• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

ÇİĞDEM KARAASLAN: DEMOKRASİ YERELDE BAŞLAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Büyük devlet olma vizyonunun yerelde başladığını belirtti.

30 Temmuz 2016 Cumartesi 17:15
Çiğdem Karaaslan: Demokrasi yerelde başlar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Büyük devlet olma vizyonunun yerelde başladığını belirterek, ''Yerelin temsilcileri siz muhtarlarımızsınız. Yerelin ne demek istediğini iyi algılayan hükümetler, elbette başarılı olurlar. Hem demokrasi, hem kalkınmanın anahtarı yerelin ihtiyaçlarını karşılamakla başlar'' dedi.

 

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Türkiye genelinden muhtarların katıldığı, 'Türkiye'nin Muhtarları Samsun'da Buluşuyor' programına katıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde gerçekleşen programın açılış töreninde konuşan Çiğdem Karaaslan, 15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişimi esnasında tankların ve mermilerin önüne Türk milletinin kendisini siper ettiğini belirterek, "Şehitlerimizden Allah razı olsun. Hepsini rahmetle anıyorum. Cumhurbaşkanımız açıkladı, 'O gece vatan millet aşkıyla sokağa çıkan herkes gazidir.' dedi. Ama gerçek anlamda gazi olan 2 bin 191 gazimize de Allah'tan şifa diliyorum." dedi.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çok büyük bir devlet olduğuna dikkati çeken Karaaslan, "Devletimiz bugüne kadar hain planların hiçbirine teslim olmadı ve olmayacak. Hakkari Çukurca'dan aldığımız haberlerde çok üzüldük, 8 şehidimiz var orada da. İster dağda çıksınlar karşımıza, ister şehir merkezinde, başka başka üniformalar altında, başka başka kimlikler altında bizler devletiyle, milletiyle birlikte, her zaman terör örgütleriyle, onların arkasındaki karanlık yapılarla mücadele etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

 

Bir yandan hayatı normalleştirirken diğer yandan demokrasi nöbetlerine devam ettiklerini belirten Karaaslan, "Türkiye'nin önüne 2023, 2053 ve 2071 gibi hedefler koyduk. Bu hedeflerine hızla ilerleyen bir Türkiye var. Bizim için çok önemli ama birileri için rahatsız edici bir hedef. Bu hedef doğrultusunda milletle el ele veren bir Cumhurbaşkanı olunca, darbe girişimi sayın Cumhurbaşkanımıza ve milletin ta kendisine yöneldi. Gençlerimiz, teyzelerimiz, amcalarımız sokaklara çıktılar ve milli iradeye sahip çıktılar. Şimdi biz 14 Temmuz'da nerede kaldıysak Allah şükür oradan devam ediyoruz. Bir yandan da vermiş olduğumuz mücadeleyi hızla devam ettiriyoruz. Çünkü milletin iradesinin üzerinde hiç bir irade olamaz, biz buna inandık. O yüzden muhtarlarla birlikte olmamız çok önemli. Çünkü demokrasi yerelde başlar. Demokrasi şehirlerde, mahallede, sokakta ve ailede başlar. Sizler demokrasinin çekirdeği niteliğinde aslında en önemli parçasısınız."

 

Muhtarlara da seslenen Karaaslan, ''Büyük devlet olma vizyonu yerelde başlar. Yerelin temsilcileri de sizlersiniz. Yerelin ne demek istediğini iyi algılayan hükümetler, elbette başarılı olurlar. Bizler bunu başarmaya çalıştık. Hem demokrasi, hem kalkınmanın anahtarı yerelin ihtiyaçlarını karşılamakla başlar. Yerelin sorunları çözerek işe başladık. Bunu yaparken yeni hedefler koyduk. Sizlerden isteğimiz, biz nasıl o gece ülkeye sahip çıktıysak bundan sonra ülkemizin kalkınmasında hepimiz üzerimize düşeni yapalım. Biz milletçe üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.

 

Programa ayrıca Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve 81 ilin muhtarları katıldı.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Erhan Usta'dan birlik ve beraberlik vurgusu

Erhan Usta'dan birlik ve beraberlik vurgusu Erhan Usta'dan birlik ve beraberlik vurgusu. MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta Havzalılar Buluşması Tirit Gecesi'nde yaptığı konuşmada bu tür gecelerin birlik ve beraberliğin pekişmesi için önemli olduğunu belirtti.

Tufan Akcagöz: Bizi bölmek isteyenlere hayır diyeceğiz

Tufan Akcagöz: Bizi bölmek isteyenlere hayır diyeceğiz Tufan Akcagöz: Bizi bölmek isteyenlere hayır diyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, önceki dönem Milletvekili adayları ile bir araya geldi.

Fatih Erbakan Samsun'da konuştu: Necmettin Erbakan 30 sene önce uyardı

Fatih Erbakan Samsun'da konuştu: Necmettin Erbakan 30 sene önce uyardı Samsun'da düzenlenen Necmettin Erbakan’ı Anlamak ve Anlatmak adlı konferansta konuşan Fatih Erbakan, babası merhum Necmettin Erbakan'ın 15 Temmuz darbe girişimini 30 sene önce tahmin ettiğini ve herkesi uyardığını açıkladı.

Samsun'da dağıtılan 'Hayır demezseniz ne olacak' broşürlerine MHP'den tepki

Samsun'da dağıtılan 'Hayır demezseniz ne olacak' broşürlerine MHP'den tepki Samsun'da dağıtılan 'Hayır demezseniz ne olacak' broşürlerine MHP'den tepki. MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsun'da evlerin kapısına bırakılan 'Hayır Demezseniz Ne Olacak' yazılı broşürlerle yanlış algı oluşturulmaya çalışıldığını açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET