• 2,3172 TL

  • 2,8328 TL

  • 88,8552 TL

  • 83.574

ERDOĞAN TOK: ADİL BİR YÖNETİM ANLAYIŞI ORTAYA KOYDUK

Erdoğan Tok: Adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk
26 Şubat 2014 Çarşamba 01:43

Adalet ve Kalkınma Partisi İllkadım Belediye Başkan adayı Erdoğan Tok, "Hiç bir zaman ayrımcılık yapmadık. Eşitlik ilkesiyle adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk" dedi.

Esnaf gezilerine ve  sivil toplum örgütü ziyaretlerine hız veren Adalet ve Kalkınma Partisi İllkadım Belediye Başkan adayı  Erdoğan Tok,  esnaf ve meslek örgütlerini, projelerine ışık tutacak fikir ve danışma kurulları olarak gördüğünü söyledi.

Mahalle buluşmaları ve esnaf ziyaretlerini gerçekleştiren AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok,  kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgüt temsilcileriyle de bir araya geliyor. 

Gazi Caddesi'nde bulunan iş yerlerini  gezerek esnaflarla görüşen Tok, daha sonra Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, ve Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Ali Yiğit'i ziyaret etti.  

Fırıncılar Odası ziyaretinde  kamu yararı gözeten dernek ve meslek örgütlerinin kentin ortak aklı olduğunu söyleyen Tok, Yerel yöneticilerin toplumu ilgilendiren konularda yapacağı çalışmalarda sivil toplum örgütlerinin görüşünü ve fikrini alması gerektiğini ifade etti.

İSTİŞAREYİ VE ORTAK AKLI ÖNEMSEDİK
Beş yıllık belediye başkanlığı döneminde katılımcı ve ortak akıl anlayışıyla yöneticilik yaptıklarını dile getiren Tok, "Kamu kurum ve kuruluşları, meslek örgütleri, sendikalar odalar, toplum yararı gözeten tüm kuruluşlarla hep istişare içersinde olduk. Toplumun tüm katmanları ile diyalog halinde olduk. Hiç bir zaman ayrımcılık yapmadık. Eşitlik ilkesiyle adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk" diye konuştu.

STK'LAR IŞIĞIMIZ OLACAK
Şehrin yönetiminde, sivil toplum kuruluşlarının önemli bir rolünün olduğuna dikkat çeken Tok, Ortak akıl ve istişarenin yerel yönetimler için çok önemli olduğunu vurguladı.  STK'lardan gelecek olan önerilerin kendi çalışmalarına ışık tutacağını kaydeden Tok, " Yerel yönetimler, toplumsal sorumluluklarını yerine getirirken konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarını da dinlemek ve hatta geliştirilecek projeleri sivil toplumu da dahil ederek planlamak ve hayata geçirmek durumundadır. Biz ilçemizi ortak akılla yönetmeye talibiz. Sosyal ve kültürel çalışmalarda, toplumun bütün dinamikleriyle hareket edeceğiz" dedi.

DİĞER HABERLER

Sarıgül'ün oğlu Emir CHP'ye resti çekip istifa etti

Sarıgül'ün oğlu Emir CHP'ye resti çekip istifa etti Sarıgül'ün oğlu Emir CHP'ye resti çekip istifa etti. Mustafa Sarıgül'ün oğlu Şişli Belediye Başkanvekili ve Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül, istifa etti. Emir'in Ardından bir istifada Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ekinci’den geldi.

Davutoğlu, 7 maddelik dönüşüm paketini açıkladı

Davutoğlu, 7 maddelik dönüşüm paketini açıkladı Başbakan Ahmet Davutoğlu, Öncelikli Dönüşüm Programları Toplantısında 7 maddelik ikinci dönüşüm paketini kamuoyuyla paylaştı. İşte 7 maddelik dönüşüm paketi

Davutoğlu: 'Bizim için 17 Aralık sadece vuslattır'

Davutoğlu: 'Bizim için 17 Aralık sadece vuslattır' Başbakan Ahmet Davutoğlu, 17 Aralık süreci ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bizim için 17 Aralık, sadece Şeb-i Arus'tur. O mübarek günde, millet ile devletin buluşmasını, vuslatını engellemek isteyenlerin çabalalarını akamete çıkarmak da bizim için ulvi bir görevdir" dedi.

Numan Kurtulmuş'tan flaş 14 Aralık açıklaması

Numan Kurtulmuş'tan flaş 14 Aralık açıklaması Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 14 Aralık Soruşturması’na yönelik, "Soruşturma siyasi değil, hukuki bir süreçtir. Mağdur olduğunu iddia eden birisinin şikayeti üzerine başlatılmış olan süreçtir" dedi.

KÖŞE YAZARLARI