• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ HAYATİ TEKİN'DEN FETÖ OPERASYONLARI YORUMU

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, FETÖ operasyonları ile ilgili yaptığı açıklamada, "At izi it izine karıştı" dedi.

01 Eylül 2016 Perşembe 14:50
CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin'den FETÖ operasyonları yorumu

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun Milletvekilii Hayati Tekin,  FETÖ operasyonlarını değerlendirdi. 


Hayati Tekin yaptığı açıklamada, vatana ihanet edenler için gündeme gelen idam cezasını desteklediğini belirterek, FETÖ operasyonları kapsamında gözaltı, görevden uzaklaştırma ve tutuklamalarla ilgili açıklamalarda bulundu. 


CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, yaptığı açıklamada 15 Temmuz darbe kalkışmasının arkasında ABD ve İsrail'in bulunduğunu belirterek, "Bu darbe girişimini sümüklü imam mı yaptı. Bunun arkasında ABD ve İsrail var.  Şuan hükümet FETÖ operasyonlarında ne yaptığını bilmez şekilde gidiyor.  Şuan öyle bir pozisyon doğdu ki at izine it izine karıştı.  Kurunun yanında yaşta yakılıyor. Falan sendikaya üye olmuşsunuz, Bank Asya'ya okul kredisi yatırmışsınız denilerek insanlar görevlerinden oluyor. OHAL sonrası bu insanlar mahkemeye çıksalar elde delil yok ispat yok. Neyle suçlayacaksın adamı. O okulları, bankayı, sendikaları zamanında kapatsaydınız o zaman. Ben Samsun'da Canik Başarı Üniversitesinin ne açılışına gittim ne temel atma törenine gittim. 17-25 Aralık olmayasaydı FETÖ ile mücadele de hangi tarihi baz alacaktınız" dedi.


İdam cezasını desteklediğine de dikkat çeken CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, bu cezanın toplumun vicdanını sızlatan tecavüz ve cinayetler içinde uygulanması gerektiğini ifade etti. Hayati Tekin yaptığı açıklamada ayrıca hükümetin Cerablus harekatını da desteklediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz'den AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel'e çağrı

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz'den AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel'e çağrı CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'e seslenerek, "Samsun kamuoyu önünde yerel ve genel gündemi tartışalım ve konuşalım" dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok:  AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur! İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kastamonu’da 2-4 Aralık tarihlerinde üç gün boyunca devam edecek olan AK Parti 3. Yerel Yönetimler Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

Samsun'da CHP'den Medyada Algı Yönetimi ve Dezenformasyon konferansı

Samsun'da CHP'den Medyada Algı Yönetimi ve Dezenformasyon konferansı Samsun'da CHP'den Medyada Algı Yönetimi ve Dezenformasyon konferansı! Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanlığı tarafından "Medyada Algı Yönetimi ve Dezenformasyon" adlı konferans düzenlendi. 

Veysel Eroğlu, Çağatay Kılıç ile birlikte Samsun'da 28 adet tesisin temelini atacak

Veysel Eroğlu, Çağatay Kılıç ile birlikte Samsun'da 28 adet tesisin temelini atacak Veysel Eroğlu, Çağatay Kılıç ile birlikte Samsun'da 28 adet tesisin temelini atacak. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'a yapacakları ziyarette 175 milyon lira yatırım bedelli 28 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET