• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

ÇİĞDEM KARAASLAN ANA OCAĞI ALAÇAM'DA İFTAR YEMEĞİ VERDİ

Çiğdem Karaaslan ana ocağı Alaçam'da iftar yemeği verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Alaçam ilçesi Gökçeboğaz Mahallesi'nde iftar yemeği verdi.

26 Haziran 2016 Pazar 15:33
Çiğdem Karaaslan ana ocağı Alaçam'da iftar yemeği verdi

Çiğdem Karaaslan ana ocağı Alaçam'da iftar yemeği verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Alaçam ilçesi Gökçeboğaz Mahallesi'nde iftar yemeği verdi. 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, memleketi Alaçam ilçesi Gökçeboğaz Mahallesi'nde hemşehrilerine iftar verdi. Yaklaşık bin kişinin katıldığı iftarda, konuklarını girişte karşılayan Karaaslan, kendisiyle bu özel akşamı paylaştıkları için hemşehrilerine teşekkür etti.

 

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, eşi Direnç Karaaslan ile birlikte memleketi Alaçam'da hemşehrilerine iftar verdi. Programın düzenlendiği Gökçeboğaz Mahallesi'nde hemşehrilerini eşi ile birlikte karşılayan Karaaslan, girişte davetlilerle birlikte fotoğraf çektirdi.

 

Her detayın düşünüldüğü iftar programı için özel olarak hazırlanan alanda iftar öncesi Kuran-ı Kerim okunup, ney dinletisi sunuldu. Alaçamlıların yoğun ilgi gösterdiği programda davetlilere Hacivat-Karagöz eşliğinde Ramazan şerbeti ikram edildi. Karaaslan davetlilerle tek tek ilgilenirken, hemşehrilerinin taleplerini de dinledi. Ramazan ayının manevi atmosferi içinde gerçekleşen iftarda Karaaslan, akrabaları, hemşehrileri ve misafirleriyle güzel bir Ramazan akşamı geçirdi.  

 

 

Yaklaşık bin kişinin katıldığı iftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Karaaslan, ana ocağında bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, ''Bu gece gerçekten benim için çok özel ve anlamlı bir gece çünkü ana ocağımdayım. Gençliğim boyunca annemin hikayesini anlattığı Alaçam'ın Gökçeboğaz Mahallesi'nde birlikte aynı sofrada olduk. Çocukluk ve gençlik yıllarımda yani bir insanın değerlerinin oluştuğu yaşlarda, bizim evimizde annem, teyzelerim Alaçam'da yaşadıklarını konuşurdu. O yaşanmışlıklardan çok şey öğrendim. O hikayeleri dinleyerek büyüdüm. Allah nasip etti, Samsun'dan, Alaçam'dan milletvekili seçildim, ardından genel başkan yardımcılığıyla görevlendirildim. Rabbim inşallah mahcup etmez. İnşallah bu şehrin adını, sizlerle birlikte daha güzel yerlere taşırız" dedi.

 

 

Ülkenin zor bir süreçten geçtiğini ve bu yüzden gönül sofralarının anlamının daha farklı olduğunu belirten Karaaslan, "Aynı masanın etrafında buluşan bizler, aslında gönül birlikteliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve bütün o sıcak ilişkilerimizi güçlendiriyoruz. O nedenle herkesin Ramazan ayını mübarek olmasını diliyorum. Allah tuttuğumuz oruçları ve dualarımızı kabul etsin. Bu coğrafyada hiçbir şey kolay olmadı. Bugüne kadar hep zor sınavlar verdik ama bu sınavların hepsinden başarıyla geçtik. Milli mücadelenin başladığı şehirden, İlkadım şehrinden, büyük başlangıçları şehri Samsun'dan Türkiye'ye bence verilecek önemli bir mesaj var. Çünkü bu sefer farklı bir düşmanla, terörle mücadele ediyoruz. Bu mücadelede her birimizin, bizlerin siyaset anlamında üzerine düşen çok görev var ama vatandaşlarımızın da üzerine düşen çok büyük bir sorumluluk var."

 

 

Ramazan ayının manevi atmosferinden bahseden Karaaslan, ''Ramazan paylaşma ayı, birbirimizi affetme, birbirimizi dinleme, daha iyi ilişkiler kurmak için bir fırsattır. Biz ecdadımızla nasıl gurur duyuyorsak evlatlarımızın da bizle gurur duymasını istiyoruz. Dolayısıyla bu yolda o şevkle yürümeliyiz'' diye konuştu.

 

İftar programına Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ve Orhan Kırcalı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, eski milletvekili Birnur Şahinoğlu, il yöneticileri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

CHP Samsun örgütü ayağa kalktı

CHP Samsun örgütü ayağa kalktı CHP Samsun örgütü ayağa kalktı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nin, "Anayasa değişikliğine karşı ayağa kalkıyoruz" eylemine, CHP Samsun İl örgütü de destek verdi.

Atakum Belediye meclisi kampa girdi

Atakum Belediye meclisi kampa girdi Atakum Belediye meclisi kampa girdi. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Atakum Belediyesinin AK Parti, CHP ve MHP’li Meclis Üyeleri, Ilgaz’da eğitim kampı gerçekleştirdi. Başkan Taşçı, “Son derece verimli bir eğitim programı geçirdik. Yasalar, görev ve yetkiler noktasında önemli değerlendirmelerde bulunduk. Hızımıza daha hız katacağız” dedi.

Tufan Akcagöz, Samsunlu Kayseri gazisi Mehmet Kilit'i ziyaret etti

Tufan Akcagöz, Samsunlu Kayseri gazisi Mehmet Kilit'i ziyaret etti Tufan Akcagöz, Samsunlu Kayseri gazisi Mehmet Kilit'i ziyaret etti. CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, 17 Aralık'ta Kayseri Komando Tugay Komutanlığı´ndan izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yönelik gerçekleşen bombalı saldırıda ağır yaralanan Samsunlu asker Mehmet Kilit'i, Salıpazarı İlçesi Avut köyündeki evinde ziyaret etti.

Hasan Togar: AK Gençlik ile gurur duyuyorum

Hasan Togar: AK Gençlik ile gurur duyuyorum Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Sevgi tekkesi sosyal tesislerinde düzenlenen programda AK Parti İlçe Gençlik Kolları ile bir araya geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET