• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ GENÇLERE DERS VERDİ

Samsunlu gençlere anayasa dersi veren CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, nayasa'nın bir toplumsal sözleşme olduğunu ve kolektif mutabakat ile kabul edilen temel kanun niteliği olduğunu vurguladı.

12 Ekim 2016 Çarşamba 10:06
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz gençlere ders verdi

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kılcal damar örgütlenmesi olarak nitelediği CHP Halk-Lis üyesi öğrencilere Anayasa Hukuku dersi verdi. 

 

Anayasa'nın bir toplumsal sözleşme olduğunu ve kolektif mutabakat ile kabul edilen temel kanun niteliğini hatırlatan Tufan Akcagöz, "Bugün Anayasa değişikliği yeniden gündemde. Ancak her zamanki gibi, hükümet bu konuda da güven vermiyor. İşine gelmediği zaman Anayasa ve hukuk tanımayan; Anayasa Mahkemesi kararlarına saygı duymayan bir siyasi iradenin Anayasa değişikliği yapacak olması başlı başına endişe verici. CHP, elinden geldiğince tüm hukuksuzlukların üzerine gidiyor." dedi. Toplumun içindeki tüm siyasi katmanların, Anayasa'nın oluşumuna katkı vermesi gerektiğini dile getiren CHP Samsun İl Başkanı, " Bunun aksi, tek taraflı bir irade işi olur ki; bu, Anayasa'nın mutabakat niteliğine aykırı olur." dedi. 

 

Toplumsal düzeni sağlamak için, öncelik olarak iç barışın mutlaka sağlanması gerektiğini ifade eden Tufan Akcagöz, " Kamu güvenliği ve hukuk güvenliği de oldukça önemlidir. İnsanlar yaşarken, alırken, satarken, insanlarla ilişki içinde olurken kendilerini hukuk güvenliği içinde hissetmezlerse, devletin güvenilir yanı zedelenir. Bir araştırma yapılsın, ülkede kim hangi devlet kurumuna ne kadar güveniyor? Devletin en güvenilir dediğimiz kurumları, Amerikan tandanslı bir terör örgütü tarafından adeta işgal edilmiş durumda. " dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok

Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok. Başbakan Binali Yıldırım, Afyonkarahisar’da düzenlenen 25. Değerlendirme ve İstişare Toplantısı'da FETÖ terör örgütü ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması! Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde yapılan sistem tartışmalarını çok olumlu bulduğunu belirterek, "Türk siyaseti artık bu konuları konuşabilecek tartışabilecek yetkinliğe ulaşmıştır. İnşallah 80 milyon el ele vererek, hiç kimsenin dışlanmadığı, hiç kimsenin ötekileştirmediği geleceğin Türkiye'sini beraber kuracağız" dedi.

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Sevda Erdan Kılıç ve CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çarşamba ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti

Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti! AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ı makamında ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI