• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ HAYATİ TEKİN'DEN FETÖ OPERASYONLARI YORUMU

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, FETÖ operasyonları ile ilgili yaptığı açıklamada, "At izi it izine karıştı" dedi.

01 Eylül 2016 Perşembe 14:50
CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin'den FETÖ operasyonları yorumu

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun Milletvekilii Hayati Tekin,  FETÖ operasyonlarını değerlendirdi. 


Hayati Tekin yaptığı açıklamada, vatana ihanet edenler için gündeme gelen idam cezasını desteklediğini belirterek, FETÖ operasyonları kapsamında gözaltı, görevden uzaklaştırma ve tutuklamalarla ilgili açıklamalarda bulundu. 


CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, yaptığı açıklamada 15 Temmuz darbe kalkışmasının arkasında ABD ve İsrail'in bulunduğunu belirterek, "Bu darbe girişimini sümüklü imam mı yaptı. Bunun arkasında ABD ve İsrail var.  Şuan hükümet FETÖ operasyonlarında ne yaptığını bilmez şekilde gidiyor.  Şuan öyle bir pozisyon doğdu ki at izine it izine karıştı.  Kurunun yanında yaşta yakılıyor. Falan sendikaya üye olmuşsunuz, Bank Asya'ya okul kredisi yatırmışsınız denilerek insanlar görevlerinden oluyor. OHAL sonrası bu insanlar mahkemeye çıksalar elde delil yok ispat yok. Neyle suçlayacaksın adamı. O okulları, bankayı, sendikaları zamanında kapatsaydınız o zaman. Ben Samsun'da Canik Başarı Üniversitesinin ne açılışına gittim ne temel atma törenine gittim. 17-25 Aralık olmayasaydı FETÖ ile mücadele de hangi tarihi baz alacaktınız" dedi.


İdam cezasını desteklediğine de dikkat çeken CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, bu cezanın toplumun vicdanını sızlatan tecavüz ve cinayetler içinde uygulanması gerektiğini ifade etti. Hayati Tekin yaptığı açıklamada ayrıca hükümetin Cerablus harekatını da desteklediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel’den istişare toplantısı

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel’den istişare toplantısı AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Samsun İlçe Başkanları ile bir araya geldi. Göksel, “15 Temmuz’da gösterdiğimiz birlik ve beraberliği, her alanda ve her koşulda göstermeliyiz” dedi

Taner Tekin: Tüm teşkilatlarımız uyum içerisinde çalışıyor

Taner Tekin: Tüm teşkilatlarımız uyum içerisinde çalışıyor MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, "Tüm teşkilatlarımız bir ahenk içerisine uyum içerisinde çalışıyor" dedi. 

Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı

Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı! CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz "Tarikat olsanız bin defa yardım ederlerdi. Cemaat olsanız, yardım kampanyası başlatırlardı, paraya boğarlardı. Ama adı Kazım Koyuncu Kültür Merkezi olunca görmezden geliyorlar" dedi.

Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok

Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok. Başbakan Binali Yıldırım, Afyonkarahisar’da düzenlenen 25. Değerlendirme ve İstişare Toplantısı'da FETÖ terör örgütü ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

KÖŞE YAZARLARI