• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ'DEN SILA AÇIKLAMASI

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'den Sıla açıklaması! CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Olağanüstü hâl bahane edilerek fikir ve sanat özgürlükleri askıya alınamaz" dedi.

12 Ağustos 2016 Cuma 11:35
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'den Sıla açıklaması

 

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Dostlar Tiyatrosu’nun İstanbul Kadıköy Lisesi bahçesindeki tarihi Mahmut Muhtar Paşa Konağı’nda sahnelenen “Güneşin Sofrasında Nazım ile Brecht” adlı oyunun gösteriminin, güvenlik tedbiri kapsamında iptal edilmesinden sonra vaka olarak sanatçı Sıla'nın konserlerinin yasaklandığını görüyoruz. Olağanüstü hâl bahane edilerek fikir ve sanat özgürlükleri askıya alınamaz" dedi.

 

Akcagöz, "Her ne kadar, 1983 tarihli 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11 inci maddesinin ek yaptırımları, olağanüstü hal ilanında, “konserlerin, sahne oyunlarının ve gösterilen filmlerinin denetlenmesini, gerektiğinde durdurulmasını veya yasaklanmasını” öngörse de, Sıla'nın Yenikapı mitingine, 'bu şova alet olmayacağım' diyerek gitmemesi sonrasında bu kararın verilmesi, alınan kararın maksatlı olduğunu göstermektedir. Ohal, suistimal edilmektedir. 15 Temmuz'dan sonraki talebimiz, yasaklarla değil özgürlüklerle anılmaktadır. Konserler yasaklanarak toplum cezalandırılmamalı ve böyle basit bir mesele yüzünden insanlar kutuplaştırılmamalıdır" şeklinde konuştu.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

TBMM'de Gültan Kışanak gerilimi: HDP'liler salonu terketti

TBMM'de Gültan Kışanak gerilimi: HDP'liler salonu terketti TBMM'de Gültan Kışanak gerilimi: HDP'liler salonu terketti! TBMM 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu'nda yaşanan tartışma üzerine HDP milletvekilleri salonu terk etti.

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel’den istişare toplantısı

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel’den istişare toplantısı AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Samsun İlçe Başkanları ile bir araya geldi. Göksel, “15 Temmuz’da gösterdiğimiz birlik ve beraberliği, her alanda ve her koşulda göstermeliyiz” dedi

Taner Tekin: Tüm teşkilatlarımız uyum içerisinde çalışıyor

Taner Tekin: Tüm teşkilatlarımız uyum içerisinde çalışıyor MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, "Tüm teşkilatlarımız bir ahenk içerisine uyum içerisinde çalışıyor" dedi. 

Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı

Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı! CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz "Tarikat olsanız bin defa yardım ederlerdi. Cemaat olsanız, yardım kampanyası başlatırlardı, paraya boğarlardı. Ama adı Kazım Koyuncu Kültür Merkezi olunca görmezden geliyorlar" dedi.

KÖŞE YAZARLARI