• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ERHAN USTA'DAN FLAŞ AÇIKLAMA: ARTIK FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI İLE MÜCADELE BAŞLATILMALI

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 16 Nisan referandum seçiminin ardından FETÖ terör örgütünün siyasi ayağına ilişkin mücadelenin de artık başlatılması gerektiğini açıkladı.

19 Nisan 2017 Çarşamba 14:39
Erhan Usta'dan flaş açıklama: Artık FETÖ'nün siyasi ayağı ile mücadele başlatılmalı

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 16 Nisan referandum seçiminin ardından yaptığı açıklamada, FETÖ terör örgütü ve OHAL süresinin uzatılması ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

 

FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI İLE İLGİLİ MÜCADELE BAŞLATILMALI


Erhan Usta, yaptığı açıklamada FETÖ terör örgütünün siyasi ayağına yönelik mücadelenin biran önce başlatılması gerektiğini belirterek,  "FETÖ'nün siyasi ayağına ilişkin mücadelenin de artık başlatılması lazım. Yarından tezi yok, bu mücadele, siyasi ayağa ilişkin mücadele milletvekili düzeyindeyse milletvekili, belediye başkanları düzeyindeyse belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, ilçe teşkilatları, il teşkilatları, hangi düzeydeyse bütün siyasi partiler içerisinde bu mücadelenin başlatılması lazım. Bu, toplumumuzun beklediği ve işin olmazsa olmazıdır. Eğer Türkiye'de hâlâ riskler giderilmemişse toplumda FETÖ'cü olup da itibarlı şekilde dolaşan insanların maskesinin düşürülmesi gerekir. Bu konuda da Hükûmetin bir an evvel adım atması gerektiğini ifade etmek istiyorum. " dedi.


MHP'YE YÖNELİK ELEŞTİRİLERE TEPKİ GÖSTERDİ


16 Nisan'da yapılan referandum seçim sonucu ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Erhan Usta, MHP'ye yönelik eleştirilerede tepki gösterdi. Referandum seçim sonucunun siyasetin Nevruzu olduğunu kaydeden Erhan Usta, "Türk milleti 16 Nisan günü sandık başına giderek Anayasa değişikliğine olur vermiş ve bu bahsi artık açılmamak üzere kapatmıştır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi millî iradeden onay almıştır. Fiili açmazdan kaynaklanan sistem tartışmaları tedavülden kalkmıştır. 16 Nisanda seçim yapılmamış, partiler oylanmamış, şahıslar değerlendirmeye tabi tutulmamıştır; yapılan yalnızca Anayasa değişikliğidir, milletimizin görüşünün, onayının alınmasıdır. 16 Nisanı karalamanın da kimseye bir faydası olmayacaktır. Bu anlamda 16 Nisanın sonuçlarını kabul edip bundan sonra ülkemizi daha ileriye taşıma gayreti içerisinde olmamız gerekmektedir. Burada şunu ifade etmek gerekir ki henüz sandık sonuçları tam belli olmadan MHP'yi suçlama yarışlarına giren köşe yazarlarını ve bazı siyasi çevreleri gördük maalesef.  İşte, partimize gönül veren kardeşlerimizin yüzde 80'inin oy vermediğini uyduracak kadar basitleştiler esas itibarıyla. Tabii ki bunu nasıl tespit ettiklerini sormak gerekir, ellerinde bunu ölçen sihirli bir alet mi vardır, yok mudur? Bununla ilgili olarak da herhangi bir bilgi olmadan, bir analiz olmadan, buna ilişkin bir saha çalışması olmadan, bunlar bir merkezden düğmeye basılmışçasına Milliyetçi Hareket Partisini karalama kampanyası başlatılmıştır. Tabii, burada, 7 Haziran veya 1 Kasım seçimlerine göre AKP artı MHP'nin oylarındaki yüzde 10,5'lik kayıp üzerinden hareket edilmektedir ama bu kaybın nereden geldiği de esas itibarıyla belli değildir ve referandum sonuçlarıyla seçim sonuçlarını da birbirleriyle karıştırmamak gerekmektedir. Burada FETÖ'nün hesaba katılması lazım, halen aktif hâlde bulunan kripto FETÖ damarlarını görmemiz gerekir. Türkiye'nin diriliş ve toparlanışına katlanamayanları da hesap etmemiz gerekmektedir." diye konuştu.


OHAL SÜRECİNİN UZATILMASINA DESTEK VERECEĞİZ


Yapılan 16 Nisan referandum seçiminin ardından Olağanüstü Hal kararının uzatılması ile ilgili de konuşan MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, OHAL'in uzatılması ile ilgili karara da destek verecekelerini vurguladı.  15 Temmuz'da Türkiye'nin çok büyük bir ihanet girişimi ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Erhan Usta, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

 

"Olağanüstü hâl, millete pusu kuran ve devlete ağır zayiat verdirmek isteyen odaklara karşı bir güvence ve anayasal bir tedbir olarak görülmüş, toplumsal huzurun temini ve asayişin sağlanması maksadıyla Türkiye'nin beka düzeyinde tehditlerle karşı karşıya olduğu bir dönemde devletin elinin güçlendirilmesi istenmiştir.  FETÖ'yle birlikte PKK, IŞİD ve diğer terör örgütlerinin kamudaki yapılanmalarının da ortaya çıkarılması ve bunlarla irtibatı ve iltisağı bulunanların görevlerine son verilmesi için daha etkili bir mücadele yürütülmesini de gerekli görmekteyiz.  PKK, IŞİD, DHKP-C'nin şehir örgütlenmelerinin, büyükşehir örgütlenmelerinin üzerine henüz gidilmemiştir. Büyükşehirlerde bütün operasyonların yapıldığı terör yuvalanmaları vardır. Bunların üzerine de bir an evvel gidilmesi gerekmektedir. Bu anlamda, OHAL'in bir defa daha uzatılması bir fırsat olarak kullanılmalıdır yoksa haksız yere ihraç edilenlerin geriye döndürülmesinin tamamının mahkeme kararıyla olsun istersek bu ayları, yılları bulacak bir süreçtir OHAL'in yeniden uzatılmasını, bu haksız ihraçların iadeleri için bir fırsat olarak kullanılmak lazım. Hükûmeti bu anlamda ikaz etmek istiyorum. Nihai olarak, biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak, başta FETÖ, IŞİD ve PKK olmak üzere, terörün kökü kazınana kadar, FETÖ'yle hesaplaşma bitene kadar, devletin elini güçlendirmek için olağanüstü hâlin üç ay süreyle uzatılmasına ilişkin tezkereye olumlu oy vereceğimizi ifade ediyorum."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Fuat Köktaş Aydınlık Gazetesi'nin Adil Öksüz haberi ile ilgili flaş açıklamalar yaptı

Fuat Köktaş Aydınlık Gazetesi'nin Adil Öksüz haberi ile ilgili flaş açıklamalar yaptı AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, FETÖ firarisi Adil Öksüz ile ilgili Aydınlık Gazetesinde yayınlanan haber ile ilgili flaş açıklamalar yaptı.

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 23 Nisan 2017 Pazar günü kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajda, "23 Nisan dünya üzerinde benzeri bulunmayan milli bayramımızdır" dedi.

Çiğdem Karaaslan 'Bu İş Bitmedi' diyenlere seslendi: Bu iş bitti nokta koyuyoruz

Çiğdem Karaaslan 'Bu İş Bitmedi' diyenlere seslendi: Bu iş bitti nokta koyuyoruz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 16 Nisan referandum seçim sonuçları için 'Bu iş bitmedi' diyenlere seslenerek, "Bu iş bitti nokta koyuyoruz" dedi.

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'un Ayvacık ilçesine yaptığı ziyarette, CHP'nin 16 Nisan referandum seçim sonuçlarına yaptığı itirazı eleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI