• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK İZLEME KOMİSYONU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 15-16 Temmuz 2016 Darbe girişimi sonrasında iş dünyasında yaşanabilecek mağduriyetleri izleme komisyonu üyeliğine seçildi.

10 Ağustos 2016 Çarşamba 19:47
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek İzleme Komisyonu üyeliğine seçildi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 15-16 Temmuz 2016 Darbe girişimi sonrasında iş dünyasında yaşanabilecek mağduriyetleri izleme komisyonu üyeliğine seçildi.


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 15-16 Temmuz darbe girişimi sonrası iş dünyasında yapılan gözaltılarla ilgili oluşturulan İzleme Komisyonu üyeliğine seçildi.

 

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, İzleme Komisyonu üyeliği ile ilgili yaptığı açıklamada, "Komisyonun sekretarya görevini genel merkez Avukatı Çağlar Çağlayan ve sekreter Sultan Doğdu yapmaktadır. 15-16 Temmuz 2016 Darbe girişimi sonrasında çok sayıda kamu görevlisinin yanında, İş Dünyasından birçok kişi şüpheli sıfatıyla soruşturma geçirmekte ve gözaltına alınmaktadır. Komisyon üyeleri CHP Samsun milletvekili Kemal Zeybek, Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç; Darbeye teşebbüs edenlerin hukuk içinde soruşturulması ve yargılanıp cezalandırılmaları demokrasi ve hukuk devletinin gereğidir.  Ancak soruşturmanın hukuk dışı yöntemlerle yapılması, bir intikam veya tasfiye fırsatı olarak ele alınıp gerçekte ilişkisi olmayanlarında sürece dahil edilmesi riskleri mevcuttur. Yapılan işlemlerin hukuka uygunluğunu izlemek hepimizin görevidir.  İş Dünyasından gelebilecek şikâyetleri dinlemek, izlemek, sürecin hukuk içerisinde yürümesini takip etmek için;  CHP Genel merkezi tarafından verilen bu görevin önemi doğrultusunda, çalışmalarımızı sıkı bir şekilde sürdürebilmek için ilk toplantımızı 09-08-2016 tarihinde yapmış bulunuyoruz. " dedi.

              

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Erhan Usta'dan birlik ve beraberlik vurgusu

Erhan Usta'dan birlik ve beraberlik vurgusu Erhan Usta'dan birlik ve beraberlik vurgusu. MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta Havzalılar Buluşması Tirit Gecesi'nde yaptığı konuşmada bu tür gecelerin birlik ve beraberliğin pekişmesi için önemli olduğunu belirtti.

Tufan Akcagöz: Bizi bölmek isteyenlere hayır diyeceğiz

Tufan Akcagöz: Bizi bölmek isteyenlere hayır diyeceğiz Tufan Akcagöz: Bizi bölmek isteyenlere hayır diyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, önceki dönem Milletvekili adayları ile bir araya geldi.

Fatih Erbakan Samsun'da konuştu: Necmettin Erbakan 30 sene önce uyardı

Fatih Erbakan Samsun'da konuştu: Necmettin Erbakan 30 sene önce uyardı Samsun'da düzenlenen Necmettin Erbakan’ı Anlamak ve Anlatmak adlı konferansta konuşan Fatih Erbakan, babası merhum Necmettin Erbakan'ın 15 Temmuz darbe girişimini 30 sene önce tahmin ettiğini ve herkesi uyardığını açıkladı.

Samsun'da dağıtılan 'Hayır demezseniz ne olacak' broşürlerine MHP'den tepki

Samsun'da dağıtılan 'Hayır demezseniz ne olacak' broşürlerine MHP'den tepki Samsun'da dağıtılan 'Hayır demezseniz ne olacak' broşürlerine MHP'den tepki. MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsun'da evlerin kapısına bırakılan 'Hayır Demezseniz Ne Olacak' yazılı broşürlerle yanlış algı oluşturulmaya çalışıldığını açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET