• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK İZLEME KOMİSYONU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 15-16 Temmuz 2016 Darbe girişimi sonrasında iş dünyasında yaşanabilecek mağduriyetleri izleme komisyonu üyeliğine seçildi.

10 Ağustos 2016 Çarşamba 19:47
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek İzleme Komisyonu üyeliğine seçildi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 15-16 Temmuz 2016 Darbe girişimi sonrasında iş dünyasında yaşanabilecek mağduriyetleri izleme komisyonu üyeliğine seçildi.


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 15-16 Temmuz darbe girişimi sonrası iş dünyasında yapılan gözaltılarla ilgili oluşturulan İzleme Komisyonu üyeliğine seçildi.

 

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, İzleme Komisyonu üyeliği ile ilgili yaptığı açıklamada, "Komisyonun sekretarya görevini genel merkez Avukatı Çağlar Çağlayan ve sekreter Sultan Doğdu yapmaktadır. 15-16 Temmuz 2016 Darbe girişimi sonrasında çok sayıda kamu görevlisinin yanında, İş Dünyasından birçok kişi şüpheli sıfatıyla soruşturma geçirmekte ve gözaltına alınmaktadır. Komisyon üyeleri CHP Samsun milletvekili Kemal Zeybek, Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç; Darbeye teşebbüs edenlerin hukuk içinde soruşturulması ve yargılanıp cezalandırılmaları demokrasi ve hukuk devletinin gereğidir.  Ancak soruşturmanın hukuk dışı yöntemlerle yapılması, bir intikam veya tasfiye fırsatı olarak ele alınıp gerçekte ilişkisi olmayanlarında sürece dahil edilmesi riskleri mevcuttur. Yapılan işlemlerin hukuka uygunluğunu izlemek hepimizin görevidir.  İş Dünyasından gelebilecek şikâyetleri dinlemek, izlemek, sürecin hukuk içerisinde yürümesini takip etmek için;  CHP Genel merkezi tarafından verilen bu görevin önemi doğrultusunda, çalışmalarımızı sıkı bir şekilde sürdürebilmek için ilk toplantımızı 09-08-2016 tarihinde yapmış bulunuyoruz. " dedi.

              

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Sevda Erdan Kılıç ve CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çarşamba ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti

Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti! AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ı makamında ziyaret etti.

Çiğdem Karaaslan Çevre, Şehir ve Kültür başkanlarıyla Ankara'da buluştu

Çiğdem Karaaslan Çevre, Şehir ve Kültür başkanlarıyla Ankara'da buluştu Çiğdem Karaaslan Çevre, Şehir ve Kültür başkanlarıyla Ankara'da buluştu! AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 81 ilin ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları çevre, şehir ve kültür başkanlarıyla ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Taner Tekin: Muhtarlar demokrasinin mihenk taşıdır

Taner Tekin: Muhtarlar demokrasinin mihenk taşıdır MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

KÖŞE YAZARLARI