• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ'DEN SILA AÇIKLAMASI

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'den Sıla açıklaması! CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Olağanüstü hâl bahane edilerek fikir ve sanat özgürlükleri askıya alınamaz" dedi.

12 Ağustos 2016 Cuma 11:35
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'den Sıla açıklaması

 

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Dostlar Tiyatrosu’nun İstanbul Kadıköy Lisesi bahçesindeki tarihi Mahmut Muhtar Paşa Konağı’nda sahnelenen “Güneşin Sofrasında Nazım ile Brecht” adlı oyunun gösteriminin, güvenlik tedbiri kapsamında iptal edilmesinden sonra vaka olarak sanatçı Sıla'nın konserlerinin yasaklandığını görüyoruz. Olağanüstü hâl bahane edilerek fikir ve sanat özgürlükleri askıya alınamaz" dedi.

 

Akcagöz, "Her ne kadar, 1983 tarihli 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11 inci maddesinin ek yaptırımları, olağanüstü hal ilanında, “konserlerin, sahne oyunlarının ve gösterilen filmlerinin denetlenmesini, gerektiğinde durdurulmasını veya yasaklanmasını” öngörse de, Sıla'nın Yenikapı mitingine, 'bu şova alet olmayacağım' diyerek gitmemesi sonrasında bu kararın verilmesi, alınan kararın maksatlı olduğunu göstermektedir. Ohal, suistimal edilmektedir. 15 Temmuz'dan sonraki talebimiz, yasaklarla değil özgürlüklerle anılmaktadır. Konserler yasaklanarak toplum cezalandırılmamalı ve böyle basit bir mesele yüzünden insanlar kutuplaştırılmamalıdır" şeklinde konuştu.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Osman Genç: Cumhuriyet tarihinin en büyük fırsatı

Osman Genç: Cumhuriyet tarihinin en büyük fırsatı Vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni anlatan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Yeni hükümet sistemi Türkiye’nin önünü açacak. 16 Nisan'da yapılacak olan referandum ülkemiz ve milletimiz için Cumhuriyet tarihinin en büyük fırsatıdır" dedi.

MHP'li Erhan Usta, Samsun Ayvacık'ta Evet'i anlattı

MHP'li Erhan Usta, Samsun Ayvacık'ta Evet'i anlattı MHP'li Erhan Usta, Samsun Ayvacık'ta Evet'i anlattı.MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ve MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, beraberinde ki heyet ile referandum çalışmalarını Ayvacık İlçesi’nde gerçekleştirdikleri bir dizi ziyaret programı ile sürdürdü. 

Tufan Akcagöz: Gurbetçilerimiz mağdur ediliyor

Tufan Akcagöz: Gurbetçilerimiz mağdur ediliyor Tufan Akcagöz: Gurbetçilerimiz mağdur ediliyor. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Samsun Çarşamba Havaalanı'nın 1 Ağustos'tan itibaren, tadilat gerekçesiyle ve 3 ay süre ile hizmete kapatılacak olması nedeniyle, yurt dışında yaşayan vatandaşlardan yoğun şekilde şikayet aldıklarını belirtti.

Çiğdem Karaaslan: Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacak

Çiğdem Karaaslan: Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacak Çiğdem Karaaslan: Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacak. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Yakakent İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında "16 Nisan'da egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacak" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET