• 2,2117 TL

  • 2,7682 TL

  • 85,3928 TL

  • 84.354

ERDOĞAN TOK: ADİL BİR YÖNETİM ANLAYIŞI ORTAYA KOYDUK

Erdoğan Tok: Adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk
26 Şubat 2014 Çarşamba 01:43

Adalet ve Kalkınma Partisi İllkadım Belediye Başkan adayı Erdoğan Tok, "Hiç bir zaman ayrımcılık yapmadık. Eşitlik ilkesiyle adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk" dedi.

Esnaf gezilerine ve  sivil toplum örgütü ziyaretlerine hız veren Adalet ve Kalkınma Partisi İllkadım Belediye Başkan adayı  Erdoğan Tok,  esnaf ve meslek örgütlerini, projelerine ışık tutacak fikir ve danışma kurulları olarak gördüğünü söyledi.

Mahalle buluşmaları ve esnaf ziyaretlerini gerçekleştiren AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok,  kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgüt temsilcileriyle de bir araya geliyor. 

Gazi Caddesi'nde bulunan iş yerlerini  gezerek esnaflarla görüşen Tok, daha sonra Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, ve Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Ali Yiğit'i ziyaret etti.  

Fırıncılar Odası ziyaretinde  kamu yararı gözeten dernek ve meslek örgütlerinin kentin ortak aklı olduğunu söyleyen Tok, Yerel yöneticilerin toplumu ilgilendiren konularda yapacağı çalışmalarda sivil toplum örgütlerinin görüşünü ve fikrini alması gerektiğini ifade etti.

İSTİŞAREYİ VE ORTAK AKLI ÖNEMSEDİK
Beş yıllık belediye başkanlığı döneminde katılımcı ve ortak akıl anlayışıyla yöneticilik yaptıklarını dile getiren Tok, "Kamu kurum ve kuruluşları, meslek örgütleri, sendikalar odalar, toplum yararı gözeten tüm kuruluşlarla hep istişare içersinde olduk. Toplumun tüm katmanları ile diyalog halinde olduk. Hiç bir zaman ayrımcılık yapmadık. Eşitlik ilkesiyle adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk" diye konuştu.

STK'LAR IŞIĞIMIZ OLACAK
Şehrin yönetiminde, sivil toplum kuruluşlarının önemli bir rolünün olduğuna dikkat çeken Tok, Ortak akıl ve istişarenin yerel yönetimler için çok önemli olduğunu vurguladı.  STK'lardan gelecek olan önerilerin kendi çalışmalarına ışık tutacağını kaydeden Tok, " Yerel yönetimler, toplumsal sorumluluklarını yerine getirirken konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarını da dinlemek ve hatta geliştirilecek projeleri sivil toplumu da dahil ederek planlamak ve hayata geçirmek durumundadır. Biz ilçemizi ortak akılla yönetmeye talibiz. Sosyal ve kültürel çalışmalarda, toplumun bütün dinamikleriyle hareket edeceğiz" dedi.

DİĞER HABERLER

CHP'de il başkanları istifa edecek

CHP'de il başkanları istifa edecek CHP’de, milletvekili adayı olmak isteyen il, ilçe ve belde başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesi için genelge hazırlandı. En az 25 il başkanının istifa etmesi bekleniyor.

MHP, Çarşamba'da kongre kararı aldı

MHP, Çarşamba'da kongre kararı aldı (SAMSUN HABER) Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çarşamba İlçe Başkanlığı kongreye gidiyor. Samsun'un Çarşamba ilçesinde ki MHP İlçe Başkanlığı kongre kararı aldı.

Terör örgütü üyelerine af çıkacak mı?

Terör örgütü üyelerine af çıkacak mı? Terör örgütü üyelerine af çıkacak mı. Abdullah Öcalan'a af geliyor mu. Terör örgütü suçlularına af gelecek iddiasına Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yanıt verdi. Bakan Bozdağ, terör örgütü üyeleriyle ilgili herhangi bir af düşüncelerinin olmadığını bildirdi.

Başbakan Davutoğlu, Alevi dedesinin elini öptü video haber

Başbakan Davutoğlu, Alevi dedesinin elini öptü video haber Başbakan Ahmet Davutoğlu, Tunceli'de alevi dedesinin elini öptü. Davutoğlu, "Orada bir Alevi dedesi elimizi öpmeye çalıştı. Ben de onun elini öpmeye çalıştım. Bundan sonra el öpecek olan devlettir" dedi.

KÖŞE YAZARLARI