• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

ERDOĞAN TOK: ADİL BİR YÖNETİM ANLAYIŞI ORTAYA KOYDUK

Erdoğan Tok: Adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk
26 Şubat 2014 Çarşamba 01:43

Adalet ve Kalkınma Partisi İllkadım Belediye Başkan adayı Erdoğan Tok, "Hiç bir zaman ayrımcılık yapmadık. Eşitlik ilkesiyle adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk" dedi.

Esnaf gezilerine ve  sivil toplum örgütü ziyaretlerine hız veren Adalet ve Kalkınma Partisi İllkadım Belediye Başkan adayı  Erdoğan Tok,  esnaf ve meslek örgütlerini, projelerine ışık tutacak fikir ve danışma kurulları olarak gördüğünü söyledi.

Mahalle buluşmaları ve esnaf ziyaretlerini gerçekleştiren AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok,  kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgüt temsilcileriyle de bir araya geliyor. 

Gazi Caddesi'nde bulunan iş yerlerini  gezerek esnaflarla görüşen Tok, daha sonra Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, ve Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Ali Yiğit'i ziyaret etti.  

Fırıncılar Odası ziyaretinde  kamu yararı gözeten dernek ve meslek örgütlerinin kentin ortak aklı olduğunu söyleyen Tok, Yerel yöneticilerin toplumu ilgilendiren konularda yapacağı çalışmalarda sivil toplum örgütlerinin görüşünü ve fikrini alması gerektiğini ifade etti.

İSTİŞAREYİ VE ORTAK AKLI ÖNEMSEDİK
Beş yıllık belediye başkanlığı döneminde katılımcı ve ortak akıl anlayışıyla yöneticilik yaptıklarını dile getiren Tok, "Kamu kurum ve kuruluşları, meslek örgütleri, sendikalar odalar, toplum yararı gözeten tüm kuruluşlarla hep istişare içersinde olduk. Toplumun tüm katmanları ile diyalog halinde olduk. Hiç bir zaman ayrımcılık yapmadık. Eşitlik ilkesiyle adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk" diye konuştu.

STK'LAR IŞIĞIMIZ OLACAK
Şehrin yönetiminde, sivil toplum kuruluşlarının önemli bir rolünün olduğuna dikkat çeken Tok, Ortak akıl ve istişarenin yerel yönetimler için çok önemli olduğunu vurguladı.  STK'lardan gelecek olan önerilerin kendi çalışmalarına ışık tutacağını kaydeden Tok, " Yerel yönetimler, toplumsal sorumluluklarını yerine getirirken konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarını da dinlemek ve hatta geliştirilecek projeleri sivil toplumu da dahil ederek planlamak ve hayata geçirmek durumundadır. Biz ilçemizi ortak akılla yönetmeye talibiz. Sosyal ve kültürel çalışmalarda, toplumun bütün dinamikleriyle hareket edeceğiz" dedi.

DİĞER HABERLER

Köktaş: AK Parti milletin partisidir

Köktaş: AK Parti milletin partisidir AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, 1 Şubat tarihinde görevini Muharrem Göksel'e devredeceğini açıklayarak, "Biz bu makamlara bir yerlere gelebilmek adına mücadele vermedik" dedi.

MHP Kavak Teşkilatı, ilçe kaymakamını ziyaret etti

MHP Kavak Teşkilatı, ilçe kaymakamını ziyaret etti MHP Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber ve yönetim kurulu üyeleri İlçe Kaymakamı Mevlüt Şekerci'yi makamında ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu: Başkanlık sistemini kabul etmiyorum

Kılıçdaroğlu: Başkanlık sistemini kabul etmiyorum CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlık sistemi ile ilgili önemli açıklamalar yaparak, "Böyle bir sistemi bireysel olarak kabul etmediğim gibi ciddi endişelerim var" dedi.

Anadolu Partisi, Samsun İl Binasını açtı

Anadolu Partisi, Samsun İl Binasını açtı SAMSUN HABER- Genel Başkanlığını Emine Ülker Tarhan'ın yaptığı Anadolu Partisi, Samsun İl Başkanlığı binasını hizmete açtı. Anadolu Partisi Samsun İl Başkanlığı görevine Ali Kosif atandı.

KÖŞE YAZARLARI