• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ GENÇLERE DERS VERDİ

Samsunlu gençlere anayasa dersi veren CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, nayasa'nın bir toplumsal sözleşme olduğunu ve kolektif mutabakat ile kabul edilen temel kanun niteliği olduğunu vurguladı.

12 Ekim 2016 Çarşamba 10:06
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz gençlere ders verdi

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kılcal damar örgütlenmesi olarak nitelediği CHP Halk-Lis üyesi öğrencilere Anayasa Hukuku dersi verdi. 

 

Anayasa'nın bir toplumsal sözleşme olduğunu ve kolektif mutabakat ile kabul edilen temel kanun niteliğini hatırlatan Tufan Akcagöz, "Bugün Anayasa değişikliği yeniden gündemde. Ancak her zamanki gibi, hükümet bu konuda da güven vermiyor. İşine gelmediği zaman Anayasa ve hukuk tanımayan; Anayasa Mahkemesi kararlarına saygı duymayan bir siyasi iradenin Anayasa değişikliği yapacak olması başlı başına endişe verici. CHP, elinden geldiğince tüm hukuksuzlukların üzerine gidiyor." dedi. Toplumun içindeki tüm siyasi katmanların, Anayasa'nın oluşumuna katkı vermesi gerektiğini dile getiren CHP Samsun İl Başkanı, " Bunun aksi, tek taraflı bir irade işi olur ki; bu, Anayasa'nın mutabakat niteliğine aykırı olur." dedi. 

 

Toplumsal düzeni sağlamak için, öncelik olarak iç barışın mutlaka sağlanması gerektiğini ifade eden Tufan Akcagöz, " Kamu güvenliği ve hukuk güvenliği de oldukça önemlidir. İnsanlar yaşarken, alırken, satarken, insanlarla ilişki içinde olurken kendilerini hukuk güvenliği içinde hissetmezlerse, devletin güvenilir yanı zedelenir. Bir araştırma yapılsın, ülkede kim hangi devlet kurumuna ne kadar güveniyor? Devletin en güvenilir dediğimiz kurumları, Amerikan tandanslı bir terör örgütü tarafından adeta işgal edilmiş durumda. " dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Çiğdem Karaaslan, Çarşamba'da gençlerle buluştu

Çiğdem Karaaslan, Çarşamba'da gençlerle buluştu Çiğdem Karaaslan, Çarşamba'da gençlerle buluştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, ''18 madde içinde toplumun hedef alınan bir tek kesimi var o da gençler'' dedi.

Tufan Akcagöz: Millet elindeki anahtarı tek kişiye vermez

Tufan Akcagöz: Millet elindeki anahtarı tek kişiye vermez Tufan Akcagöz: Millet elindeki anahtarı tek kişiye vermez. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Çiftlik esnafıyla bir araya geldi. Akcagöz, Refarandum çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Murat İkiz'den toplu açılış töreninde referandum mesajı

Murat İkiz'den toplu açılış töreninde referandum mesajı Murat İkiz'den toplu açılış töreninde referandum mesajı. Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Mahalle ziyaretlerinde bulunarak halk oylamasına ilişkin çalışmalarını sürdürüyor. İkiz vatandaşları 28 Mart günü Samsun’da gerçekleşecek olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka’da sesleneceği toplu açılış törenine davet etti.

Tufan Akcagöz: Ayvacık'ta okullarda propaganda yapılıyor

Tufan Akcagöz: Ayvacık'ta okullarda propaganda yapılıyor Tufan Akcagöz: Ayvacık'ta okullarda propaganda yapılıyor. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, AKP tarafından Samsun'da, seçim kanununa muhalefet edildiğini ve referandum sürecinde uyulması gereken kuralları düzenleyen Yüksek Seçim Kurulu'nun almış olduğu kararlara aykırı davranıldığını iddia etti ve sorumlular hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET