• 2,2001 TL

  • 2,7805 TL

  • 85,1168 TL

  • 79.899

ERDOĞAN TOK: ADİL BİR YÖNETİM ANLAYIŞI ORTAYA KOYDUK

Erdoğan Tok: Adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk
26 Şubat 2014 Çarşamba 01:43

Adalet ve Kalkınma Partisi İllkadım Belediye Başkan adayı Erdoğan Tok, "Hiç bir zaman ayrımcılık yapmadık. Eşitlik ilkesiyle adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk" dedi.

Esnaf gezilerine ve  sivil toplum örgütü ziyaretlerine hız veren Adalet ve Kalkınma Partisi İllkadım Belediye Başkan adayı  Erdoğan Tok,  esnaf ve meslek örgütlerini, projelerine ışık tutacak fikir ve danışma kurulları olarak gördüğünü söyledi.

Mahalle buluşmaları ve esnaf ziyaretlerini gerçekleştiren AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok,  kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgüt temsilcileriyle de bir araya geliyor. 

Gazi Caddesi'nde bulunan iş yerlerini  gezerek esnaflarla görüşen Tok, daha sonra Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, ve Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Ali Yiğit'i ziyaret etti.  

Fırıncılar Odası ziyaretinde  kamu yararı gözeten dernek ve meslek örgütlerinin kentin ortak aklı olduğunu söyleyen Tok, Yerel yöneticilerin toplumu ilgilendiren konularda yapacağı çalışmalarda sivil toplum örgütlerinin görüşünü ve fikrini alması gerektiğini ifade etti.

İSTİŞAREYİ VE ORTAK AKLI ÖNEMSEDİK
Beş yıllık belediye başkanlığı döneminde katılımcı ve ortak akıl anlayışıyla yöneticilik yaptıklarını dile getiren Tok, "Kamu kurum ve kuruluşları, meslek örgütleri, sendikalar odalar, toplum yararı gözeten tüm kuruluşlarla hep istişare içersinde olduk. Toplumun tüm katmanları ile diyalog halinde olduk. Hiç bir zaman ayrımcılık yapmadık. Eşitlik ilkesiyle adil bir yönetim anlayışı ortaya koyduk" diye konuştu.

STK'LAR IŞIĞIMIZ OLACAK
Şehrin yönetiminde, sivil toplum kuruluşlarının önemli bir rolünün olduğuna dikkat çeken Tok, Ortak akıl ve istişarenin yerel yönetimler için çok önemli olduğunu vurguladı.  STK'lardan gelecek olan önerilerin kendi çalışmalarına ışık tutacağını kaydeden Tok, " Yerel yönetimler, toplumsal sorumluluklarını yerine getirirken konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarını da dinlemek ve hatta geliştirilecek projeleri sivil toplumu da dahil ederek planlamak ve hayata geçirmek durumundadır. Biz ilçemizi ortak akılla yönetmeye talibiz. Sosyal ve kültürel çalışmalarda, toplumun bütün dinamikleriyle hareket edeceğiz" dedi.

DİĞER HABERLER

Davutoğlu'ndan önemli IŞİD ve PKK açıklaması

Davutoğlu'ndan önemli IŞİD ve PKK açıklaması Davutoğlu'ndan önemli IŞİD ve PKK açıklaması. Başbakan Ahmet Davutoğlu, BBC muhabiri Lyse Doucet'in sorularını yanıtladı. Davutoğlu, IŞİD ve PKK ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Başbakan Davutoğlu, " Sınırımızda Suriye rejimini, IŞİD’i ve PKK’yı görmek istemiyoruz. Bunların tümü Türkiye'nin düşmanıdır" dedi.

Peşmerge'nin Kobani geçişi ile ilgili önemli açıklama

Peşmerge'nin Kobani geçişi ile ilgili önemli açıklama Peşmerge'nin Kobani geçişi ile ilgili önemli açıklama. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası önemli açıklamalar yaptı. Arınç, Peşmerge güçlerinin Kobani'ye geçişi ile ilgili detaylı bilgi verdi. Bülent Arınç, çözüm sürecine ilişkin, , Başbakanlık Acil Durum Koordinasyon Merkezi oluşturulacağını söyledi. İşte Arınç'ın önemli açıklamaları.

Arınç'tan önemli çözüm süreci açıklaması

Arınç'tan önemli çözüm süreci açıklaması Arınç'tan önemli çözüm süreci açıklaması. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan son dakika açıklaması. Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Bülent Arınç, çözüm sürecine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Arınç, PKK'nın kaçırdığı 400 kilo patlayıcıyı Cudi Dağına götürdüğünü söyledi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çözüm sürecinde adımların süretle atılacağını vurguladı.

Hakkari'de 3 askeri şehit eden hainler yakalandı

Hakkari'de 3 askeri şehit eden hainler yakalandı Hakkari'de 3 askeri şehit eden hainler yakalandı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 3 askeri şehit eden hainlerin yakalandığı açıklandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, 3 askerin şehit edilmesi sonrası yapılan operasyon sonrası olayın sorumlularının gözalaltına alındığını duyurdu.

KÖŞE YAZARLARI