• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

ÇİĞDEM KARAASLAN ANA OCAĞI ALAÇAM'DA İFTAR YEMEĞİ VERDİ

Çiğdem Karaaslan ana ocağı Alaçam'da iftar yemeği verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Alaçam ilçesi Gökçeboğaz Mahallesi'nde iftar yemeği verdi.

26 Haziran 2016 Pazar 15:33
Çiğdem Karaaslan ana ocağı Alaçam'da iftar yemeği verdi

Çiğdem Karaaslan ana ocağı Alaçam'da iftar yemeği verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Alaçam ilçesi Gökçeboğaz Mahallesi'nde iftar yemeği verdi. 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, memleketi Alaçam ilçesi Gökçeboğaz Mahallesi'nde hemşehrilerine iftar verdi. Yaklaşık bin kişinin katıldığı iftarda, konuklarını girişte karşılayan Karaaslan, kendisiyle bu özel akşamı paylaştıkları için hemşehrilerine teşekkür etti.

 

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, eşi Direnç Karaaslan ile birlikte memleketi Alaçam'da hemşehrilerine iftar verdi. Programın düzenlendiği Gökçeboğaz Mahallesi'nde hemşehrilerini eşi ile birlikte karşılayan Karaaslan, girişte davetlilerle birlikte fotoğraf çektirdi.

 

Her detayın düşünüldüğü iftar programı için özel olarak hazırlanan alanda iftar öncesi Kuran-ı Kerim okunup, ney dinletisi sunuldu. Alaçamlıların yoğun ilgi gösterdiği programda davetlilere Hacivat-Karagöz eşliğinde Ramazan şerbeti ikram edildi. Karaaslan davetlilerle tek tek ilgilenirken, hemşehrilerinin taleplerini de dinledi. Ramazan ayının manevi atmosferi içinde gerçekleşen iftarda Karaaslan, akrabaları, hemşehrileri ve misafirleriyle güzel bir Ramazan akşamı geçirdi.  

 

 

Yaklaşık bin kişinin katıldığı iftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Karaaslan, ana ocağında bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, ''Bu gece gerçekten benim için çok özel ve anlamlı bir gece çünkü ana ocağımdayım. Gençliğim boyunca annemin hikayesini anlattığı Alaçam'ın Gökçeboğaz Mahallesi'nde birlikte aynı sofrada olduk. Çocukluk ve gençlik yıllarımda yani bir insanın değerlerinin oluştuğu yaşlarda, bizim evimizde annem, teyzelerim Alaçam'da yaşadıklarını konuşurdu. O yaşanmışlıklardan çok şey öğrendim. O hikayeleri dinleyerek büyüdüm. Allah nasip etti, Samsun'dan, Alaçam'dan milletvekili seçildim, ardından genel başkan yardımcılığıyla görevlendirildim. Rabbim inşallah mahcup etmez. İnşallah bu şehrin adını, sizlerle birlikte daha güzel yerlere taşırız" dedi.

 

 

Ülkenin zor bir süreçten geçtiğini ve bu yüzden gönül sofralarının anlamının daha farklı olduğunu belirten Karaaslan, "Aynı masanın etrafında buluşan bizler, aslında gönül birlikteliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve bütün o sıcak ilişkilerimizi güçlendiriyoruz. O nedenle herkesin Ramazan ayını mübarek olmasını diliyorum. Allah tuttuğumuz oruçları ve dualarımızı kabul etsin. Bu coğrafyada hiçbir şey kolay olmadı. Bugüne kadar hep zor sınavlar verdik ama bu sınavların hepsinden başarıyla geçtik. Milli mücadelenin başladığı şehirden, İlkadım şehrinden, büyük başlangıçları şehri Samsun'dan Türkiye'ye bence verilecek önemli bir mesaj var. Çünkü bu sefer farklı bir düşmanla, terörle mücadele ediyoruz. Bu mücadelede her birimizin, bizlerin siyaset anlamında üzerine düşen çok görev var ama vatandaşlarımızın da üzerine düşen çok büyük bir sorumluluk var."

 

 

Ramazan ayının manevi atmosferinden bahseden Karaaslan, ''Ramazan paylaşma ayı, birbirimizi affetme, birbirimizi dinleme, daha iyi ilişkiler kurmak için bir fırsattır. Biz ecdadımızla nasıl gurur duyuyorsak evlatlarımızın da bizle gurur duymasını istiyoruz. Dolayısıyla bu yolda o şevkle yürümeliyiz'' diye konuştu.

 

İftar programına Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ve Orhan Kırcalı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, eski milletvekili Birnur Şahinoğlu, il yöneticileri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı

Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı! CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz "Tarikat olsanız bin defa yardım ederlerdi. Cemaat olsanız, yardım kampanyası başlatırlardı, paraya boğarlardı. Ama adı Kazım Koyuncu Kültür Merkezi olunca görmezden geliyorlar" dedi.

Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok

Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok. Başbakan Binali Yıldırım, Afyonkarahisar’da düzenlenen 25. Değerlendirme ve İstişare Toplantısı'da FETÖ terör örgütü ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması! Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde yapılan sistem tartışmalarını çok olumlu bulduğunu belirterek, "Türk siyaseti artık bu konuları konuşabilecek tartışabilecek yetkinliğe ulaşmıştır. İnşallah 80 milyon el ele vererek, hiç kimsenin dışlanmadığı, hiç kimsenin ötekileştirmediği geleceğin Türkiye'sini beraber kuracağız" dedi.

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Sevda Erdan Kılıç ve CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çarşamba ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

KÖŞE YAZARLARI