• 2,9577 TL

  • 3,2925 TL

  • 115,081 TL

  • 78.502,20

ncekiler Sonrakiler

ERDOĞAN TOK: ADİL BİR YÖNETİM ANLAYIŞI ORTAYA KOYDUK

Adalet ve Kalkınma Partisi İllkadım Belediye Başkan adayı Erdoğan Tok, "Hiç bir zaman ayrımcılık yapmadık. Eşitlik ilkesiyle adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk" dedi.

26 Şubat 2014 Çarşamba 01:43
Erdoğan Tok: Adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk

Esnaf gezilerine ve  sivil toplum örgütü ziyaretlerine hız veren Adalet ve Kalkınma Partisi İllkadım Belediye Başkan adayı  Erdoğan Tok,  esnaf ve meslek örgütlerini, projelerine ışık tutacak fikir ve danışma kurulları olarak gördüğünü söyledi.

Mahalle buluşmaları ve esnaf ziyaretlerini gerçekleştiren AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok,  kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgüt temsilcileriyle de bir araya geliyor. 

Gazi Caddesi'nde bulunan iş yerlerini  gezerek esnaflarla görüşen Tok, daha sonra Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, ve Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Ali Yiğit'i ziyaret etti.  

Fırıncılar Odası ziyaretinde  kamu yararı gözeten dernek ve meslek örgütlerinin kentin ortak aklı olduğunu söyleyen Tok, Yerel yöneticilerin toplumu ilgilendiren konularda yapacağı çalışmalarda sivil toplum örgütlerinin görüşünü ve fikrini alması gerektiğini ifade etti.

İSTİŞAREYİ VE ORTAK AKLI ÖNEMSEDİK
Beş yıllık belediye başkanlığı döneminde katılımcı ve ortak akıl anlayışıyla yöneticilik yaptıklarını dile getiren Tok, "Kamu kurum ve kuruluşları, meslek örgütleri, sendikalar odalar, toplum yararı gözeten tüm kuruluşlarla hep istişare içersinde olduk. Toplumun tüm katmanları ile diyalog halinde olduk. Hiç bir zaman ayrımcılık yapmadık. Eşitlik ilkesiyle adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk" diye konuştu.

STK'LAR IŞIĞIMIZ OLACAK
Şehrin yönetiminde, sivil toplum kuruluşlarının önemli bir rolünün olduğuna dikkat çeken Tok, Ortak akıl ve istişarenin yerel yönetimler için çok önemli olduğunu vurguladı.  STK'lardan gelecek olan önerilerin kendi çalışmalarına ışık tutacağını kaydeden Tok, " Yerel yönetimler, toplumsal sorumluluklarını yerine getirirken konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarını da dinlemek ve hatta geliştirilecek projeleri sivil toplumu da dahil ederek planlamak ve hayata geçirmek durumundadır. Biz ilçemizi ortak akılla yönetmeye talibiz. Sosyal ve kültürel çalışmalarda, toplumun bütün dinamikleriyle hareket edeceğiz" dedi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun AK Parti Vezirköprü Danışma toplantısı yapıldı

Samsun AK Parti Vezirköprü Danışma toplantısı yapıldı Samsun AK Parti Vezirköprü Danışma toplantısı yapıldı .Samsun’un Vezirköprü ilçesinde AK Parti 70. Genişletilmiş İlçe Danışma Toplantısı yapıldı. 

Bülent Turan, Grup Başkanvekilliğine seçildi

Bülent Turan, Grup Başkanvekilliğine seçildi Bülent Turan, Grup Başkanvekilliğine seçildi. 65. Hükümet programının görüşmeleri öncesinde AK Parti TBMM Grubu toplanarak, yeni Grup Başkanvekillerini seçti.

Samsun Milletvekili Erhan Usta: AKP Türkiye'yi 2023 hedeflerinden uzaklaştırdı

Samsun Milletvekili Erhan Usta: AKP Türkiye'yi 2023 hedeflerinden uzaklaştırdı Samsun Milletvekili Erhan Usta: AKP Türkiye'yi 2023 hedeflerinden uzaklaştırdı. MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, 2023’de kişi başı gelirin en fazla 13.000 dolar olacağını söyledi.

Samsun'da CHP’li kadınlardan boşanma komisyonu raporu tepkisi

Samsun'da CHP’li kadınlardan boşanma komisyonu raporu tepkisi Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Çakır, “Boşanma Komisyonu” olarak bilinen komisyonun, 6 Mayıs’ta tarihindeki araştırma raporunun derhal geri çekilmesi gereken bir rapor olduğunu söyledi.

KÖŞE YAZARLARI