• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ HAYATİ TEKİN'DEN FETÖ OPERASYONLARI YORUMU

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, FETÖ operasyonları ile ilgili yaptığı açıklamada, "At izi it izine karıştı" dedi.

01 Eylül 2016 Perşembe 14:50
CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin'den FETÖ operasyonları yorumu

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun Milletvekilii Hayati Tekin,  FETÖ operasyonlarını değerlendirdi. 


Hayati Tekin yaptığı açıklamada, vatana ihanet edenler için gündeme gelen idam cezasını desteklediğini belirterek, FETÖ operasyonları kapsamında gözaltı, görevden uzaklaştırma ve tutuklamalarla ilgili açıklamalarda bulundu. 


CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, yaptığı açıklamada 15 Temmuz darbe kalkışmasının arkasında ABD ve İsrail'in bulunduğunu belirterek, "Bu darbe girişimini sümüklü imam mı yaptı. Bunun arkasında ABD ve İsrail var.  Şuan hükümet FETÖ operasyonlarında ne yaptığını bilmez şekilde gidiyor.  Şuan öyle bir pozisyon doğdu ki at izine it izine karıştı.  Kurunun yanında yaşta yakılıyor. Falan sendikaya üye olmuşsunuz, Bank Asya'ya okul kredisi yatırmışsınız denilerek insanlar görevlerinden oluyor. OHAL sonrası bu insanlar mahkemeye çıksalar elde delil yok ispat yok. Neyle suçlayacaksın adamı. O okulları, bankayı, sendikaları zamanında kapatsaydınız o zaman. Ben Samsun'da Canik Başarı Üniversitesinin ne açılışına gittim ne temel atma törenine gittim. 17-25 Aralık olmayasaydı FETÖ ile mücadele de hangi tarihi baz alacaktınız" dedi.


İdam cezasını desteklediğine de dikkat çeken CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, bu cezanın toplumun vicdanını sızlatan tecavüz ve cinayetler içinde uygulanması gerektiğini ifade etti. Hayati Tekin yaptığı açıklamada ayrıca hükümetin Cerablus harekatını da desteklediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Çiğdem Karaaslan, Çarşamba'da gençlerle buluştu

Çiğdem Karaaslan, Çarşamba'da gençlerle buluştu Çiğdem Karaaslan, Çarşamba'da gençlerle buluştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, ''18 madde içinde toplumun hedef alınan bir tek kesimi var o da gençler'' dedi.

Tufan Akcagöz: Millet elindeki anahtarı tek kişiye vermez

Tufan Akcagöz: Millet elindeki anahtarı tek kişiye vermez Tufan Akcagöz: Millet elindeki anahtarı tek kişiye vermez. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Çiftlik esnafıyla bir araya geldi. Akcagöz, Refarandum çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Murat İkiz'den toplu açılış töreninde referandum mesajı

Murat İkiz'den toplu açılış töreninde referandum mesajı Murat İkiz'den toplu açılış töreninde referandum mesajı. Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Mahalle ziyaretlerinde bulunarak halk oylamasına ilişkin çalışmalarını sürdürüyor. İkiz vatandaşları 28 Mart günü Samsun’da gerçekleşecek olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka’da sesleneceği toplu açılış törenine davet etti.

Tufan Akcagöz: Ayvacık'ta okullarda propaganda yapılıyor

Tufan Akcagöz: Ayvacık'ta okullarda propaganda yapılıyor Tufan Akcagöz: Ayvacık'ta okullarda propaganda yapılıyor. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, AKP tarafından Samsun'da, seçim kanununa muhalefet edildiğini ve referandum sürecinde uyulması gereken kuralları düzenleyen Yüksek Seçim Kurulu'nun almış olduğu kararlara aykırı davranıldığını iddia etti ve sorumlular hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET