• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CHP ATAKUM İLÇE BAŞKANI CEMİL DEVECİ'DEN 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

CHP Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci'den 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili açıklama. CHP Atakum İlçe Başkanı Av. Cemil Deveci, Türkiye'de darbe girişimi yapılması ile ilgili açıklamada bulundu.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 14:22
CHP Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci'den 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi Atakum İlçe Başkanı Av. Cemil Deveci,15 Temmuz 2016 Cuma gecesi yapılan darbe girişimine tepki göstererek, "Türk solu demokratik sürece tüm gücüyle destek verecektir" açıklaması yaptı.

 

CHP Atakum İlçe Başkanı Av. Cemil Deveci, Türkiye'de darbe girişimi yapılması ile ilgili açıklamada bulundu. CHP Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci, yaptığı açıklamada CHP'liler ve CHP örgütlerinin demokrasi nöbetinde olduğunu vuruladı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci, 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Askeri ve sivil darbeye, demokrasi dışı her türlü kalkışmaya, gerici tutucu düşünce ve eylemlere karşı tutumumuz ilkeseldir ve varlık nedenimizdir. Bu gün herkes kaybetmiş, Türkiye kaybetmiştir. TSK'de kaybetmiştir. Baskıcı hukuk dışı anlayış terkedilmeli, Demokratik Hukuk Devleti, parlamentonun öncülüğünde, yargının denetiminde yeniden tesis edilmelidir. CHP'liler, CHP örgütleri, demokratik kitle örgütleri, solcular demokrasi ve hukuk cephesinde, demokrasi nöbetindedirler... Demokrasiye inanmayanlar, devleti demokratikleştiremezler... Parlamento, üzerindeki partici siyaset baskısından kurtulmalı, bağımsızlaşmalı ve sürece el koymalıdır. Türk solu böyle bir demokratik sürece tüm gücüyle destek verecektir.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

AK Parti Milletvekili Usta, 28 Şubat konulu program düzenledi

AK Parti Milletvekili Usta, 28 Şubat konulu program düzenledi AK Parti Milletvekili Usta, 28 Şubat konulu program düzenledi. AK Parti Konya Milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta, 28 Şubat’ın kendileri için bir hak mücadelesi ve her yönüyle örnek alınması gereken bir direniş olduğunu söyledi. 

Samsun'un Canik ilçe Belediyesi'nden Bi Dolu Medya konferansı

Samsun'un Canik ilçe Belediyesi'nden Bi Dolu Medya konferansı Samsun'un Canik ilçe Belediyesi'nden Bi Dolu Medya konferansı. Canik Belediyesi tarafından daha önce "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" etkinlikleri kapsamında düzenlenmesi planlanan, ancak kar yağışı nedeniyle ertelenen "Bi' Dolu Medya" konulu konferansta ünlü sunucu Mehmet Aydın ve ünlü DJ Hopdedik Ayhan Cumartesi günü Samsunlularla buluşacak.

Başbakan Yıldırım: Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı başka hiç bir partide yok

Başbakan Yıldırım: Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı başka hiç bir partide yok Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen projelerin toplu açılış törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın genel başkan yardımcısı olarak sorumlu olduğu Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı'nın başka hiç bir partide olmadığını söyledi.

CHP Samsun, Yüksek Seçim Kurulu'na gidiyor

CHP Samsun, Yüksek Seçim Kurulu'na gidiyor CHP Samsun, Yüksek Seçim Kurulu'na gidiyor. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Yüksek Seçim Kurulu'nun, 20.02.2017 tarihli ve 131 sayılı kararına itiraz edeceklerini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET