• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

Öncekiler Sonrakiler

ERDOĞAN TOK: ADİL BİR YÖNETİM ANLAYIŞI ORTAYA KOYDUK

Erdoğan Tok: Adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk
26 Şubat 2014 Çarşamba 01:43

Adalet ve Kalkınma Partisi İllkadım Belediye Başkan adayı Erdoğan Tok, "Hiç bir zaman ayrımcılık yapmadık. Eşitlik ilkesiyle adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk" dedi.

Esnaf gezilerine ve  sivil toplum örgütü ziyaretlerine hız veren Adalet ve Kalkınma Partisi İllkadım Belediye Başkan adayı  Erdoğan Tok,  esnaf ve meslek örgütlerini, projelerine ışık tutacak fikir ve danışma kurulları olarak gördüğünü söyledi.

Mahalle buluşmaları ve esnaf ziyaretlerini gerçekleştiren AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok,  kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgüt temsilcileriyle de bir araya geliyor. 

Gazi Caddesi'nde bulunan iş yerlerini  gezerek esnaflarla görüşen Tok, daha sonra Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, ve Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Ali Yiğit'i ziyaret etti.  

Fırıncılar Odası ziyaretinde  kamu yararı gözeten dernek ve meslek örgütlerinin kentin ortak aklı olduğunu söyleyen Tok, Yerel yöneticilerin toplumu ilgilendiren konularda yapacağı çalışmalarda sivil toplum örgütlerinin görüşünü ve fikrini alması gerektiğini ifade etti.

İSTİŞAREYİ VE ORTAK AKLI ÖNEMSEDİK
Beş yıllık belediye başkanlığı döneminde katılımcı ve ortak akıl anlayışıyla yöneticilik yaptıklarını dile getiren Tok, "Kamu kurum ve kuruluşları, meslek örgütleri, sendikalar odalar, toplum yararı gözeten tüm kuruluşlarla hep istişare içersinde olduk. Toplumun tüm katmanları ile diyalog halinde olduk. Hiç bir zaman ayrımcılık yapmadık. Eşitlik ilkesiyle adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk" diye konuştu.

STK'LAR IŞIĞIMIZ OLACAK
Şehrin yönetiminde, sivil toplum kuruluşlarının önemli bir rolünün olduğuna dikkat çeken Tok, Ortak akıl ve istişarenin yerel yönetimler için çok önemli olduğunu vurguladı.  STK'lardan gelecek olan önerilerin kendi çalışmalarına ışık tutacağını kaydeden Tok, " Yerel yönetimler, toplumsal sorumluluklarını yerine getirirken konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarını da dinlemek ve hatta geliştirilecek projeleri sivil toplumu da dahil ederek planlamak ve hayata geçirmek durumundadır. Biz ilçemizi ortak akılla yönetmeye talibiz. Sosyal ve kültürel çalışmalarda, toplumun bütün dinamikleriyle hareket edeceğiz" dedi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

CHP Samsun milletvekili aday sıralaması değişti

CHP Samsun milletvekili aday sıralaması değişti SAMSUN HABER- Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun Milletvekili aday adayları için yapılan ön seçimde Necile Çokay'a fazladan 100 oyun yazıldığı tespit edildi. CHP Samsun milletvekili aday sıralaması değişti, işte Samsun CHP milletvekili adaylarının yeni listesi.

CHP'de Samsun ön seçim sonuçları açıklandı

CHP'de Samsun ön seçim sonuçları açıklandı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun ön seçim sonuçları açıklandı. Samsun CHP ön seçimde hangi isim birinci çıktı. CHP Samsun ön seçim sonuçlarına göre 1'inci sıra milletvekili adayı 4 bin 808 oy alan Kemal Zeybek oldu.

CHP Ordu ön seçimden Seyit Torun birinci çıktı

CHP Ordu ön seçimden Seyit Torun birinci çıktı CHP Ordu ön seçim sonuçları belli oldu. CHP Ordu'da yapılan ön seçim sonuçlarına göre 1'inci sıra milletvekili adayı 4 bin 30 oy alan Seyit Torun oldu.

CHP Sinop ön seçim sonuçları belli oldu

CHP Sinop ön seçim sonuçları belli oldu CHP Sinop ön seçim sonuçları belli oldu. CHP Sinop ön seçim sonuçları açıklandı. CHP Sinop'ta ön seçim sonuçlarına göre bin 482 oy alan Barış Karadeniz birinci sıra milletvekili adayı oldu.

KÖŞE YAZARLARI