• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ÇİĞDEM KARAASLAN: DEMOKRASİ YERELDE BAŞLAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Büyük devlet olma vizyonunun yerelde başladığını belirtti.

30 Temmuz 2016 Cumartesi 17:15
Çiğdem Karaaslan: Demokrasi yerelde başlar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Büyük devlet olma vizyonunun yerelde başladığını belirterek, ''Yerelin temsilcileri siz muhtarlarımızsınız. Yerelin ne demek istediğini iyi algılayan hükümetler, elbette başarılı olurlar. Hem demokrasi, hem kalkınmanın anahtarı yerelin ihtiyaçlarını karşılamakla başlar'' dedi.

 

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Türkiye genelinden muhtarların katıldığı, 'Türkiye'nin Muhtarları Samsun'da Buluşuyor' programına katıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde gerçekleşen programın açılış töreninde konuşan Çiğdem Karaaslan, 15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişimi esnasında tankların ve mermilerin önüne Türk milletinin kendisini siper ettiğini belirterek, "Şehitlerimizden Allah razı olsun. Hepsini rahmetle anıyorum. Cumhurbaşkanımız açıkladı, 'O gece vatan millet aşkıyla sokağa çıkan herkes gazidir.' dedi. Ama gerçek anlamda gazi olan 2 bin 191 gazimize de Allah'tan şifa diliyorum." dedi.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çok büyük bir devlet olduğuna dikkati çeken Karaaslan, "Devletimiz bugüne kadar hain planların hiçbirine teslim olmadı ve olmayacak. Hakkari Çukurca'dan aldığımız haberlerde çok üzüldük, 8 şehidimiz var orada da. İster dağda çıksınlar karşımıza, ister şehir merkezinde, başka başka üniformalar altında, başka başka kimlikler altında bizler devletiyle, milletiyle birlikte, her zaman terör örgütleriyle, onların arkasındaki karanlık yapılarla mücadele etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

 

Bir yandan hayatı normalleştirirken diğer yandan demokrasi nöbetlerine devam ettiklerini belirten Karaaslan, "Türkiye'nin önüne 2023, 2053 ve 2071 gibi hedefler koyduk. Bu hedeflerine hızla ilerleyen bir Türkiye var. Bizim için çok önemli ama birileri için rahatsız edici bir hedef. Bu hedef doğrultusunda milletle el ele veren bir Cumhurbaşkanı olunca, darbe girişimi sayın Cumhurbaşkanımıza ve milletin ta kendisine yöneldi. Gençlerimiz, teyzelerimiz, amcalarımız sokaklara çıktılar ve milli iradeye sahip çıktılar. Şimdi biz 14 Temmuz'da nerede kaldıysak Allah şükür oradan devam ediyoruz. Bir yandan da vermiş olduğumuz mücadeleyi hızla devam ettiriyoruz. Çünkü milletin iradesinin üzerinde hiç bir irade olamaz, biz buna inandık. O yüzden muhtarlarla birlikte olmamız çok önemli. Çünkü demokrasi yerelde başlar. Demokrasi şehirlerde, mahallede, sokakta ve ailede başlar. Sizler demokrasinin çekirdeği niteliğinde aslında en önemli parçasısınız."

 

Muhtarlara da seslenen Karaaslan, ''Büyük devlet olma vizyonu yerelde başlar. Yerelin temsilcileri de sizlersiniz. Yerelin ne demek istediğini iyi algılayan hükümetler, elbette başarılı olurlar. Bizler bunu başarmaya çalıştık. Hem demokrasi, hem kalkınmanın anahtarı yerelin ihtiyaçlarını karşılamakla başlar. Yerelin sorunları çözerek işe başladık. Bunu yaparken yeni hedefler koyduk. Sizlerden isteğimiz, biz nasıl o gece ülkeye sahip çıktıysak bundan sonra ülkemizin kalkınmasında hepimiz üzerimize düşeni yapalım. Biz milletçe üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.

 

Programa ayrıca Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve 81 ilin muhtarları katıldı.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ayvacıklı vatandaşları mitinge davet etti

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ayvacıklı vatandaşları mitinge davet etti AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ayvacıklı vatandaşları mitinge davet etti. AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 28 Mart Salı günü Saat 15:00'te Samsun Cumhuriyet Meydanı'na gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Evet Mitingi'ne Ayvacıklıları davet etti. 

Hasan Togar: Türkiye artık hak ettiği yerlere ulaşıyor

Hasan Togar: Türkiye artık hak ettiği yerlere ulaşıyor Hasan Togar: Türkiye artık hak ettiği yerlere ulaşıyor. "Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistem ile birlikte Türkiye’nin önündeki tüm engellerin kalkacağını ve ekonomik kalkınmanın kat kat artacağını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Güçlü Türkiye’nin önündeki engellerin kalmasına ve halkımızın sandıkla buluşarak ‘EVET’ demesine sayılı günler kaldı. Artık Ülkemiz üzerindeki kara bulutlar dağılacak’’ dedi.

MHP Atakum İlçe Olağan kongresi yapıldı

MHP Atakum İlçe Olağan kongresi yapıldı MHP Atakum İlçe Olağan kongresi yapıldı. MHP Atakum İlçe Olağan kongresi MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy'un katılımı ile gerçekleşti. 

Çiğdem Karaaslan, Çarşamba'da gençlerle buluştu

Çiğdem Karaaslan, Çarşamba'da gençlerle buluştu Çiğdem Karaaslan, Çarşamba'da gençlerle buluştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, ''18 madde içinde toplumun hedef alınan bir tek kesimi var o da gençler'' dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET