• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CHP 16 NİSAN REFERANDUM SEÇİM SONUCU İÇİN AİHM'E BAŞVURACAK

CHP 16 Nisan referandum seçim sonucu için AİHM'e başvuracak. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 16 Nisan referandum seçiminde mühürsüz oyların geçerli sayılması ile ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) başvuracak.

26 Nisan 2017 Çarşamba 18:56
CHP 16 Nisan referandum seçim sonucu için AİHM'e başvuracak

CHP, 16 Nisan'da yapılan referandum seçim sonuçlarına yönelik itirazlarını sürdürüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, halk oylaması seçim sonuçları ile ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuru yapacaklarını açıkladı. 

 

16 Nisan'da yapılan halk oylaması seçiminin ardından Yüksek Seçim Kurulu'nun mühürsüz oyları geçerli sayması sonrası harekete geçen CHP'nin seçim sonuçlarına yaptığı itiraz red edilmişti. CHP itirazının red edilmesi sonrası Danıştay'a da başvurarak itirazda bulunmuş ancak bu itirazda red edilmişti. 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, CHP MYK toplantısı sırasında yaptığı açıklamada 16 Nisan referandum seçim sonuçları ile ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuracaklarını açıkladı. 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Böke,  16 Nisan'da yapılan referandum seçimi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Mühürsüz bir seçimin ardından, gayrimeşru bir referandum sonucuyla karşı karşıyayız. Bütün vatandaşlarımızın hakkını, hukukunu savunmak bizim için önceliktir. Bu sebeple önümüzdeki dönemde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvuru yapacağımızı paylaşmak istiyorum." dedi.
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Fuat Köktaş Aydınlık Gazetesi'nin Adil Öksüz haberi ile ilgili flaş açıklamalar yaptı

Fuat Köktaş Aydınlık Gazetesi'nin Adil Öksüz haberi ile ilgili flaş açıklamalar yaptı AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, FETÖ firarisi Adil Öksüz ile ilgili Aydınlık Gazetesinde yayınlanan haber ile ilgili flaş açıklamalar yaptı.

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 23 Nisan 2017 Pazar günü kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajda, "23 Nisan dünya üzerinde benzeri bulunmayan milli bayramımızdır" dedi.

Çiğdem Karaaslan 'Bu İş Bitmedi' diyenlere seslendi: Bu iş bitti nokta koyuyoruz

Çiğdem Karaaslan 'Bu İş Bitmedi' diyenlere seslendi: Bu iş bitti nokta koyuyoruz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 16 Nisan referandum seçim sonuçları için 'Bu iş bitmedi' diyenlere seslenerek, "Bu iş bitti nokta koyuyoruz" dedi.

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'un Ayvacık ilçesine yaptığı ziyarette, CHP'nin 16 Nisan referandum seçim sonuçlarına yaptığı itirazı eleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI