolu var. Dolayısıyla 10 şeridi bulan dünyanın en geniş açıklığına sahip köprüsü. Bir başka özelliği de kule yüksekliği de 322 metre ile dünyadaki en yüksek köprü. Köprünün birçok ilkleri var. Sadece bir ulaşım aracı değil aynı zamanda kimliği olan bir mühendislik değeri olan proje. Köprünün devamında ana yollarda ve katılım yolları ile birlikte toplam 217 kilometre otoyol var” diye konuştu.

 

Projenin Kuzey Marmara Otoyolu olarak adlandırılması gerektiğini söyleyen Başbakan Yıldırım, “İstanbul’un Fatih Sultan Mehmet Köprüsü TEM otoyoluna bağlanıyor, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü E-5’e bağlanıyor, Yavuz Sultan Selim Köprüsü de boğazın en Kuzeyinden giderek İstanbul’un en dış çevre yolunu oluşturuyor. Bu ne demek Avrupa yakasından Kınalı’dan giren bir araç, Anadolu yakasından Sultanbeyli, Kurtköy’ü geçtikten sonra doğru Osmangazi Köprüsü’nden Bursa ve İzmir’e devam edebilecek. Buna ilaveten yine 3. Havalimanı’ndan itibaren Mahmutbey’e bağlantı olacak. Yakında inşaatına başlanacak 180 kilometrelik devamı var Kınalı’ya. Burada da Anadolu yakasında Kurtköy’den Akyazı’ya bağlanacak. Önümüzdeki yıllarda bunlar da tamamlandığında doğu batı istikametinde 3 ayrı otoyol olacak” şeklinde konuştu.

 

“FETÖ/PDY terör örgütü ülkemize zarar vermeye gayret etse de milletimizin sağlam iradesi ile bunların üstesinden geldik” diyen Yıldırım, köprünün yapımında emeği geçen Ulaştırma Bakanlığı çalışanlarına, Karayolları Genel Müdürlüğü çalışanlarına ve yüklenici firma çalışanlarına teşekkür etti.

 

“Ekonomi Rusya krizinden ne kadar etkilendiyse, darbe girişiminden de o kadar etkilendi”


Gazetecilerin soruları üzerine Türk ekonomisinin dimdik ayakta olduğunu söyleyen Yıldırım, “Ekonomimiz dimdik ayakta. Rusya ile uçak krizi olduğu zaman ekonomik göstergelerde ne kadar değişim olduysa, bu hain darbe teşebbüsten sonra da o kadar oldu. Dolayısıyla Türk ekonomisi, bankacılık sistemi, bu çok büyük olayda hiç tınmadı bile. Tıkır tıkır sistem çalıştı. Borsa’yı bombaladılar, tahrip ettiler ama Pazartesi günü hiçbir şey olmamış gibi borsa faaliyete başladı. Hatta merkez bankası piyasaya nakit verme ihtiyacı bile duymadı. Vatandaşlar ilk gün 2.5 milyarlık dolar bozdurdu, bankalara yatırdı. Bugüne kadar ise 11 milyar dolar bozduruldu. Vatandaşa sadece bu hain darbe girişimini bastırmakta kalmadı, Türk ekonomisinin de darbeden etkilenmemesi için gereken her türlü katkıyı sağladı. Böyle bir millet dünyada yok. Aziz Türk milletinin ferdi olmaktan bir kez daha gurur duydum” ifadelerini kullandı.

 

"Biz sürek avına çıkmadık"


Başbakan Yıldırım bir gazetecinin “FETÖ operasyonlarının iş dünyasına tedirgin ettiği yönünde haberler var. Bunları nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusu üzerine şunları söyledi: “Terör örgütleri ile alışveriş, bunlarla destek olan, bunlarla iç içe girip suçlarına ortak olan kim varsa biz bunları biliyoruz. Tek tek biliyoruz. Bunların sayısı da çok değil. Dolayısıyla işini namusu ile yapan, karışık işlere bulaşmamış iş adamlarımız, tüccarımız endişe etmesine gerek yok. Biz bir sürek avına çıkmadık. Biz canımızı yakan 239 şehidimizi verdiğimiz, bu hain darbeyi bu ülkede yapmaya çalışan FETÖ terör örgütünün mensupları ile ilgileniyoruz. Bunun dışındaki vatandaşlarımızın endişe etmesine gerek yok. Burada kimler var. Asker içerisinde asker elbisesi giymiş rütbeli teröristler rütbesiz terörist haline geldiler. Polis içinde, bürokrasi içinde, yargı içinde bunlar tek tek belli. Hepsi tespit edilip gereği yapılıyor. İş aleminde de var. Onları da biliyoruz. Onların terör örgütüne finans sağlamak için ne kadar yanlış, ne kadar karışık işler içerisine girdiklerini biliyoruz. Düzgün çalışan, namusu ile işini gücünü yapan, terör örgütüne bulaşmamış ama hasbelkader onlara mal vermiş iş yapmış, bunların endişe etmesine gerek yok. Bunlarla ilgili bir takibatımız olmaz. Elimizde liste var, bunların iş alemindeki temsilcileri belli, bunlara yoğunlaşılacak. Türkiye’de 700 binin üzerinde firma var. Bunları sayısı çok az binler bile değil daha az sayıda. İş alemini tedirgin olacağı bir şey yok. Biz neyi nasıl yapacağımızı çok iyi biliyoruz, yaşın yanında kuru da yanmayacak.” 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Atakum Belediye meclisi kampa girdi

Atakum Belediye meclisi kampa girdi Atakum Belediye meclisi kampa girdi. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Atakum Belediyesinin AK Parti, CHP ve MHP’li Meclis Üyeleri, Ilgaz’da eğitim kampı gerçekleştirdi. Başkan Taşçı, “Son derece verimli bir eğitim programı geçirdik. Yasalar, görev ve yetkiler noktasında önemli değerlendirmelerde bulunduk. Hızımıza daha hız katacağız” dedi.

Tufan Akcagöz, Samsunlu Kayseri gazisi Mehmet Kilit'i ziyaret etti

Tufan Akcagöz, Samsunlu Kayseri gazisi Mehmet Kilit'i ziyaret etti Tufan Akcagöz, Samsunlu Kayseri gazisi Mehmet Kilit'i ziyaret etti. CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, 17 Aralık'ta Kayseri Komando Tugay Komutanlığı´ndan izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yönelik gerçekleşen bombalı saldırıda ağır yaralanan Samsunlu asker Mehmet Kilit'i, Salıpazarı İlçesi Avut köyündeki evinde ziyaret etti.

Hasan Togar: AK Gençlik ile gurur duyuyorum

Hasan Togar: AK Gençlik ile gurur duyuyorum Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Sevgi tekkesi sosyal tesislerinde düzenlenen programda AK Parti İlçe Gençlik Kolları ile bir araya geldi.

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Sahaf etkinliğinde

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Sahaf etkinliğinde CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Sahaf etkinliğinde. CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Canik Belediyesi tarafından düzenlenen 1.Sahaf Günleri etkinliğine katıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET