• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ'DEN SILA AÇIKLAMASI

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'den Sıla açıklaması! CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Olağanüstü hâl bahane edilerek fikir ve sanat özgürlükleri askıya alınamaz" dedi.

12 Ağustos 2016 Cuma 11:35
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'den Sıla açıklaması

 

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Dostlar Tiyatrosu’nun İstanbul Kadıköy Lisesi bahçesindeki tarihi Mahmut Muhtar Paşa Konağı’nda sahnelenen “Güneşin Sofrasında Nazım ile Brecht” adlı oyunun gösteriminin, güvenlik tedbiri kapsamında iptal edilmesinden sonra vaka olarak sanatçı Sıla'nın konserlerinin yasaklandığını görüyoruz. Olağanüstü hâl bahane edilerek fikir ve sanat özgürlükleri askıya alınamaz" dedi.

 

Akcagöz, "Her ne kadar, 1983 tarihli 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11 inci maddesinin ek yaptırımları, olağanüstü hal ilanında, “konserlerin, sahne oyunlarının ve gösterilen filmlerinin denetlenmesini, gerektiğinde durdurulmasını veya yasaklanmasını” öngörse de, Sıla'nın Yenikapı mitingine, 'bu şova alet olmayacağım' diyerek gitmemesi sonrasında bu kararın verilmesi, alınan kararın maksatlı olduğunu göstermektedir. Ohal, suistimal edilmektedir. 15 Temmuz'dan sonraki talebimiz, yasaklarla değil özgürlüklerle anılmaktadır. Konserler yasaklanarak toplum cezalandırılmamalı ve böyle basit bir mesele yüzünden insanlar kutuplaştırılmamalıdır" şeklinde konuştu.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz'den AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel'e çağrı

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz'den AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel'e çağrı CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'e seslenerek, "Samsun kamuoyu önünde yerel ve genel gündemi tartışalım ve konuşalım" dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok:  AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur! İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kastamonu’da 2-4 Aralık tarihlerinde üç gün boyunca devam edecek olan AK Parti 3. Yerel Yönetimler Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

Samsun'da CHP'den Medyada Algı Yönetimi ve Dezenformasyon konferansı

Samsun'da CHP'den Medyada Algı Yönetimi ve Dezenformasyon konferansı Samsun'da CHP'den Medyada Algı Yönetimi ve Dezenformasyon konferansı! Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanlığı tarafından "Medyada Algı Yönetimi ve Dezenformasyon" adlı konferans düzenlendi. 

Veysel Eroğlu, Çağatay Kılıç ile birlikte Samsun'da 28 adet tesisin temelini atacak

Veysel Eroğlu, Çağatay Kılıç ile birlikte Samsun'da 28 adet tesisin temelini atacak Veysel Eroğlu, Çağatay Kılıç ile birlikte Samsun'da 28 adet tesisin temelini atacak. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'a yapacakları ziyarette 175 milyon lira yatırım bedelli 28 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET