• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ HAYATİ TEKİN'DEN FETÖ OPERASYONLARI YORUMU

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, FETÖ operasyonları ile ilgili yaptığı açıklamada, "At izi it izine karıştı" dedi.

01 Eylül 2016 Perşembe 14:50
CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin'den FETÖ operasyonları yorumu

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun Milletvekilii Hayati Tekin,  FETÖ operasyonlarını değerlendirdi. 


Hayati Tekin yaptığı açıklamada, vatana ihanet edenler için gündeme gelen idam cezasını desteklediğini belirterek, FETÖ operasyonları kapsamında gözaltı, görevden uzaklaştırma ve tutuklamalarla ilgili açıklamalarda bulundu. 


CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, yaptığı açıklamada 15 Temmuz darbe kalkışmasının arkasında ABD ve İsrail'in bulunduğunu belirterek, "Bu darbe girişimini sümüklü imam mı yaptı. Bunun arkasında ABD ve İsrail var.  Şuan hükümet FETÖ operasyonlarında ne yaptığını bilmez şekilde gidiyor.  Şuan öyle bir pozisyon doğdu ki at izine it izine karıştı.  Kurunun yanında yaşta yakılıyor. Falan sendikaya üye olmuşsunuz, Bank Asya'ya okul kredisi yatırmışsınız denilerek insanlar görevlerinden oluyor. OHAL sonrası bu insanlar mahkemeye çıksalar elde delil yok ispat yok. Neyle suçlayacaksın adamı. O okulları, bankayı, sendikaları zamanında kapatsaydınız o zaman. Ben Samsun'da Canik Başarı Üniversitesinin ne açılışına gittim ne temel atma törenine gittim. 17-25 Aralık olmayasaydı FETÖ ile mücadele de hangi tarihi baz alacaktınız" dedi.


İdam cezasını desteklediğine de dikkat çeken CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, bu cezanın toplumun vicdanını sızlatan tecavüz ve cinayetler içinde uygulanması gerektiğini ifade etti. Hayati Tekin yaptığı açıklamada ayrıca hükümetin Cerablus harekatını da desteklediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Atakum Belediye meclisi kampa girdi

Atakum Belediye meclisi kampa girdi Atakum Belediye meclisi kampa girdi. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Atakum Belediyesinin AK Parti, CHP ve MHP’li Meclis Üyeleri, Ilgaz’da eğitim kampı gerçekleştirdi. Başkan Taşçı, “Son derece verimli bir eğitim programı geçirdik. Yasalar, görev ve yetkiler noktasında önemli değerlendirmelerde bulunduk. Hızımıza daha hız katacağız” dedi.

Tufan Akcagöz, Samsunlu Kayseri gazisi Mehmet Kilit'i ziyaret etti

Tufan Akcagöz, Samsunlu Kayseri gazisi Mehmet Kilit'i ziyaret etti Tufan Akcagöz, Samsunlu Kayseri gazisi Mehmet Kilit'i ziyaret etti. CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, 17 Aralık'ta Kayseri Komando Tugay Komutanlığı´ndan izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yönelik gerçekleşen bombalı saldırıda ağır yaralanan Samsunlu asker Mehmet Kilit'i, Salıpazarı İlçesi Avut köyündeki evinde ziyaret etti.

Hasan Togar: AK Gençlik ile gurur duyuyorum

Hasan Togar: AK Gençlik ile gurur duyuyorum Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Sevgi tekkesi sosyal tesislerinde düzenlenen programda AK Parti İlçe Gençlik Kolları ile bir araya geldi.

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Sahaf etkinliğinde

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Sahaf etkinliğinde CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Sahaf etkinliğinde. CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Canik Belediyesi tarafından düzenlenen 1.Sahaf Günleri etkinliğine katıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET