• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ'DEN SILA AÇIKLAMASI

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'den Sıla açıklaması! CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Olağanüstü hâl bahane edilerek fikir ve sanat özgürlükleri askıya alınamaz" dedi.

12 Ağustos 2016 Cuma 11:35
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'den Sıla açıklaması

 

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Dostlar Tiyatrosu’nun İstanbul Kadıköy Lisesi bahçesindeki tarihi Mahmut Muhtar Paşa Konağı’nda sahnelenen “Güneşin Sofrasında Nazım ile Brecht” adlı oyunun gösteriminin, güvenlik tedbiri kapsamında iptal edilmesinden sonra vaka olarak sanatçı Sıla'nın konserlerinin yasaklandığını görüyoruz. Olağanüstü hâl bahane edilerek fikir ve sanat özgürlükleri askıya alınamaz" dedi.

 

Akcagöz, "Her ne kadar, 1983 tarihli 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11 inci maddesinin ek yaptırımları, olağanüstü hal ilanında, “konserlerin, sahne oyunlarının ve gösterilen filmlerinin denetlenmesini, gerektiğinde durdurulmasını veya yasaklanmasını” öngörse de, Sıla'nın Yenikapı mitingine, 'bu şova alet olmayacağım' diyerek gitmemesi sonrasında bu kararın verilmesi, alınan kararın maksatlı olduğunu göstermektedir. Ohal, suistimal edilmektedir. 15 Temmuz'dan sonraki talebimiz, yasaklarla değil özgürlüklerle anılmaktadır. Konserler yasaklanarak toplum cezalandırılmamalı ve böyle basit bir mesele yüzünden insanlar kutuplaştırılmamalıdır" şeklinde konuştu.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Fuat Köktaş, Salıpazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı

Fuat Köktaş, Salıpazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı Fuat Köktaş, Salıpazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, partisinin Salıpazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katılarak, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte kavgaların, pazarlıklarla düşürülen hükümetlerin, istikrasızlığın, karamsarlığın Türkiye’sine bir daha dönmeyeceğiz. Hükümet kurulmama sorunu olmayacak, hükümete güven oyunu milletimiz verecek" dedi.

Tufan Akcagöz, Çerkes Derneklerini ziyaret etti

Tufan Akcagöz, Çerkes Derneklerini ziyaret etti Tufan Akcagöz, Çerkes Derneklerini ziyaret etti. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Adige Kültür Derneği ve Samsun Abhaz Derneği'ni ziyaret etti.

Fuat Köktaş, Samsun Ondokuz Mayıs Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti

Fuat Köktaş, Samsun Ondokuz Mayıs Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti Fuat Köktaş, Samsun Ondokuz Mayıs Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ondokuz Mayıs Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Tufan Akcagöz: Barzani'nin rüyaları gerçek oldu

Tufan Akcagöz: Barzani'nin rüyaları gerçek oldu CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, özel uçağıyla ve beraberindeki heyetle birlikte Atatürk Havalimanına indiği esnada, Atatürk Havalimanı’nda bulunan Devlet Konukevi'nin önündeki bayrak direklerinde Türk ve Irak bayraklarının yanı sıra, sözde Kürdistan bayrağının da asılmasını eleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET