• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ GENÇLERE DERS VERDİ

Samsunlu gençlere anayasa dersi veren CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, nayasa'nın bir toplumsal sözleşme olduğunu ve kolektif mutabakat ile kabul edilen temel kanun niteliği olduğunu vurguladı.

12 Ekim 2016 Çarşamba 10:06
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz gençlere ders verdi

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kılcal damar örgütlenmesi olarak nitelediği CHP Halk-Lis üyesi öğrencilere Anayasa Hukuku dersi verdi. 

 

Anayasa'nın bir toplumsal sözleşme olduğunu ve kolektif mutabakat ile kabul edilen temel kanun niteliğini hatırlatan Tufan Akcagöz, "Bugün Anayasa değişikliği yeniden gündemde. Ancak her zamanki gibi, hükümet bu konuda da güven vermiyor. İşine gelmediği zaman Anayasa ve hukuk tanımayan; Anayasa Mahkemesi kararlarına saygı duymayan bir siyasi iradenin Anayasa değişikliği yapacak olması başlı başına endişe verici. CHP, elinden geldiğince tüm hukuksuzlukların üzerine gidiyor." dedi. Toplumun içindeki tüm siyasi katmanların, Anayasa'nın oluşumuna katkı vermesi gerektiğini dile getiren CHP Samsun İl Başkanı, " Bunun aksi, tek taraflı bir irade işi olur ki; bu, Anayasa'nın mutabakat niteliğine aykırı olur." dedi. 

 

Toplumsal düzeni sağlamak için, öncelik olarak iç barışın mutlaka sağlanması gerektiğini ifade eden Tufan Akcagöz, " Kamu güvenliği ve hukuk güvenliği de oldukça önemlidir. İnsanlar yaşarken, alırken, satarken, insanlarla ilişki içinde olurken kendilerini hukuk güvenliği içinde hissetmezlerse, devletin güvenilir yanı zedelenir. Bir araştırma yapılsın, ülkede kim hangi devlet kurumuna ne kadar güveniyor? Devletin en güvenilir dediğimiz kurumları, Amerikan tandanslı bir terör örgütü tarafından adeta işgal edilmiş durumda. " dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

AB Komisyonu Heyeti, TBMM'ye misafir oldu

AB Komisyonu Heyeti, TBMM'ye misafir oldu AB Komisyonu heyeti, bugün TBMM’ye misafir oldu. AB Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri Genel Direktör Yardımcısı Maciej Popowski ve heyeti, Türkiye-AB ilişkileri, anayasa değişikliği önerileri, referandum ve olağanüstü hal konularında partilerin temsilcileriyle ayrı ayrı görüşmelerde bulundu.

Tufan Akcagöz: FETÖ'ye bu cesareti hükümet verdi

Tufan Akcagöz: FETÖ'ye bu cesareti hükümet verdi Tufan Akcagöz: FETÖ'ye bu cesareti hükümet verdi. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, 22/23 Ekim 2016 tarihinde Sinop'ta düzenlenen eğitici eğitimi programına katılan partililere sertifikalarını takdim etti.

HDP'li vekil Figen Yüksekdağ'a şok! Milletvekilliği düştü

HDP'li vekil Figen Yüksekdağ'a şok! Milletvekilliği düştü HDP'li vekil Figen Yüksekdağ'a şok! Milletvekilliği düştü. HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliği düştüHalkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliği düştü.

Hasan Tofar: Samsun'un Tekkeköy ilçesi gür bir sesle EVET diyecek

Hasan Tofar: Samsun'un Tekkeköy ilçesi gür bir sesle EVET diyecek Hasan Tofar: Samsun'un Tekkeköy ilçesi gür bir sesle EVET diyecek. Tekkeköy Belediyesi Kültür Binası Şehit Ömer Halis Demir salonunda Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen eski Genel Başkanı, Ak Parti Ankara Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu'nun sunumuyla 15 Temmuz, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve yeni Türkiye konulu konferans düzenlendi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET