• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK İZLEME KOMİSYONU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 15-16 Temmuz 2016 Darbe girişimi sonrasında iş dünyasında yaşanabilecek mağduriyetleri izleme komisyonu üyeliğine seçildi.

10 Ağustos 2016 Çarşamba 19:47
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek İzleme Komisyonu üyeliğine seçildi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 15-16 Temmuz 2016 Darbe girişimi sonrasında iş dünyasında yaşanabilecek mağduriyetleri izleme komisyonu üyeliğine seçildi.


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 15-16 Temmuz darbe girişimi sonrası iş dünyasında yapılan gözaltılarla ilgili oluşturulan İzleme Komisyonu üyeliğine seçildi.

 

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, İzleme Komisyonu üyeliği ile ilgili yaptığı açıklamada, "Komisyonun sekretarya görevini genel merkez Avukatı Çağlar Çağlayan ve sekreter Sultan Doğdu yapmaktadır. 15-16 Temmuz 2016 Darbe girişimi sonrasında çok sayıda kamu görevlisinin yanında, İş Dünyasından birçok kişi şüpheli sıfatıyla soruşturma geçirmekte ve gözaltına alınmaktadır. Komisyon üyeleri CHP Samsun milletvekili Kemal Zeybek, Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç; Darbeye teşebbüs edenlerin hukuk içinde soruşturulması ve yargılanıp cezalandırılmaları demokrasi ve hukuk devletinin gereğidir.  Ancak soruşturmanın hukuk dışı yöntemlerle yapılması, bir intikam veya tasfiye fırsatı olarak ele alınıp gerçekte ilişkisi olmayanlarında sürece dahil edilmesi riskleri mevcuttur. Yapılan işlemlerin hukuka uygunluğunu izlemek hepimizin görevidir.  İş Dünyasından gelebilecek şikâyetleri dinlemek, izlemek, sürecin hukuk içerisinde yürümesini takip etmek için;  CHP Genel merkezi tarafından verilen bu görevin önemi doğrultusunda, çalışmalarımızı sıkı bir şekilde sürdürebilmek için ilk toplantımızı 09-08-2016 tarihinde yapmış bulunuyoruz. " dedi.

              

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz'den AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel'e çağrı

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz'den AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel'e çağrı CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'e seslenerek, "Samsun kamuoyu önünde yerel ve genel gündemi tartışalım ve konuşalım" dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok:  AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur! İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kastamonu’da 2-4 Aralık tarihlerinde üç gün boyunca devam edecek olan AK Parti 3. Yerel Yönetimler Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

Samsun'da CHP'den Medyada Algı Yönetimi ve Dezenformasyon konferansı

Samsun'da CHP'den Medyada Algı Yönetimi ve Dezenformasyon konferansı Samsun'da CHP'den Medyada Algı Yönetimi ve Dezenformasyon konferansı! Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanlığı tarafından "Medyada Algı Yönetimi ve Dezenformasyon" adlı konferans düzenlendi. 

Veysel Eroğlu, Çağatay Kılıç ile birlikte Samsun'da 28 adet tesisin temelini atacak

Veysel Eroğlu, Çağatay Kılıç ile birlikte Samsun'da 28 adet tesisin temelini atacak Veysel Eroğlu, Çağatay Kılıç ile birlikte Samsun'da 28 adet tesisin temelini atacak. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'a yapacakları ziyarette 175 milyon lira yatırım bedelli 28 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET