• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ GENÇLERE DERS VERDİ

Samsunlu gençlere anayasa dersi veren CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, nayasa'nın bir toplumsal sözleşme olduğunu ve kolektif mutabakat ile kabul edilen temel kanun niteliği olduğunu vurguladı.

12 Ekim 2016 Çarşamba 10:06
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz gençlere ders verdi

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kılcal damar örgütlenmesi olarak nitelediği CHP Halk-Lis üyesi öğrencilere Anayasa Hukuku dersi verdi. 

 

Anayasa'nın bir toplumsal sözleşme olduğunu ve kolektif mutabakat ile kabul edilen temel kanun niteliğini hatırlatan Tufan Akcagöz, "Bugün Anayasa değişikliği yeniden gündemde. Ancak her zamanki gibi, hükümet bu konuda da güven vermiyor. İşine gelmediği zaman Anayasa ve hukuk tanımayan; Anayasa Mahkemesi kararlarına saygı duymayan bir siyasi iradenin Anayasa değişikliği yapacak olması başlı başına endişe verici. CHP, elinden geldiğince tüm hukuksuzlukların üzerine gidiyor." dedi. Toplumun içindeki tüm siyasi katmanların, Anayasa'nın oluşumuna katkı vermesi gerektiğini dile getiren CHP Samsun İl Başkanı, " Bunun aksi, tek taraflı bir irade işi olur ki; bu, Anayasa'nın mutabakat niteliğine aykırı olur." dedi. 

 

Toplumsal düzeni sağlamak için, öncelik olarak iç barışın mutlaka sağlanması gerektiğini ifade eden Tufan Akcagöz, " Kamu güvenliği ve hukuk güvenliği de oldukça önemlidir. İnsanlar yaşarken, alırken, satarken, insanlarla ilişki içinde olurken kendilerini hukuk güvenliği içinde hissetmezlerse, devletin güvenilir yanı zedelenir. Bir araştırma yapılsın, ülkede kim hangi devlet kurumuna ne kadar güveniyor? Devletin en güvenilir dediğimiz kurumları, Amerikan tandanslı bir terör örgütü tarafından adeta işgal edilmiş durumda. " dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da Anayasaya hayır diyen MHP İlkadım İlçe Başkanı görevden alındı

Samsun'da Anayasaya hayır diyen MHP İlkadım İlçe Başkanı görevden alındı Samsun'da MHP İlkadım İlçe Başkanı Ali Korkmaz, sosyal medyada Anayasaya 'Hayır' dediği için görevden alındı.

Samsun'un Kavak ilçesinde 2 buçuk yılda 7 park yapıldı

Samsun'un Kavak ilçesinde 2 buçuk yılda 7 park yapıldı Samsun'un Kavak ilçesinde 2 buçuk yılda 7 park yapıldı. Samsun'un Kavak ilçe Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu Kavak'a 2,5 yılda 7 park kazandırdıklarını söyledi.

CHP Samsun Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ı andı

CHP Samsun Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ı andı CHP Samsun Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ı andı. CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, 24 Ocak 1993 tarihinde evinin önünde uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu ve 24 Ocak 2001 tarihinde görev başındayken öldürülen Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'ın ölüm yıl dönümü sebebiyle bir açıklama yaptı.

Tufan Akcagöz: Sandıktan hayır çıkar

Tufan Akcagöz: Sandıktan hayır çıkar Tufan Akcagöz: Sandıktan hayır çıkar. CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Cumhuriyet Halk Partisi Emek bürosu bileşenleri ile bir araya geldi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET