• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ HAYATİ TEKİN'DEN FETÖ OPERASYONLARI YORUMU

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, FETÖ operasyonları ile ilgili yaptığı açıklamada, "At izi it izine karıştı" dedi.

01 Eylül 2016 Perşembe 14:50
CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin'den FETÖ operasyonları yorumu

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun Milletvekilii Hayati Tekin,  FETÖ operasyonlarını değerlendirdi. 


Hayati Tekin yaptığı açıklamada, vatana ihanet edenler için gündeme gelen idam cezasını desteklediğini belirterek, FETÖ operasyonları kapsamında gözaltı, görevden uzaklaştırma ve tutuklamalarla ilgili açıklamalarda bulundu. 


CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, yaptığı açıklamada 15 Temmuz darbe kalkışmasının arkasında ABD ve İsrail'in bulunduğunu belirterek, "Bu darbe girişimini sümüklü imam mı yaptı. Bunun arkasında ABD ve İsrail var.  Şuan hükümet FETÖ operasyonlarında ne yaptığını bilmez şekilde gidiyor.  Şuan öyle bir pozisyon doğdu ki at izine it izine karıştı.  Kurunun yanında yaşta yakılıyor. Falan sendikaya üye olmuşsunuz, Bank Asya'ya okul kredisi yatırmışsınız denilerek insanlar görevlerinden oluyor. OHAL sonrası bu insanlar mahkemeye çıksalar elde delil yok ispat yok. Neyle suçlayacaksın adamı. O okulları, bankayı, sendikaları zamanında kapatsaydınız o zaman. Ben Samsun'da Canik Başarı Üniversitesinin ne açılışına gittim ne temel atma törenine gittim. 17-25 Aralık olmayasaydı FETÖ ile mücadele de hangi tarihi baz alacaktınız" dedi.


İdam cezasını desteklediğine de dikkat çeken CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, bu cezanın toplumun vicdanını sızlatan tecavüz ve cinayetler içinde uygulanması gerektiğini ifade etti. Hayati Tekin yaptığı açıklamada ayrıca hükümetin Cerablus harekatını da desteklediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Fuat Köktaş, Samsun Ondokuz Mayıs Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti

Fuat Köktaş, Samsun Ondokuz Mayıs Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti Fuat Köktaş, Samsun Ondokuz Mayıs Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ondokuz Mayıs Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Tufan Akcagöz: Barzani'nin rüyaları gerçek oldu

Tufan Akcagöz: Barzani'nin rüyaları gerçek oldu CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, özel uçağıyla ve beraberindeki heyetle birlikte Atatürk Havalimanına indiği esnada, Atatürk Havalimanı’nda bulunan Devlet Konukevi'nin önündeki bayrak direklerinde Türk ve Irak bayraklarının yanı sıra, sözde Kürdistan bayrağının da asılmasını eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diriliş Ertuğrul mesajı: Devamı gelecek..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diriliş Ertuğrul mesajı: Devamı gelecek.. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diriliş Ertuğrul mesajı: Devamı gelecek... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diriliş Ertuğrul dizisinin devamının geleceğini söyledi.

Bakan Kılıç referandum kampanya tanıtım toplantısına katıldı

Bakan Kılıç referandum kampanya tanıtım toplantısına katıldı Bakan Kılıç referandum kampanya tanıtım toplantısına katıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Kampanya Tanıtım Toplantısı'nın ardından katıldığı canlı yayınlarda değerlendirmelerde bulundu. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET