• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ERHAN USTA'DAN FETÖ VE KHK MAĞDURU MEMURLARLA İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Kanun Hükmünde Kararnameler(KHK) ve FETÖ soruşturmaları nedeniyle haksız yere ihraç edilen ve mağdur olanlarla ilgili flaş açıklamalar yaptı. 

19 Nisan 2017 Çarşamba 16:31
Erhan Usta'dan FETÖ ve KHK mağduru memurlarla ilgili flaş açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, KHK kararları ve FETÖ soruşturmaları kapsamında kamudan ihraç edilen ve bu nedenle mağdur olan kamu çalışanları ile ilgili açıklama yaptı.

 


Erhan Usta, yaptığı açıklamada yasal bir sendika ve banka hesapları yüzünden ihraç edilen, açığa alınan memurların bulunduğunu belirterek, "Yasal bir sendika yüzünden -başka hiçbir irtibatı olmadığı kaydıyla söylüyorum- veya bilinçsiz bir kısım banka hareketleri yüzünden ihraç olunan, açığa alınan memurlarımız var. Bunlara ilişkin de daha sağlıklı soruşturma yapılarak işin üzerine gidilmesi lazım. Bu ihraçlar kamuoyunun vicdanını rahatsız etmektedir. Bunun üzerine gedilmesi gerekir diye düşünüyorum" dedi.

 

TERÖRİST Mİ OLSUNLAR..


FETÖ soruşturmaları kapsamında mesleklerinden ihraç edilen kamu çalışanlarının iş bulamadıklarını söyleyen Erhan Usta, "Bu insanlardan bazıları özel sektörde çalışmak istiyor. Kolay kolay zaten kimse iş vermiyor ama hadi iş vermeyi göze alanlar, asgari ücretle bir yerde çalışmaya razı olanlar var. Bunların SGK'ları açılmıyor, sisteme girilmiyor, anayasal hakları elinden alınıyor. Bu insanları devletten ihraç ediyorsunuz, bunun şimdilik haklı olduğunu düşünelim ama diğer taraftan, eğer bir suçu yoksa yani adli takibatı gerektirecek bir durum yoksa bu insanlarımızın özel sektörde çalışmasının önüne geçmenin bir mantığı yoktur. Bu insanlar terörist mi olsun, ne olsun? Dolayısıyla buradaki bu idari bir problemdir, belki Hükümetin de bundan haberi yoktur. Bu anayasal hakkın bu insanların elinden alınmaması lazım." diye konuştu.


Açıklamasında haksız ve mesnetsiz yere açığa alınan ve ihraç edilen memurların mağduriyet yaşamadan eski konumuna getirilmesi gerektiğini vurgulayan MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, şunları dile getirdi.

 

MASUM İNSANLARIN MAĞDUR EDİLMEMESİ LAZIM

 

"Bu mücadelede hem FETÖ'yle hem de diğer terör örgütleriyle yapılan mücadelede de milletimizin mağdur edilmemesi lazım, masum insanların mağdur edilmemesi lazım, bunlarla ilgili özellikle FETÖ kapsamında yapılan mücadelede ciddi şikâyetler gelmektedir, bunlara birazdan değineceğim. Yapılan tespitlerin soruşturmaya dayanması ve soruşturma süreçlerinin somutlaştırılması gerekmektedir. Yeterli inceleme ve soruşturma yapılmadığı için boşu boşuna kimsenin itibarıyla ve saygınlığıyla oynanmamalıdır. İtiraz mekanizmaları sağlıklı bir şekilde ve talepler ciddiye alınarak işletilmeli, bu doğrultuda ortak bir usul belirlenmelidir. Kamu kuruluşları arasında çok farklı usuller vardır, değişik mahkemeler, çok değişik, farklı uygulamalar yapmaktadır, bu işin de bir standardı yoktur. Olan yine garibana oldu düşüncesinin toplumda hakim olmasının mutlaka önüne geçilmesi gerekmektedir. Haksız ve mesnetsiz yere açığa alınan veya ihraç edilenler mağduriyet yaşamadan eski konumuna getirilmedir. Bu anlamda, OHAL'in bir defa daha uzatılması bir fırsat olarak kullanılmalıdır yoksa haksız yere ihraç edilenlerin geriye döndürülmesinin tamamının mahkeme kararıyla olsun istersek bu ayları, yılları bulacak bir süreçtir OHAL'in yeniden uzatılmasını, bu haksız ihraçların iadeleri için bir fırsat olarak kullanılmak lazım. Bu anlamda, dokuz aydır devam eden olağanüstü hâl uygulaması sırasında vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunlar ve taşıdıkları endişelere işaret etmek istiyorum.

 

ÖNEMLİ ŞİKAYETLER VAR

 

"Bunlardan bazıları şunlardır:  Adaletin tesisine ilişkin kaygılar: Adaletin ve yargılamaların gecikmesi, hak arama özgürlüğünün kısıtlanması, kamu görevlilerinin somut bulgulara dayanmadan görevine son verilmesi, savunma hakkının gözardı edilmesi, asılsız ihbar ve şikayetlere dayalı işlem yapılması; alt düzeydeki görevlilerle uğraşılırken üst düzey görevliler ve siyasetçiler ile 15 Temmuzun lider kadrosu ve yurtta sulh konseyinin üyeleri hakkında bir işlem yapılmaması; OHAL kapsamına girmediği hâlde kanun hükmünde kararnamelerle farklı konularda da düzenleme yapılması, kripto alarak görevlerine devam eden FETÖ'cülerin bulundukları yerlerde kasıtlı, yanlış yönlendirilmesiyle oluşan mağduriyetler. Bunlar bizim vatandaşımızın sıkça ifade ettiği ve bizim sahada karşılaştığımız çok önemli şikayetlerdir. Bu konunun mutlaka üzerine gidilmesi lazım. Hükümetimizi ve yöneticilerimizi bu anlamda uyarmak istiyorum. Hak kaybına uğramış 15 bini aşkın öğrenci vardır, askerî öğrenci vardır. Bu gençlerimizin geleceğini karartmamak lazım. Onların tamamını hak kaybına uğratmak yerine ciddi bir güvenlik soruşturması yaparak içerisinde FETÖ'cü olanlar varsa veya diğer terör örgütleriyle irtibatı, iltisakı olanlar varsa bunların elenmesi gerekir. Hepsinin, tamamının toptan hak kaybına uğratılması hiçbir şekilde doğru bir uygulama olmayacaktır. "
    

Kaynak: Samsun Kent Haber

VEKİLİM ÇIĞLIK ATIN NE OLUR

İHL Lİ EMEKLİ ÖĞRETMEN
19 Nisan 2017 Çarşamba 22:21

Sayın vekilim öğretmenevinde ülkü ocakları toplantısında size yaşananları anlatmıştım ****retlerinizi takdirle takip ediyorum. ne olur haykırın çığlık atın suçlular cezasını çeksin kandırılan suçsuzların hakkını teslim etsinler. suriyeli mülteciler kadar mı kıymeti yok bu insanların.bu memlekete askerlik yapmış doğuda öğretmenlik yapmış insalara zulmetmesinler.

1 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Fuat Köktaş Aydınlık Gazetesi'nin Adil Öksüz haberi ile ilgili flaş açıklamalar yaptı

Fuat Köktaş Aydınlık Gazetesi'nin Adil Öksüz haberi ile ilgili flaş açıklamalar yaptı AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, FETÖ firarisi Adil Öksüz ile ilgili Aydınlık Gazetesinde yayınlanan haber ile ilgili flaş açıklamalar yaptı.

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 23 Nisan 2017 Pazar günü kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajda, "23 Nisan dünya üzerinde benzeri bulunmayan milli bayramımızdır" dedi.

Çiğdem Karaaslan 'Bu İş Bitmedi' diyenlere seslendi: Bu iş bitti nokta koyuyoruz

Çiğdem Karaaslan 'Bu İş Bitmedi' diyenlere seslendi: Bu iş bitti nokta koyuyoruz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 16 Nisan referandum seçim sonuçları için 'Bu iş bitmedi' diyenlere seslenerek, "Bu iş bitti nokta koyuyoruz" dedi.

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'un Ayvacık ilçesine yaptığı ziyarette, CHP'nin 16 Nisan referandum seçim sonuçlarına yaptığı itirazı eleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI